Chocodecor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chocodecor je podklad pro jedlý tisk a používá se na dekoraci cukrářských výrobků, především slavnostních dortů. Lze ohýbat, nelze modelovat. Je sladký, jeho hlavní složkou je kakaové máslo a cukr, je tedy vhodný ke zdobení sladkých moučníků. Lze jej použít na krémové a smetanové povrchy, nejlépe ze všech jedlých podkladů snáší vlhkost. Odpuzuje decorgel - rozhodně jím tedy nepotírat. V případě nutnosti se lepí jedlým lepidlem. Má hladký a upravený povrch, rozhodně není potřeba jej něčím potírat (jak je tomu u jedlého papíru). Dobře snáší mráz.

Má světle krémovou barvu, nehodí se tedy pro obrázky kde je výrazná bílá barva. Pro barevné obrázky a černobílé retro fotografie je naopak velmi vhodný! Nelze je modelovat, je ale pružný a tak jej lze dobře ohýbat. Používá se především pro svou vynikající chuť a vůni.

Složení[editovat | editovat zdroj]

cukr, kakaové máslo, glukózový sirup, guarová guma, voda, E415, E471, E1201, E171, lecitin E322

Návod na použití[editovat | editovat zdroj]

Spodní vrstvu jemně navlhčete pomocí houbičky vodou nebo decorgelem, voda nebo gel se lehkým třením spojí s chocodecorem a vytvoří lepivou hmotu kterou poté přilepíte list k moučníku. Dáváte-li chocodecor na krém, není vlhčení nutné. Chcete-li aby dobře držel na potahové hmotě, použijte jedlé lepidlo. Froster mu neublíží, lze zamražovat. Protože jeho hlavní složkou je kakaové máslo a cukr, snáší dobře vlhkost, přece se ale vyvarujte přímému kontaktu s vodou (kromě lehkého zvlhčení při přilepování) a ovocnými šťávami.

Alternativní jedlé tisky[editovat | editovat zdroj]