Black Widow (komiks)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
O postavě ve filmech série Marvel Cinematic Universe pojednává článek Nataša Romanovová (Marvel Cinematic Universe).
Cosplay Black Widow

Black Widow (rusky Чёрная вдова; česky Černá vdova) je fiktivní postava vyskytující se v komiksech vydavatelství Marvel Comics. Byla vytvořena editorem Stanem Leem, scenáristou Donem Ricem a hercem Donem Heckem. Poprvé se objevila v 52. čísle komiksu Tales of Suspense vydaném v dubnu 1964.

Black Widow se narodila ve Stalingradu (dnes Volgogradu) jako Natalja Aljanovna „Nataša“ Romanovová (rusky Наталья Альяновна „Наташа“ Романова), v příbězích známá také jako Natasha Romanoff.

Fiktivní biografie[editovat | editovat zdroj]

Black Widow chodila několik let na balet, což je předpokladem pro její značnou pohyblivost a mrštnost. Později díky KGB byla zbavena paměti a vycvičena jako elitní zabijačka v rudé komnatě, zde byl tzv. ukončovací rituál při kterém byla fyzicky sterilizována. Jelikož neznala svou minulost a nevěděla kdo vlastně je, ji bylo jedno co dělá a čí krev prolévá. To se změnilo po rozpadu Sovětského Svazu. Agentura S.H.I.E.L.D. si všimla že Black Widow je nechráněná a poslala k ní agenta Clinta Bartona alias Hawkeye, který ji měl zabít. Ten ji ale nezabil a dokázal ji přimět konat dobro. Pomohl ji zjistit vše o její minulosti a Black Widow zanevřela na své krvavé činy a rozhodla se konat dobro. Pracovala pro S.H.I.E.L.D a později se přidala k Avengers

Marvel Cinematic Universe[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Nataša Romanovová (Marvel Cinematic Universe).

Roli Nataši Romanovové / Black Widow ve filmové sérii fikčního světa Marvel Cinematic Universe ztvárnila americká herečka Scarlett Johanssonová, která smlouvu podepsala v březnu 2009.[1] Původně měla být do postavy obsazena Emily Bluntová. Pro plánovanou kolizi rolí se však úlohy vzdala.[2]

Herečka
Herčka Scarlett Johansson, která ztvárnila postavu Nataši Romanovové alias Black Widow ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Black Widow (Natasha Romanova) na anglické Wikipedii.

  1. Nikki Finke. Another Iron Man 2 Deal [online]. 11-03-2009 [cit. 2009-03-12]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Nicole Sperling. 'Iron Man 2': Scarlett Johansson to replace Emily Blunt as Black Widow? [online]. 13-02-2009 [cit. 2009-02-14]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]