Crescenzio Sepe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Crescenzio Sepe
Crescenzio Sepe.jpg
Narození 2. června 1943 (74 let)
Itálie
Alma mater Papežská diplomatická akademie
Ocenění Řád přátelství
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Crescenzio Sepe

Crescenzio kardinál Sepe (* 2. června 1943 Carinaro, provincie Caserta, Itálie) je kardinál římskokatolické církve a arcibiskup v Neapoli.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Znak Crescenzia Sepeho

Crescenzio Sepe byl po studiu filozofie a katolické teologie vysvěcen na kněze (1967). Složil doktorát z teologie, kanonického práva a filozofie. Působil jako docent na Papežské lateránské univerzitě a na Urbanianě. Byl také nunciem v Brazílii. Papež Pavel VI. mu 5. července 1977 udělil titul kaplan jeho Svatosti[1] (Monsignore). V roce 1987 byl jmenován čekatelem státního sekretáře a prezidentem komise pro mediální záležitosti Vatikánu.

V roce 1992 ho Jan Pavel II. jmenoval titulárním biskupem z Grada a tajemníkem Kongregace pro klérus a udělil mu 26. dubna téhož roku biskupské svěcení; spolusvětiteli byli krakovský arcibiskup, Franciszek Macharski a kardinál státní sekretář, Angelo Sodano.

Při konzistoři 21. února 2001 se stal kardinálem-jáhnem pro diakonii Dio Padre misericordioso. 9. dubna tohoto roku se stal prefektem Kongregace pro evangelizaci národů.

Sepe se v dubnu 2005 účastnil konkláve, kde byl zvolen Benedikt XVI.. Tento papež jej 20. května 2006 jmenoval arcibiskupem v Neapoli a stal se kardinálem pro hac vice.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Crescenzio Sepe na německé Wikipedii.

  1. Annuario Pontificio per l’anno 1987, Città del Vaticano 1987, S. 2036.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]