Daniel Dočekal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Daniel Dočekal (* 1967) je český internetový publicista a zakladatel internetového magazínu Svět Namodro. Podílel se na rozvoji českého Internetu a českého (i slovenského) Fidonetu. Dříve používal na weblogu Pooh.cz přezdívku MedvídekPů podle svého oblíbeného hrdiny.

Dočekal později prodal[1] Svět Namodro agentuře M.I.A.. Když byla M.I.A. koupena Českým Telecomem (později Telefónica O2 Czech Republic), zůstal zde a podílel se na portálu Quick.cz. Český Telecom později Svět Namodro zrušil. Dočekal nedlouho poté vymyslel a vytvořil kolektivní weblog Prostý Občasník Originálního Humoru (Pooh.cz).[2] Od prosince 2006 se věnuje projektu DigiWeb.cz.[3] Na počátku března 2007 se stal šéfredaktorem zpravodajského serveru Hospodářských novin www.iHNed.cz[4], který v říjnu roku 2007[5] opustil. Nyní pracuje jako redaktor a blogger časopisu Inside, věnovaném trendům a strategiím na českém trhu IT. Web časopisu běží na stejném redakčním systému, jaký Dočekal používá na Pooh.cz. Tento vlastní redakční systém s názvem PRS (Půův Redakční Systém) Daniel Dočekal také dříve nasadil v internetové divizi AutoCont On Line, společnosti Autocont, kde také dříve pracoval.

Zatím posledním projektem Daniela Dočekala byl Gutenberg.cz, který vyvíjel pro společnosti Ringier a Neoluxor. Ze strany Ringieru o projekt přestal být zájem, když se společnost spojila s Axel Springer, Neoluxor podle tiskové mluvčí odrazovaly vysoké náklady a problém se zabezpečením.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Lupa.cz: Svět namodro definitivně končí
  2. O Pooh.cz
  3. Digiweb.cz tiráž
  4. ITBiz: Daniel Dočekal bude šéfredaktorem serveru iHNed.cz.
  5. Daniel Dočekal končí v iHNed.cz.