Conrad Electronic

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Conrad Electronic
Logo
Logo
Wernberg Köblitz Conrad Industriegebiet 2011 01.jpg
Základní údaje
Právní formaholdingová společnost
Datum založení1923, Berlín, Německo
ZakladatelMax Conrad
Adresa sídlaHirschau, Německo
Počet poboček36
Klíčoví lidéWerner Conrad (předseda správní rady); CEO: Holger Ruban (předseda) Bernhard Bach
Charakteristika firmy
Rozsah působeníCelosvětově
Oblast činnostimaloobchod
Produktyelektronika, počítačový hardware, elektronické komponenty, modelářské komponenty
Službyprodej, zásilková společnost
Obrat865 milliónů EUR (2012)
Zaměstnanciasi 3900 (2014)
Identifikátory
Oficiální webwww.conrad.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Conrad Electronic je původem německá zásilková společnost. Byla založena roku 1923 v Berlíně Maxem Conradem a jeho rodina ji řídí již po čtyři generace.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Max Conrad v roce 1923 otevřel obchod specializující se na nový produkt, rádio a uvedl na trh sestavu Radio Conrad. V roce 1936 převzal firmu jeho syn Werner Conrad. Bylo mu 21 let a přišel na trh s televizorem. O rok později vydal první 16 stránkový katalog s výrobky a první knihu s názvem Televizor od A do Z.

Po druhé světové válce, v roce 1946, se centrála tehdy zničené firmy přesunula z Berlína do Hirschau. V roce 1951 byl otevřen první obchod s elektronikou a o tři roky později, kdy do firmy nastoupil syn Wernera Conrada Klaus, byla v distribučních centrech v Berchtesgadenu, Berlíně, Düsseldorfu a Norimberku zřízena zásilková služba.

V roce 1976, po smrti Wernera Conrada, přebral Klaus Conrad vedení společnosti a změnil její obchodní strategii. Zasloužil se o zavedení počítačového systému do firemní logistiky. Firma Conrad se stala největším zaměstnavatelem v regionu[zdroj?] a síť jejích poboček se rozprostřela po celém Německu. V roce 1977 bylo denně odeslíláno přibližně 1000 zásilek a hlavní katalog firmy obsahoval 500 stránek s 30 tisíci produkty.[zdroj?] O jedenáct let později, v roce 1988, Conrad expandoval mimo evropské trhy a založil první pobočku v Hongkongu.

Logistické centrum Conrad Electronic ve Wernbergu

V roce 1993 se k řízení firmy připojil syn Klause Conrada Werner Conrad. V té době byly již dceřiné společnosti v mnoha evropských zemích, a aby byl objem zakázek zvládnutelný, bylo roku 1995 vybudováno nové logistické centrum ve Wernbergu. V roce 1997 se z firma zapojila do online obchodu. Návštěvnost webu tehdy činila 500 návštěvníků za týden a web i dnes patří k deseti nejnavštěvovanějším v Německu.[zdroj?]

O rok později se společnost zaměřila na B2B obchod a k této příležitosti vydala i speciálně zaměřený katalog. V roce 1999 otevřela první supermarket Conrad v Rakousku, k němuž postupně přibyly supermarkety v Německu a Švýcarsku. Roku 2004 byl rozšířen sklad ve Wernbergu na 92 903 m². Za své úspěchy získala firma v roce 2007 v Německu ocenění „Prodejce roku“ a o dva roky později se dostala na seznam „Značky století“.[zdroj?]

V roce 2011 Conrad Holding zaměstnával více než 3000 zaměstnanců po celém světě. V roce 2014 bylo otevřeno nově postavené křídlo skladu ve Wernbergu, díky čemuž se navýšila kapacita zásilek na 40 tisíc denně. Celý komplex má přibližně 100 000 m² skladového prostoru, nachází se v něm asi 42 tisíc palet a téměř deset km dlouhý skladový pás.[zdroj?]

Budova Conrad Electronic Česká republika[kde?]

Conrad Electronic Česká republika[editovat | editovat zdroj]

Česká pobočka Conrad Electronic Česká republika, s.r.o., vznikla 19. prosince roku 2007. Firma se nejprve zaměřila výhradně na velkoobchodní zákazníky, roku 2009 byl poprvé umožněn i koncový nákup. Nyní je v Česku nabízen sortiment více než 120 000 produktů.[zdroj?] Conrad nabízí produkty firem jako Microsoft, Philips, Samsung, Bosh, LG, Osram nebo Canon, ale i své vlastní produkty značek Voltcraft, Toolcraft, Modelcraft, Reely, Conrad Energy, C-Control, Renkforce, Eurochron, Speaka nebo Mc Crypt.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]