Charles Williams

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Další významy jsou uvedeny v článku Charles Williams (rozcestník).
Charles Williams
Narození 20. září 1886
Londýn
Úmrtí 15. května 1945 (ve věku 58 let)
Oxford
Alma mater University College London
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Charles Walter Stansby Williams (20. září 1886, Londýn15. května 1945, Oxford) byl britský básník, romanopisec, teolog a literární kritik, zakladatel Inklings a člen Zlatého úsvitu.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Williams se narodil roku 1886 v Londýně jako jediný syn Richarda a Mary Williamsových z Islingtonu. Měl sestru Edith, která se narodila v roce 1889. Vystudoval na St. Albans School v Hertfordshireu. Získal stipendium na University College London, ale roku 1904 odtud musel bez titulu odejít, neboť rodina neměla dostatek prostředků na jeho studia.

Ve stejném roce začal pracovat v metodistickém knihkupectví. Roku 1908 ho zaměstnal Oxford University Press - nejdříve jako pomocného korektora, rychle se však dostal až na pozici editora. Až do své smrti v roce 1945 pracoval v Oxford University Press na různých, stále důležitějších pozicích. Jedním z jeho největších vydavatelských úspěchů se stalo první rozsáhlejší anglické vydání série děl dánského filozofa Sørena Kierkegaarda.[1]

Charles Williams je pohřben na Holywellském hřbitově v Oxfordu.[2] Na jeho náhrobním kameni stojí "Poet" (básník) a "Under the Mercy" (doslova "pod boží shovívavostí"), což byla fráze, kterou často používal ve svých knihách i v osobním životě.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Charles Williams (British writer) na anglické Wikipedii.

  1. (anglicky)PAULUS, Michael J.. From a Publisher's Point of View: Charles Williams's Role in Publishing Kierkegaard in English [online]. 2010-02-18, [cit. 2010-11-21]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b (anglicky) Under the Mercy [online]. Oxford: The Inklings, 2007-03-28, [cit. 2010-11-27]. Dostupné online. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]