Cities XL

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Cities XL
VývojářMonte Cristo
PlatformaPC
Datum vydání8. října 2009
ŽánryBudovatelská strategie, MMOG,
Herní módySingleplayer, Perzistentní online svět
KlasifikacePEGI PEGI 12.svg
ESRB ESRB 2013 Everyone 10+.svg
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Cities XL je počítačová hra ve vývoji ve studiu Monte Cristo, autorů, například, hry City Life . Jedná se městskou budovatelskou strategii, která by měla zaplnit prázdné místo v tomto žánru po sérii SimCity. Hra vyšla 8. října roku 2009, v Severní Americe o den později. Hra obsahuje klasickou singleplayerovou hru, ale, nově ve svém žánru, nabídne i perzistentní online svět.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Cities XL využívá základních herních principů v tomto žánru, ale také přidává zcela nové možnosti.

Zóny[editovat | editovat zdroj]

Hráč má k dispozici čtyři typy zón rezidenční, obchodní, průmyslovou a volnočasovou. Všechny tyto zóny opět mají tři druhy možností hustoty zástavby. Hra nabízí mnohem více volnosti, například si můžete dovolit specializovat své město na nějakou oblast a zbytek potřebných věci dovážet a nakupovat od sousedů.

Doprava[editovat | editovat zdroj]

Doprava v Cities XL doznala značného posunu vpřed. Můžete stavět silnice, dálnice, železnice, mosty, tunely, atd. Nyní ve hře už nejste omezeni na čtverečky, můžete stavět komunikace i zakřivené. Také je možnost si silnice plně nadefinovat a určit, jak bude široký chodník, kolik pruhů silnice bude mít, můžete i určit, jakým směrem se po jakém pruhu pojede. Jednotlivé dopravní pruhy budete moci i specializovat jen pro autobusy,tramvaje,trolejbusy nebo pro cyklisty jako cyklostezky.

3D město[editovat | editovat zdroj]

Hra je plně ve 3D se značnými detaily. Ve hře si můžete vytvořit svého avatara a můžete se po svém městě procházet a prohlížet si jej z pohledu obyvatel, a to nejen po svém městě ...

Krajina[editovat | editovat zdroj]

Autoři také dbají na co nejrealističtější provedení krajiny. Každému typu krajiny hory, pobřeží, poušť odpovídá i příslušné podnebí. Je také možné libovolně měnit denní dobu.

GEMy[editovat | editovat zdroj]

GEM (Game Enhancement Modules) je přídavek do hry, který vám dá možnost ovládat i konkrétní podniky ve stylu Tycoonu se svým vlastním mikro-managementem. Plánovanými jsou například Ski areál, pláže a letiště.

MMOG[editovat | editovat zdroj]

Hra kromě singleplayeru obsahuje i možnost připojit se do perzistentního online světa. Bude se jednat o planety, schopné hostovat až tisíce měst. Oproti singlepayeru budete moci obchodovat a uzavírat smlouvy s jinými hráči, spolupracovat na společných projektech nebo využívat svých specializacích měst. Své město budete moci kontrolovat, i když nebudete doma, ale ve škole či práci, přes web Cities XL.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]