Bloodborne

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bloodborne
Vývojář From Software
Vydavatel SIE Japan Studio
Skladatel Cris Velasco
Platforma Playstation 4
Datum vydání 24. března 2015, 25. března 2015, 26. března 2015 a 27. března 2015
Žánr akční RPG
Herní mód multiplayer videohra
hra jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bloodborne je akční RPG videohra z pohledu třetí osoby vytvořena japonskou video herní společností FromSoftware a vydaná společností Sony Interactive Entertainment. Hra byla vydána v březnu 2015, jakožto exkluzivní hra na PS4.

Hra provádí hráče fiktivním městem Yharnam, jehož architektonický design je inspirován skutečnými místy, jako Rumunsko nebo Česká republika. Celý svět by se dal zařadit pravděpodobně do viktoriánského období.

Hráčovým hlavním cílem je najít a zničit zdroj nákazy, která dělá z lidí bestie. Bloodborne je další hra z tak zvané Soulsborne série, která proslula svojí velkou obtížností.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Bloodborne má velmi mnoho společných prvků se sérií Dark Souls. Hráč musí nalézat zkratky, které mu usnadňují pohyb ve světě. Taktéž systém rychlého cestování je velmi podobný. Je zde ale několik rozdílů. Ve hře je daleko menší paleta zbraní, místo štítu hráč používá pistoli, pušku, či jinou střelnou zbraň. Jednou z největších změn je, že když hráč utrpí zranění, má krátký čas na protiútok aby mohl získat zdraví zpět, to dělá souboje daleko akčnější a rychlejší, než-li u Dark Souls.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]


Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bloodborne na anglické Wikipedii.