Blind (poker)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Schéma blindů při hře Texas hold 'em (button = dealer)

Blind je pokerový výraz pro povinnou sázku (z angl. blind = slepý, odtud někdy sázka naslepo), kterou do hry umisťují obvykle dva hráči nalevo od pozice dealera. Tento typ povinné sázky se objevuje většinou v community card pokerových variantách.[1]

Ve většině případů se ve hře objevují dva typy blindů: big blind (velký blind) a small blind (malý blind). Small blind dává do hry hráč sedící jednu pozici nalevo od dealera, big blind hráč dvě pozice od dealera. Výjimkou je hra dvou hráčů (tzv. heads-up), při kterém hráč na pozici dealera do hry umisťuje malý blind, druhý hráč blind velký. Hodnota malého blindu je polovina blindu velkého.

Blindy jsou v pokeru obsaženy z důvodu vyvolání akce a otevření banku, čili aby se v každé hře o něco hrálo. Dalším možným typem vynucené sázky je ante, kdy všichni hráči umisťují rovnoměrně stejnou úvodní sázku.

V cash games obvykle blindy zůstávají stejné po celou dobu hry. V turnajích povinné sázky většinou stoupají[2] – zde kromě své původní funkce také regulují délku turnaje, protože s narůstajícími blindy je také obtížnější se v turnaji udržet.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ehow - What Is a Blind in Poker?
  2. Blinds and antes