Civilization IV: Colonization

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Civilization IV: Colonization
Vývojář Firaxis Games
Vydavatel 2K Games
Herní série Civilization
Engine Gamebryo
Platformy Microsoft Windows
macOS
Datum vydání 22. září 2008
Žánry tahová strategie
4X
Herní módy multiplayer videohra
hra jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Civilization IV: Colonization je počítačová hra, remake hry Colonization z roku 1994. Využívá enginu hry Civilization IV, obě hry jsou dílem dnes již legendárního Sida Meiera a jeho Firaxis Games. Hráč v ní ovládá osadníky vyslané jednou z tehdejších koloniálních velmocí, Anglie, Francie, Nizozemska, Španělska, za účelem dobytí a kolonizace Nového Světa v období mezi 14921792. Konečným cílem je vyhlášení nezávislosti na mateřské zemi a poražení jejich Královských Expedičních Sil (Royal Expeditionary Forces), vyslaných za účelem likvidace rebelie.

Windows verze byla vydána 22. září 2008. Hra nevyžaduje původní Civilizaci IV.

Hra[editovat | editovat zdroj]

K získání samostatnosti musí hráč vyjednávat s různými stranami: s domorodými Američany, s vládcem hráčovi mateřské země a s ostatními koloniemi. Může také přijmout „Otce zakladatele“, každý přinese kolonii jinou výhodu. Hráč ovlivňuje směřování své kolonie diplomacií, najímáním a vedením měst. Kolonisté přichází z Evropy nebo se rodí na Novém Světě díky vzrůstu populace.

Ekonomika a obchod přichází do hry, když hráč vyrobí/vytěží suroviny/výrobky a prodá je do Evropy, domorodcům nebo cizím koloniím. Těžbou surovin a zaměstnáním zkušeného řemeslníka může hráč vyrábět zboží. Specialisté produkují dvojnásobek toho co nezkušení kolonisté. Také výstavba dílen může zvýšit produkci.