Caroline Reynoldsová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Caroline Reynoldsová je fiktivní politička ze seriálu Útěk z vězení. Poprvé se objevila již v první sezóně. Nejdřív jako tajemná postava komunikující přes telefon s vládními agenty a posléze jako viceprezidentka USA Caroline Reynoldsová. Později po smrti prezidenta se stává prezidentkou USA. Doba její funkce prezidentky je ovšem velmi krátká, protože se ihned po necelém roce rozhodne rezignovat na post prezidenta Spojených států.

Rodina, přátelé[editovat | editovat zdroj]

Steadman - je Carolinin bratr, který je fiktivně zavražděný a za jeho vraždu má být Lincoln Burrows jako odsouzený vrah popraven. Steadman je nadále držen svou sestrou a jejími agenty v odlehlé vile někde uprostřed Montany. Zde jej nalezne Veronica Donovanová, která je však na místě zastřelená. Po nějaké době ho unese Lincoln Burrows a jeho bratr Michael Scofield a žádají ho, aby vystoupil na veřejnosti a omluvil se. Steadman však radši spáchá sebevraždu.

Pani Steadmanová - je Carolinina bývalá švagrová. Objevila se zde jen jednou, aby poskytla Veronice informace o Steadmanovi.

Agent Kellerman - je vládní agent, který měl ke Caroline milostný vztah, poté co jej však zradila ji opustil a přidal se na Scofieldovu stranu.

Agent Kim - je Carolinina osobní stráž, který se stará o její bezpečnost po dobu jejího prezidentování. Snažil se o dopadení Scofielda a Burrowse, po nějaké době je zavražděn v Panamě.

První řada[editovat | editovat zdroj]

Caroline ještě jako viceprezidentka ze všeho nejvíc usiluje o Burrowsovu smrt a post prezidenta USA. Má na svědomí vraždu Burrowsovi exmanželky a jejího přítele, křivé obvinění jeho syna z vraždy a vraždu prezidenta USA. Díky prezidentově náhlému úmrtí se stává prezidentkou.

Druhá řada[editovat | editovat zdroj]

Caroline je vydírána Scofieldem, který zachytil její telefonát s jejím bratrem po jeho již údajné smrti. Caroline mu za to, když nezveřejní telefonát, slibuje prezidentskou milost pro něj i pro bratra. Caroline, stejně jako Scofield, vydírá i agent Kim, proto se rozhodne odstoupit z funkce prezidentky Spojených států. Tímto je její postava už uzavřená a Caroline se nadále už nevyskytuje.