Clash of Clans

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Clash of Clans
Vývojář Supercell
Vydavatel Supercell
Distributor Google Play (e)
Poslední verze 8.709.23
Platformy iOS (2012)
Android (2013) (e)
Datum vydání 2. srpna 2012 (iOS)
7. října 2013 (Android) (e)
Žánr Strategie
Módy hra jednoho hráče a multiplayer videohra (e)
Hodnocení 4,6 z 5
Ovládání dotyková obrazovka (e)
Webové stránky http://supercell.com/en/games/clashofclans/
Data mohou pocházet z datové položky.

Clash of Clans je strategická hra na iOS a Android, spuštěná vývojáři (Supercell) platformě Google Play v roce 2012.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Hra se odehrává na platformě připomínající bojové pole, kde má hráč možnost vylepšovat budovy, vojáky nebo zdi, které zpomalují útoky nepřátel. Útoky probíhají v době, kdy nepřátelská vesnice není aktivní (on-line) a trvají 180 sekund, čili 3 minuty. Útočení má za cíl zničit vesnici na 50% a více nebo také vykrást banku protivníkovi. Všechno ve hře se dá kupovat/vylepšovat za mince nebo elixíry, které se získávají z tzv. sběračů elixíru nebo dolů na mince.

Ve hře jsou trofeje, které se získají za dobytou vesnici jiného hráče, nejvíce se dají dobýt na 100%, tedy 3 hvězdičky. Za trofeje lze získat divize rozdělené do 3 fází: Bronze, Silver, Gold, Crystal, Master, Champion, Titan (seřazeno od nejslabší). Za každých 5 hvězdiček vybojovaných v multiplayeru (hře více hráčů) získá hráč podle úrovně divize truhlu ve které je odměna. V této hře jediné co je singleplayer je gobliní mapa za, které je po dobytí získána odměna a doplňuje to tak hru, aby hráč nemusel jen vykrádat cizí vesnice je to dobré hlavně pro slabší hráče ve vyšších ligách.

V Clash of Clans je 19 bojovníků a 10 lektvarů. Obranných věží je tu celá řada (tesla, inferno, mortar, kanón, lučišnické atd.), pak dále jsou tu nástražné bombičky a nebo prkna s pružinkou v zemi, která odpálí nepřítele do vzduchu. Hlavní věcí jsou tu elixíry, peníze a tzv. temný elixír za který se nakupují temní hrdinové. Elixíry s penězmi se dájí získat pomocí sběračů, to stejný i temný elixír, který je podstatně vzácnější. Vylepšení hlavní budovy hráči umožní kupovat nový budovy nebo věže, které nabízí nová vylepšená budova.

Clan Wars neboli Klanové války probíhají mezi klany ve dvou fázích 1. je přípravná, kde se hráč může podívat na nepřítelovu vesnici a trvá 24 hodin 2. bitevní fáze ve, které se po dobu 24 hodin bojuje. Vyhrává klan který bude mít dohromady více hvězdiček za dobyté vesnice, odměna je opět ve všech 3 měnách.

Clan (cech, tým, spolek) může založit kdokoliv kdo má postavený clan castle (hrad). Do klanu se může připojit max. 50 hráčů, kteří si mezi sebou posílají jednotky do clan castlu aby je chránili před případným napadením. Bojování v clan wars (klanových bitvách) je součástí a cílem založení klanu, hráči se pak domlouvají v chatu na koho v clan wars zaútočí.

Související články[editovat | editovat zdroj]