Bloodline (počítačová hra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bloodline je česká počítačová hra.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Hru začala vyvíjet česká firma Zima Software již v roce 1999. Tehdy se ovšem jmenovala Death Tracer. Roku 2001 byla hra přejmenována na Bloodline. Do vývojářského týmu bylo přijato několik nových programátorů a také scenárista Jozeph Német. Do té doby dosti chaotický vývoj začal být tak nějak přehlednější a díky scénáři již vývojářský tým přesně věděl, na čem to vlastně dělá.

Neustálé odkládání[editovat | editovat zdroj]

Hra měla původně spatřit světlo světa již v roce 2002. Nicméně první udaný termín, ani několik dalších nebylo dodrženo. Hra tak v roce 2002 vůbec nevyšla. Na světě se nicméně objevilo několik screenshotů ze hry, ze kterých hororová atmosféra přímo kapala a začínalo být jasné, že Bloodline rozhodně nebude záležitost pro slabé povahy, jako třeba předchozí hry Zima softu ze série Polda.

Vydání[editovat | editovat zdroj]

Hra tak nakonec spatřila světlo světa až v prosinci 2004. Mělo to však světlé i stinné stránky: ty světlé byly ty, že Zima soft stihl vánoční termín no a těmi stinnými stránkami bylo to, že hra kvůli tomu byla vydána bez řádného betatestingu. A hodnocení hry to plně potvrdilo. Nenašla se snad jediná recenze, která by hru nezničila. Nejvíce kritizované části hry byly:příliš dlouhé nahrávání, zasekávání při jakémkoli pohybu a další velké množství bugů a nedodělků. Hra zcela propadla a za všechno mohlo jen uspěchané vydání.[zdroj?]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Bloodline vypráví příběh muže, který se probírá na lůžku v jedné opuštěné ordinaci. Ordinace je zašlá, zatuchlá a krev je v ní všude – na podlaze v umyvadle. Za třetími dveřmi čeká na hlavního hrdinu šokující nález – zohavená mrtvola, třímající v ruce šroubovák, kterým si po splnění určité sekvence úkolů otevře dveře na chodbu. Tam ovšem zjišťuje, že sanatorium, kde se nachází je plné oživlých mrtvol, které mu jdou po krku. Po čase se ve zdech sanatoria setká s Dr. Brownem, který se ho pokusí zabít. Po úspěšném útěku ze sanatoria se hlavní hrdina dostane přes několik lokací až k podzemním chodbám pod hřbitovem, kde se rozhodne vrátit zpět do sanatoria, aby zjistil co se tam stalo. Po návratu do sanatoria mu dojde, že by se vší tou hrůzou mohl mít něco společného ten podivný medailon, který ukradl dr. Brownovi. Tak ho zničí. Dr. Brown ho vyzve na souboj a když ho porazí, dr. Brown mu prozradí, že musí slyšet zvonění zvonu, aby se dokázal vrátit do reality. Hlavní hrdina se tudíž vydá do nedalekého kostela a zazvoní na zvon. probere se-a hráč zjišťuje, že hlavní hrdina byl pouze blázen a to, co ve hře prožíval byly pouze jeho halucinace.

Typ hry a dabing[editovat | editovat zdroj]

Hra žánrově spadá do kategorie akčních her. Tvůrci jí sami označují za akční/adventura/survival horor. Hráč krom soubojů s hrůzu nahánějícími nepřáteli také řeší úkoly typu "musím najít klíč, abych otevřel dveře." Nebo "Motor je zadrhlý, chtělo by to ho pořádně promazat!"

Dabing byl rozhodně světlou stránkou hry. Hlavního hrdinu namluvil Zdeněk Mahdal. Vedlejší postavy pak namluvil Bohdan Tůma.