CFNM

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nahý muž, oblečené ženy, Londýn 2010

CFNM je zkratka převzatá z angličtiny, kde znamená clothed female, naked male, česky oblečená žena, nahý muž. Jde o erotický žánr, který představuje jednoho nebo více nahých mužů a jednu nebo více oblečených žen. CFNM je popisována jako sexuální fantazie žen nebo mužů, případně se uskutečňují erotické fantazie podle předem připraveného scénáře. Jednostranná mužská nahota může také nastat, když se muž svlékne pro sexuální potěšení ženy, například v BDSM, nebo když se jedná o mužský striptýz. Cílem scénáře je, aby muži bylo odepřeno sexuální potěšení z pohledu na svlékající se ženu, a muž přitom není v dominantní pozici. Jednostranná mužská nahota je také považována za formu obrácení rolí, kdy muž převezme podřízenou roli. Někteří lidé CFNM považují za formu pornografie.

Opakem je oblečený muž, nahá žena (CMNF). Existuje navíc také CMNM (oblečený muž, nahý muž) a CFNF (oblečená žena, nahá žena), což jsou fantazie či scénáře týkající se gayů a lesbických žen.

Druhy[editovat | editovat zdroj]

Existuje několik druhů sexuálních a nesexuálních erotických scénářů, které zahrnují jednostrannou mužskou nahotu. Zahrnují ženskou dominanci, mužskou submisivitu, exhibicionismus a erotickou zábavu. Kombinace všech kategorií dohromady je poněkud vzácná, přesto některé webové stránky nabízí některé subžánry samostatně.

Zkratka CFNM vznikla s internetem, CFNM byla jako fetiš společná pro mnoho mužů a žen po celá desetiletí. Až internet dal dohromady lidi, kteří měli společné zájmy.

Zobrazení mužské nahoty[editovat | editovat zdroj]

Perseus a Andromeda, nástěnná malba v Pompejích

V klasickém starověku byla mužská nahota v umění (včetně zobrazení genitálu) považována za přijatelnější než zobrazení než nahé ženské postavy. Příkladem je zobrazení klasického tématu Persea a Andromedy. V nástěnných malbách starověkých Pompejí je Perseus je nahý, zatímco Andromeda je zcela oblečena.

V renesanci se názor obrátil, například na obraze Tiziana z poloviny 16. století je Andromeda zcela nahá, bez sebemenšího kousku tkaniny, zatímco Perseus je zobrazen v brnění.

Obraz Jeana-Léona Gérôma Kohoutí zápasy

Zobrazení nahoty bylo přijatelné v 19. století v salónní francouzské kultuře v případě, že zobrazovalo klasickou nahotu v prostředí, kde nahota byla přirozená, například na obraze Kohoutí zápasy (Combat de coqs) z roku 1847 od Jeana Léona Gérôma.

V mnoha západních zemích jsou dnes ženská prsa zobrazována zcela běžně. Mužská nahota je stále více přijímána, ale je pravda, že zobrazení ženské nahoty je běžnější. Nicméně mnoha zemích je částečná mužská na veřejnosti vnímána jako méně odsouzeníhodná.

CFNM fantazie, ponížení a trest[editovat | editovat zdroj]

Na rozdíl od CMNF není CFNM rozděleno na měkké a tvrdé CFNM. Je mnoho důvodů, proč muži přijímají potěšení a zkušenosti ze CFNM. Mnozí muži jsou rádi úplně nazí v prostředí žen a nemají sklony být zklamáni, že ženy jsou plně oblečené, přičemž zažívají sexuální rozkoš žen, včetně masturbování. Zatímco mužské postavy v CMNF jsou většinou plně oblečené, ženy jsou často v CFNM oblečené ve spodním prádle.

Nicméně někteří muži se často cítí poníženi během zážitku. Stejně jako u ženy v CMNF, je kladen důraz na rozpaky a ponížení v dané situaci.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku CFNM na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]