Civilization IV: Colonization

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Civilization IV: Colonization
Vývojář Firaxis Games (e)
Vydavatel 2K Games (e)
Série Civilization (e)
Engine Gamebryo (e)
Poslední verze 1.01f (e)
Platformy Microsoft Windows
macOS (e)
Datum vydání 22. září 2008 (e)
Žánr tahová strategie a 4X (e)
Módy multiplayer videohra a hra jednoho hráče (e)
Everyone 10+
Data mohou pocházet z datové položky.

Civilization IV: Colonization je počítačová hra, remake hry Colonization z roku 1994. Využívá enginu hry Civilization IV, obě hry jsou dílem dnes již legendárního Sida Meiera a jeho Firaxis Games. Hráč v ní ovládá osadníky vyslané jednou z tehdejších koloniálních velmocí, Anglie, Francie, Nizozemska, Španělska, za účelem dobytí a kolonizace Nového Světa v období mezi 14921792. Konečným cílem je vyhlášení nezávislosti na mateřské zemi a poražení jejich Královských Expedičních Sil (Royal Expeditionary Forces), vyslaných za účelem likvidace rebelie.

Windows verze byla vydána 22. září 2008. Hra nevyžaduje původní Civilizaci IV.

Hra[editovat | editovat zdroj]

K získání samostatnosti musí hráč vyjednávat s různými stranami: s domorodými Američany, s vládcem hráčovi mateřské země a s ostatními koloniemi. Může také přijmout „Otce zakladatele“, každý přinese kolonii jinou výhodu. Hráč ovlivňuje směřování své kolonie diplomacií, najímáním a vedením měst. Kolonisté přichází z Evropy nebo se rodí na Novém Světě díky vzrůstu populace.

Ekonomika a obchod přichází do hry, když hráč vyrobí/vytěží suroviny/výrobky a prodá je do Evropy, domorodcům nebo cizím koloniím. Těžbou surovin a zaměstnáním zkušeného řemeslníka může hráč vyrábět zboží. Specialisté produkují dvojnásobek toho co nezkušení kolonisté. Také výstavba dílen může zvýšit produkci.