Daniel Dae Kim

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Daniel Dae Kim
Rodné jméno Kim Te-hjon
Narození 4. srpna 1968 (48 let)
Jižní Korea Pusan, Jižní Korea
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Daniel Dae Kim (* 4. srpna 1968 Pusan), rodným jménem Kim Te-hjon (korejsky: 김대현, anglický přepis: Kim Tae-Hyon) je americko-korejský herec.

Narodil se v Jižní Koreji, po dvou letech se jeho rodina přestěhovala do USA, vyrůstal v Eastonu v Pensylvánii. Vystudoval Freedom High School v Bethlehemu a Haverford College.

Předtím, než hrál v seriálu Ztraceni (přestože celý tento seriál mluví korejsky, ve skutečnosti ovládá jen základy korejštiny), objevoval se především v menších rolích ve sci-fi a fantasy seriálech a filmech.

Je ženatý, má dvě děti.

Jin-Soo Kwon (Ztraceni)[editovat | editovat zdroj]

Jin-Soo Kwon je jedním z přeživších pasažérů z přední části havarovaného letadla společnosti Oceanic. Je jediným zachráněným, který nemluví anglicky, přesto však během svého pobytu na ostrově pochytí pár slov a frází díky své ženě Sun, která angličtinu ovládá. Jejich manželství je vrtkavé po celou dobu jeho trvání a příchod na ostrov na tom nic nezmění.

Chin Ho Kelly (Hawaii Five-0)[editovat | editovat zdroj]

Chin Ho Kelly je hlavní postava kriminálního seriálu Hawaii Five-0. Detektiv poručík Chin Ho Kelly je bývalým Honolulským policistou, který byl svěřencem Stevova otce Johna McGarretta. Bohužel byl falešně obviněn z korupce a proto odešel od policie. Když Steve McGarrett sestavuje svůj tým, nabídne mu práci u speciální jednotky Five-0. Postupem času se odhaluje Chinova nevina a dostane možnost vrátit se k policii, to ovšem nepřijme.

Filmografie (výběr)[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]