Cobalt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Cobalt
VývojářOxeye Game Studio
VydavatelMojang Studios
SkladatelAnosou Music (Mattias Häggström Gerdt)
PlatformyXbox One
macOS
Microsoft Windows
Datum vydání2. února 2016
Žánrakční
Herní módySingleplayer, Multiplayer
KlasifikaceESRB 10 a více
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Cobalt je akční nezávislá počítačová hra, kterou vyvíjí Oxeye Game Studio a vydává společnost Mojang Studios. Hra je nyní v alfě a zatím je vyvíjená pouze pro Microsoft Windows. V betě by měla být hra dostupná i pro systémy Mac OS X a Linux.

Cobalt má několik herních módů, kterými jsou Capture the plug (obdoba Capture the flag), Deathmatch, Survival, a nedokončenou kampaň, spolu s plnohodnotným tutoriálem vysvětlujícím ovládání hry. Hra v současné době podporuje několik druhů ovladačů (například pro Xbox 360[1]). Spolu s těmito možnostmi bude pro hru vydán také editor map.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

V alfa verzi se hra prodává za 9,95€.[2] Tato verze obsahuje multiplayer, singleplayer a kooperativní prvky hry stejně jako editor map. Aktualizace hry jsou zadarmo. Alfa verze funguje pouze na operačním systému Windows.

Beta verze bude milníkem ve vývoji hry Cobalt.Cena bude zvednuta na 14,95€[2] a budou přidány některé nové prvky, např. plně funkční editor map, sdílení map mezi hráči přímo ve hře. Vyjde také verze hry pro operační systémy Mac OS X a Linux.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Bergensten, Jens "Cobalt Allows Controller Play!"[nedostupný zdroj]. Cobalt Wiki. Retrieved 15 February 2012
  2. a b c Oxeye Games (19-12-2011), "Official Cobalt Website". Cobalt Website. Retrieved 14 February 2012.