Boulogne Sur Mer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
O městě ve Francii pojednává článek Boulogne-sur-Mer.
Boulogne Sur Mer
Železniční stanice Boulogne Sur Mer
Železniční stanice Boulogne Sur Mer
Poloha
Souřadnice
Nadmořská výška16 m n. m.
StátArgentinaArgentina Argentina
Boulogne Sur Mer
Boulogne Sur Mer
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Boulogne Sur Mer je město v Argentině. Nachází se v okrese Partido de San Isidro v provincii Buenos Aires, v metropolitní oblasti a aglomeraci Gran Buenos Aires, severozápadně od vlastního Buenos Aires. V roce 2001 zde žilo 73 496 obyvatel.[1] Jedná se převážně o rezidenční oblast. Boulogne Sur Mer na severu sousedí s okresem Partido de San Fernando, na západě s okresy Partido de Tigre a Partido de General San Martín, na jihu s Villou Adelinou a na východě se San Isidrem a Beccarem.

Oblast pozdějšího Boulogne Sur Mer měla až do počátku 20. století zemědělský charakter. Zástavba zde začala vyrůstat díky otevření železniční trati roku 1912. V roce 1964 se Boulogne Sur Mer stalo městem, pojmenováno bylo podle francouzského města Boulogne-sur-Mer, kde v roce 1850 zemřel generál José de San Martín.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. INDEC. Censo Nacional de Población, Hogares y Viviendas 2001. 24 Partidos del Gran Buenos Aires - Cuadro 12.1. Provincia según localidad. Población censada en 1991 y población por sexo en 2001. [online]. INDEC, 2001 [cit. 2018-05-20]. Dostupné online. (španělsky) [nedostupný zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]