V tomto článku je použita zastaralá šablona.

Consuela Morávková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Consuela Morávková
Narození 21. května 1944 (73 let)
Chrudim
Manžel(ka) Alfred Strejček
Příbuzní Aglaia Morávková
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Příbuzenstvo
otec Ferdinanda Morávka
sestra Aglaia Morávková
sestra Adriena Morávková
bratr Ferdinand Morávka
partner Alfréd Strejček

Consuela Morávková (* 21. května 1944) je bývalá česká herečka a současná americká instruktorka jógy, bývalá partnerka herce Alfréda Strejčka. Její nejstarší sestra Aglaia Morávková byla také herečka, která emigrovala do Švédska.

Původně vyučená soustružnice. Její otec vlastnil zlatnictví v Chrudimi, bylo mu zabaveno a on byl zavřen (1958). Z toho důvodu nemohla jít studovat na jedenáctiletku. Již během učení hrála ochotnicky divadlo, vystudovala lidovou konzervatoř a stala se sboristkou v nuselském Divadle Na Fidlovačce. Později vystupovala v Divadle Paravan, v Jihočeském divadle a nakonec v pražském Divadle E. F. Buriana. Jednalo se o dobrou recitátorku, jež často a ráda vystupovala v Československém rozhlase a v různých poeticky zaměřených divadlech malých forem (např. pražské Divadlo Viola a další). Její partnerem byl Alfréd Strejček. Její emigrací končí i tento vztah.

V roce 1979 emigrovala do USA, kde dodnes působí coby instruktorka jógy v NY.

Klec pro dva, r. Jaroslav Mach (1967) O chytré horákyni, r. Ludvík Ráža (ČT 1968) Josefina, r. Miroslava Valová (ČT 1973)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]