Booker T (wrestler)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Booker T
Booker T.jpg
Rodné jméno Robert Booker Tio Huffman
Narození 1. března 1965 (54 let)
USAHouston, Texas
Bydliště Friendswood, Texas
Národnost Afroameričané
Aktivní roky 1. března 1989 - 2012
Zaměstnavatel WWE
Výška 191 cm
Váha 116 kg
Znám jako Black Snow
Booker T
Booker
G.I. Bro
King Booker
Kole
Ocenění WWE Hall of Fame
Manžel(ka) Sharmell Sullivan-Huffman (od 2005)
Příbuzní Lash Huffman (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Robert Booker Tio Huffman (* 1. března 1965), lépe znám pod svým ringovým jménem Booker T, je americký profesionální wrestler a bývalý profesionální wrestlingový komentátor v současné době účinkující ve WWE, kde působí jako generální ředitel show SmackDown.

Booker T je nejvíce znám pro své zápasení ve World Championship Wrestling (WCW), World Wrestling Federation (WWF)/WWE a Total Nonstop Action (TNA), za svou kariéru držel celkem 35 titulů. Ve WCW držel 21 titulů, což je rekord této společnosti. Je šestinásobný světový šampion (pětinásobný WCW Světový šampion v těžké váze a jednonásobný Světový šampion v těžké váze ve WWE), čtyřnásobný šampion Spojených států, sedminásobný Televizní šampion a 15 násobný šampion mezi týmy.

V roce 2006 vyhrál turnaj Král ringu, je šestinásobný Triple Crown šampion a osminásobný WWE Grand Slam šampion. Je také devítinásobný a poslední WCW Triple Crown šampion, je jeden z mála mužů v historii který držel WWE i WCW Triple Crown šampionáty.

Co se týče jeho osobního života, svou první ženu, Levestiu, si vzal 23. května 1996. Divákům ji představil na show WCW Monday Nitro, nicméně, pár požádal o rozvod 8. května 2001. Se svou dlouholetou přítelkyní, Sharmell Sullivanovou, se oženil v únoru 2005. Spolu mají dvojčata, děvče a chlapce, která přišla na svět 5. srpna 2010. U oltáře opustil Sherri Martelovou. Se svým bratrem Lushem v roce 2005 otevřel wrestlingovou školu v Houstonu.

Tituly: WWE

1x WCW Championship

1x World Heavyweight Championship

1x WWE Intercontinental Championship

3x WWE United States Championship

2x WWF Hardcore Championship

3x WWF/World Tag Team Championship

1x WCW Tag Team Championship

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]