CREDITAS (skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
CREDITAS B.V.
[[Soubor:
Skupina CREDITAS
|150px|Logo]]
Logo
Základní údaje
Právní forma Private limited liability company (Besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid)
Datum založení 2020
Zakladatel Pavel Hubáček
Sídlo Amsterdam, Nizozemsko
Adresa sídla Barbara Strozzilaan 201, 1083 HN, Amsterdam
Charakteristika firmy
Rozsah působení Česká republika
Oblast činnosti Bankovnictví, energetika, reality, zdravotnictví
Celková aktiva 82,7 mld. Kč
Zaměstnanci 2000 (stav v roce 2020)
Majitel Pavel Hubáček (100 %)
Identifikátory
Oficiální web https://www.creditasgroup.cz

CREDITAS B.V. je česká investiční skupina se zaměřením na tuzemský trh. Vznikla v Česku a oficiální sídlo má v Nizozemsku. CREDITAS je jednou z nejrychleji rostoucích českých investičních skupin, zaměřuje se především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři jejího podnikání jsou finanční služby, development, energetika a nájemní bydlení. Zakladatelem a majoritním akcionářem skupiny je Pavel Hubáček, kterého časopis Forbes řadí ve svém žebříčku mezi 25 nejbohatších Čechů[1].

Historie[editovat | editovat zdroj]

Počátkem formování skupiny je rok 2013, kdy byla založena investiční skupina UNICAPITAL. V roce 2015 pak Pavel Hubáček získal majoritní podíl v nynější Bance CREDITAS. Kvůli strategickému rozvoji skupiny byla v roce 2020 založena vrcholová holdingová společnost CREDITAS B.V., která propojila všechny podnikatelské aktivity finančníka Pavla Hubáčka do jednoho holdingového celku a byly do ní převedeny majetkové podíly v Bance CREDITAS, investiční skupině UNICAPITAL a nově vzniklé společnosti Creditas Real Estate.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

Aktuálně je ve skupině více než 100 společností a zaměstnává přes 2000 zaměstnanců. Ke dni 31. 12. 2020 činila celková aktiva skupiny CREDITAS bezmála 83 miliard korun. Do skupiny patří kromě Banky CREDITAS také například jeden z největších českých distributorů energie UCED, přední pražská developerská společnost V Invest, největší a nejstarší síť Alzheimercenter nebo světoznámý Grandhotel Pupp.

Struktura skupiny

Skupina[editovat | editovat zdroj]

Banka CREDITAS, a.s.[editovat | editovat zdroj]

Banka CREDITAS je česká banka, na finančním trhu působí již od roku 1996, původně jako záložna. Bankovní licenci získala v roce 2016. Banka se v rámci retailové klientely zaměřuje především na nabídku depozitních a investičních produktů, bezplatný platební styk a hypoteční úvěrování. V oblasti firemního bankovnictví především na financování českých společností a devizové konverze. Počátkem roku 2021 měla 110 tisíc klientů, 37 poboček a bilanční sumu ve výši 70 mld. korun.

Budova CREDITAS v Praze 8

UCED[editovat | editovat zdroj]

UCED je jedním z největších distributorů energie v Česku. Poskytuje komplexní služby v oblasti energetiky: od jednotného konceptu energetiky pro dané území, přes podporu investora ve fázi výstavby supervizí technických řešení až po energetický facility management. Celkový objem dodané energie za rok 2020 dosáhl 1 TWh. Celkový počet odběrných míst je 6000.

Creditas Real Estate B.V.[editovat | editovat zdroj]

Společnost CREDITAS REAL ESTATE investuje na nemovitostním trhu. Vizí je vybudovat během následujících let široké portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v České republice. V zorném poli jsou především nemovitosti v hlavním městě Praze. Počátkem roku 2021 měla ve výstavbě jeden projekt s 95 jednotkami a více než 6 tisíci metry čtverečními plochy.

V Invest CZ a.s.[editovat | editovat zdroj]

Společnost V INVEST CZ se věnuje celé škále developerských činností od akvizic developerských pozemků, přes engineering a povolovací řízení, po výstavbu a prodej bytových jednotek. Patří mezi jednoho z největších developerů rezidenčního bydlení v Praze. Počátkem roku 2021 měla již 800 realizovaných bytových jednotek a celkem 14 projektů ve fázi přípravy.

Fondy[editovat | editovat zdroj]

CREDITAS nabízí fondy pro retailové i kvalifikované investory. Počátkem roku 2021 zde byly fondy CREDITAS Nemovitostní I, CREDITAS ENERGY a CREDITAS LOAN.

Alzheimercentrum pp s.r.o.[editovat | editovat zdroj]

Do skupiny patří společnost Alzheimercentrum pp s.r.o., která vlastní zařízení, jež se již 25 let specializují na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou ve všech jejích stadiích. Jedná se o největší síť svého druhu v Česku. Čtrnáct specializovaných center s celkem 1500 lůžky v České republice a na Slovensku poskytuje sociální služby a komplexní ošetřovatelskou péči svým klientům.

Grandhotel Pupp[editovat | editovat zdroj]

Součástí skupiny je jeden z nejstarších a nejslavnějších evropských hotelů.[2] Karlovarský Grandhotel Pupp je již od roku 1701 místem setkávání a zábavy i synonymem pro prvotřídní gastronomii a služby. Hosté zde najdou vše, co k pobytu a relaxaci potřebují. Věhlas získal Grandhotel Pupp také díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, v jeho pokojích totiž každoročně bydlí slavné české i světové celebrity.

GH Pupp

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Pavel Hubáček. Forbes [online]. [cit. 2021-02-23]. Dostupné online. (česky) 
  2. Novým majitelem Grandhotelu Pupp je finančník Hubáček, budovu čeká vylepšení. Aktuálně.cz [online]. 2017-04-04 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]