Daniel Dočekal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Daniel Dočekal
Narození 1967 (48 let)
Povolání spisovatel
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Daniel Dočekal (* 1967) je český internetový publicista, zakladatel internetového magazínu Svět Namodro a odborníkem na sociální sítě.[1] Podílel se na rozvoji českého Internetu a českého (i slovenského) Fidonetu. Dříve používal na weblogu Pooh.cz přezdívku MedvídekPů podle svého oblíbeného hrdiny.

Dočekal později prodal[2] Svět Namodro agentuře M.I.A.. Když byla M.I.A. koupena Českým Telecomem (později Telefónica O2 Czech Republic), zůstal zde a podílel se na portálu Quick.cz. Český Telecom později Svět Namodro zrušil. Dočekal nedlouho poté vymyslel a vytvořil kolektivní weblog Prostý Občasník Originálního Humoru (Pooh.cz).[3] Od prosince 2006 se věnuje projektu DigiWeb.cz.[4] Na počátku března 2007 se stal šéfredaktorem zpravodajského serveru Hospodářských novin www.iHNed.cz[5], který v říjnu roku 2007[6] opustil. Nyní pracuje jako redaktor a blogger časopisu Inside, věnovaném trendům a strategiím na českém trhu IT. Web časopisu běží na stejném redakčním systému, jaký Dočekal používá na Pooh.cz. Tento vlastní redakční systém s názvem PRS (Půův Redakční Systém) Daniel Dočekal také dříve nasadil v internetové divizi AutoCont On Line, společnosti Autocont, kde také dříve pracoval.

Dalším projektem Daniela Dočekala byl Gutenberg.cz, který vyvíjel pro společnosti Ringier a Neoluxor. Ze strany Ringieru o projekt přestal být zájem, když se společnost spojila s Axel Springer, Neoluxor podle tiskové mluvčí odrazovaly vysoké náklady a problém se zabezpečením.

Daniel Dočekal dlouhodobě spolupracuje s webzine lupa.cz a má na kontě téměř 2500 článků (listopad 2015).[7]

Od dubna roku 2012 píše pravidelně sérii článků #TYDEN na lupa.cz popisující události z uplynulého týdne z různých oborů (internet, hry, bezpečnost, software, sociální sítě, apod.).[8]

Od ledna 2015, provozuje web 365tipů, kde každý den vyjde jeden tip.[9] Tipy se zabývají poměrně širokou škálou témat, ale ve většině případů se nějak týkají počítačů, nebo internetu.

Na Křišťálové lupě se v roce 2015 umístil dvakrát jeho projekt 365tipu.wordpress.com v kategoriích One (wo)man show a Obsahová inspirace.[10]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Konference Trendy v internetové bezpečnosti
  2. Lupa.cz: Svět namodro definitivně končí
  3. O Pooh.cz
  4. Digiweb.cz tiráž
  5. ITBiz: Daniel Dočekal bude šéfredaktorem serveru iHNed.cz.
  6. Daniel Dočekal končí v iHNed.cz.
  7. Lupa.cz » Autoři » Daniel Dočekal
  8. Články s nálepkou #TYDEN
  9. 365 tipů. Co jeden den, to jeden tip. A spousta věci k vyzkoušení
  10. Křišťálová lupa 2015 - výsledky

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]