Co ta holka chce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Co ta holka chce
Původní název What a Girl Wants
Země Spojené státy americké
Délka 100 minut
Žánr dobrodružný / komedie / drama / rodinný
Režie Dennie Gordon
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Amanda Bynes
Colin Firth
Kelly Preston
Eileen Atkins
Výroba a distribuce
Premiéra 27. března 2003 USA
11. září 2003 Česko
Produkční společnost Warner Bros.
Co ta holka chce na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Co ta holka chce (anglicky: What a Girl Wants) je americký rodinný film z roku 2003 režírovaný Dennie Gordon v hlavní roli s Amandou Bynes.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Daphne je sedmnáctiletá Američanka, která žije se svojí matkou. Svého otce nikdy nepotkala. Protože její matka se svojí skupinou často hraje na svatbách, je Daphniným snem zatancovat si se svým tátou. Jednoho dne se vydá za svým otcem do Londýna. V Londýně zjistí, že jejím otcem je Lord henry Dashwood. V Londýně se také Daphne seznámí s mladým hudebníkem Ianem, který ji v jejím rozhodnutí setkat se s otcem podporuje.

Aby se Daphne dostala do domu Lorda Dashwooda, musí přelézt plot. Když se se svým otcem setká, zjistí, že on o její existenci vůbec nevěděl a že si chystá vzít dceru svého poradce Alistaira Payna Glynnis. Protože se jeví velmi nevhodně, aby byla Daphne ubytována v hotelu, ujme se jí její babička Jocelyn Dashwoodová, takže Daphne zůstane v domě Lorda Dashwooda, se kterým se postupně sblíží. To se ale nelíbí Glynnis Paynové a její dceři Clarisse, takže se snaží Daphne vypudit. To se jim nakonec povede na plese, kde chce Lord dashwood oficiálně představit svojí dceru veřejnosti. Jocelyn Dashwoodová na ples pozve i matku Daphne. Když má dojít na tanec Lorda Dashwooda s jeho dcerou, Glynnis zamkne Daphne do komory a s Lordem Dashwoodem pak tancuje Clarissa. To Daphne naštve a společně se svojí matkou se vrátí do Spojených států.

Po plese má lord Dashwood rozhovor se svojí matkou, která mu doporučí, aby při rozhodování o svojí politické kariéře věnoval pozornost svému srdci. Lord Dashwood se druhý den rozhodne odejít z politiky. Alistair Payne mu to rozmlouvá s tím, že to nějak zařídí, stejně jako zařídil, odchod Libby Reynoldsové a přizná se, že o tom, že se narodila Daphne věděl. Lord Dashwood pak Alistaira uhodí a definitivně odejde.

Po návratu do Spojených států hraje Libbyina skupina na další svatbě, kam za nimi lord Dashwood přijede a Daphne se dočká vytouženého tance s otcem, který s sebou přivezl Iana. Daphne a její matka jsou šťastni a nakonec Libby s Henrym oficiálně uzavřou manželství. Všichni žijí šťastně až do smrti.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Amanda Bynes Daphne Reynolds
Colin Firth Henry Dashwood
Kelly Preston Libby Reynolds
Eileen Atkins Jocelyn Dashwood
Jonathan Pryce Alistair Payne
Anna Chancellor Glynnis Payne
Christina Cole Clarissa Payne
Oliver James Ian Wallace
Raffaello Degruttola
Tara Summers
Sylvia Syms princezna Charlotte
Roger Ashton-Griffiths Lord Orwood
Cassie Powney Peach Orwood
Connie Powney Pear Orwood
Soleil McGhee malá Daphne
Ella Desmond Oakley Daphne jako dítě
Peter Reeves Sir John Dashwood
James Greene Percy
Steven Osborne
Mike Toller člen Libbyiny skupiny
Tom Penn člen Libbyiny skupiny
Tom Goodfellow člen Libbyiny skupiny
James Bell člen Libbyiny skupiny