Bohemia Chips

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Chio Bohemia Chips)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bohemia
Základní údaje
Právní formaakciová společnost
Datum založení27. ledna 1993
Adresa sídlaChoustník 164, 391 18, Česko
Identifikátory
IČO48245062
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bohemia Chips je česká značka výrobce brambůrků a dalších slaných pochutin, sídlící v Choustníku. Značku vlastní německá firma Intersnack. V současnosti se pod značkou vyrábí 9 druhů pochutin.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Bramborové chipsy s názvem Bohemia Chips se poprvé v Česku začaly vyrábět v roce 1982 v jihočeském Choustníku. Vznikly díky spolupráci národního podniku Zelenina a zemědělského družstva Zeus. K dostání byly prakticky jen před Vánoci a šlo o podpultové zboží. Roku 1992 a 1997 došlo v závodě k modernizaci. Dnes tato továrna vyrábí devět řad slaných produktů: Bohemia Chips, Vroubky, Sticks, Kotlíkové, Z pece, Preclíky a Tyčinky, Hradecké tyčinky, Křupky a krekry (Lupeto, Šunkáč a Mix). Značka si dlouhodobě drží nejvyšší podíl na tuzemském trhu.

Vlastnictví[editovat | editovat zdroj]

Společnost byla založena v roce 1993. Jediným vlastníkem společnosti Chio Bohemia Chips s.r.o. byla firma Intersnack a.s. sídlící na téže adrese jako Chio Bohemia Chips v Choustníku. Její mateřskou společností je Intersnack Group se sídlem v Düsseldorfu, pod kterou patří také další značky Chio Chips, Pom-Bear, Canto a Nutline. K začátku roku 2012 firma Intersnack zrušila společnost Chio Bohemia Chips likvidací.[1] Majitelem značky Bohemia Chips zůstává firma Intersnack.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. CHIO BOHEMIA CHIPS s.r.o. 'v likvidaci', IČO: 48245062, 29. 4. 2020 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz. rejstrik.penize.cz [online]. [cit. 2020-04-29]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]