Choceň (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Choceň
Nádraží v Chocni
Nádraží v Chocni
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Pardubický kraj
Město Choceň
Souřadnice
Choceň
Choceň
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 538132
Tratě 010, 018, 020
Nadmořská výška 292 m n. m.
V provozu od 1845
Zabezpečovací zařízení ESA 11
Dopravních kolejí 9
Nástupišť (hran) 4 (8)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Autobusový terminál před nádražní budovou
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Choceň je železniční stanice ve stejnojmenném městě na adrese Pernerova 400, 565 01 Choceň. Nachází se na východě Čech v Pardubickém kraji, v okrese Ústí nad Orlicí. Leží nedaleko ústí bývalého Choceňského tunelu, který byl v 50. letech 20. století odkryt a přeměněn v zářez, aby mohlo být kolejiště rozšířeno o třetí kolej.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První staniční budova byla vystavěna jakožto trojkolejná stanice IV. třídy, součást železnice z Olomouce do Prahy. Slavnostní vlak tudy projel 20. srpna 1845 za osobního řízení inženýra Jana Pernera, projektanta trati. Návrh původně empírové budovy je připisován, stejně jako u všech stanic na této trase, architektu Antonu Jünglingovi. 15. června 1875 dokončila k Chocni Rakouská společnost státní dráhy (StEG) trať směřující do Meziměstí, důležité stanice na hranici s Pruskem. Stavební práce na trati zajišťovala firma Hügel & Sager. Vyrostla zcela nová, větší novorenesanční budova podle návrhu architekta Karla Englera, bylo zvětšeno kolejiště, zbudovány lokomotivní depo a točna. Otevření nového provozu nádraží připomíná asi metrový pamětní kamenný obelisk vztyčený u nádražní budovy. Tatáž železniční společnost získala roku 1881 koncesi na stavbu tratě do Vysokého Mýta a Litomyšle, provoz byl zahájen následujícího roku, 1882. StEG obsluhovala stanici až do znárodnění všech rakouských soukromých železničních společností a převedení pod Rakouské státní dráhy s platností k 1. lednu 1908.

Po vzniku samostatného Československa přešla stanice Choceň pod Československé státní dráhy. Vzhledem k geografické a hospodářské proměně státního celku nabyla trať z Prahy přes Českou Třebovou do Olomouce a dále do Slezska a na Slovensko zcela zásadní úlohy. Roku 1957 byla do stanice dovedena elektrická trakční soustava 3 kV stejnosměrného proudu, zejména pro potřeby nákladní dopravy v době socialistického Československa byly dále rozšiřovány stanice i kolejiště.

Modernizace[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází První železniční koridor, leží na trase 4. Panevropského železničního koridoru. V roce 2005 byla dokončena rekonstrukce stanice a úpravy parametrů nádraží na koridorovou stanici: vznikla dvě zastřešená ostrovní nástupiště s podchody, včetně přímějšího pěšího podchodu ve směru centra města, elektronickým informačním systémem pro cestující a budova byla opravena do původní podoby z roku 1875. Expresní spoje mohou stanicí projíždět rychlostí až 160 km/h, nádražní provoz je řízen dálkově díky traťovému zabezpečovacímu zařízení ESA 11.

V roce 2010 zvítězilo choceňské nádraží v anketě Nejkrásnější nádraží.

Tragická smrt Jana Pernera[editovat | editovat zdroj]

Dne 9. září 1845, tedy několik týdnů poté, co zde řídil první vlak projíždějící touto stanicí, se při průjezdu smrtelně zranil inženýr Jan Perner, vracející se z cesty na Moravu. Sestoupil za jízdy na stupínek vagonu a při nárazu do návěstního sloupku (označník) byl zraněn. Přesto odjel vlakem do Pardubic, kde následujícího dne zemřel.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]