Daniel Dae Kim

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Daniel Dae Kim
Rodné jméno Kim Te-hjon
Narození 4. srpna 1968 (49 let)
Jižní Korea Pusan, Jižní Korea
Alma mater New York University
Bryn Mawr College
Freedom High School (Pennsylvania)
Haverford College
Tisch School of the Arts
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Daniel Dae Kim (* 4. srpna 1968 Pusan), rodným jménem Kim Te-hjon (korejsky: 김대현, anglický přepis: Kim Tae-Hyon) je americko-korejský herec.

Narodil se v Jižní Koreji, po dvou letech se jeho rodina přestěhovala do USA, vyrůstal v Eastonu v Pensylvánii. Vystudoval Freedom High School v Bethlehemu a Haverford College.

Předtím, než hrál v seriálu Ztraceni (přestože celý tento seriál mluví korejsky, ve skutečnosti ovládá jen základy korejštiny), objevoval se především v menších rolích ve sci-fi a fantasy seriálech a filmech.

Je ženatý, má dvě děti.

Jin-Soo Kwon (Ztraceni)[editovat | editovat zdroj]

Jin-Soo Kwon je jedním z přeživších pasažérů z přední části havarovaného letadla společnosti Oceanic. Je jediným zachráněným, který nemluví anglicky, přesto však během svého pobytu na ostrově pochytí pár slov a frází díky své ženě Sun, která angličtinu ovládá. Jejich manželství je vrtkavé po celou dobu jeho trvání a příchod na ostrov na tom nic nezmění.

Chin Ho Kelly (Hawaii Five-0)[editovat | editovat zdroj]

Chin Ho Kelly je hlavní postava kriminálního seriálu Hawaii Five-0. Detektiv poručík Chin Ho Kelly je bývalým Honolulským policistou, který byl svěřencem Stevova otce Johna McGarretta. Bohužel byl falešně obviněn z korupce a proto odešel od policie. Když Steve McGarrett sestavuje svůj tým, nabídne mu práci u speciální jednotky Five-0. Postupem času se odhaluje Chinova nevina a dostane možnost vrátit se k policii, to ovšem nepřijme.

Filmografie (výběr)[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]