Boris Petrović-Njegoš

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Boris Élliot Černohorský
dědičný princ černohorský
velkovévoda Grahovský a Zetský
Úplné jméno Boris Élliot Nikola Petrović-Njegoš Černohorský
Tituly Jeho královská výsost dědičný princ
Narození 21. leden 1980
Les Lilas, Paříž, Francie Francie
Manželka Véronique Haillot Canas da Silva
Potomci princezna Milena Anna
Dynastie Petrović-Njegoš
Otec Nikola II. Petrović-Njegoš
Matka Francine Navarro
Podpis Podpis
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Černohorská královská rodina
Černohorská královská rodina
JKV Korunní princ Nikola

Boris Élliot Petrović-Njegoš (* 21. ledna 1980) je současným dědičným princem černohorského trůnu. Je členem černohorské královské rodiny a pochází z dynastie Petrovićů-Njegošů. Je uznávaným francouzským malířem a expertem na typografii.

Život[editovat | editovat zdroj]

Dědičný princ Boris, rodným jménem Boris Élliot Nikola Danilo Petrović-Njegoš, se narodil 21. ledna 1980 v Les Lilas u Paříže ve Francii jako druhý potomek a jediný syn Nikoly II. Petrovićce-Njegoše, korunního prince černohorského a korunní princezny Francine Navarro. Narození dědičného prince bylo pro královskou rodinu slavnostní událostí.

Boris navštěvoval soukromou uměleckou střední školu a později studoval na pařížské École nationale supérieure des arts décoratifs, jednu z nejprestižnějších francouzských grandes écoles, univerzitu designu a dekorativního umění. Zúčastnil se několika kurzů na uměleckých školách v Torontu, New Yorku, Praze a Londýně. Během studií se specializoval na tvorbu počítačové typografie.

Manželství a děti[editovat | editovat zdroj]

12. května 2007 si Boris Petrović-Njegoš v bazilice paláce Mafra nedaleko Lisabonu vzal portugalskou hraběnku Véronique Haillot Canas da Silva. Ta po svatbě získala tituly její královská výsost a velkovévodkyně Grahovská a Zetská a stala se po boku manžela dědičnou princeznou černohorskou. Boris se oženil na den přesně o dva roky dříve než jeho starší sestra princezna Altinaï. Mají dvě dcery:

Vyznamenání[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Njegoskij.org Oficiální stránky černohorské královské rodiny