Bibliothèque centrale de l'Institut national de la statistique et des études économiques

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bibliothèque centrale de l'Institut national de la statistique et des études économiques
Chybí zde svobodný obrázek
Stát FrancieFrancie Francie
Souřadnice
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bibliothèque centrale de l'Institut national de la statistique et des études économiques (česky Ústřední knihovna Národního institutu statistiky a ekonomických studií) je knihovna v Paříži, která slouží francouzskému statistickému úřadu INSEE. Sídlí v budově institutu na adrese Boulevard Adolphe-Pinard č. 18 ve 14. obvodu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Současná knihovna vznikla spojením různých celků: knihoven bývalých statistických úřadů, knihovny ministerstva obchodu a práce a Ekonomického informačního centra. Knihovna ministerstva byla založena na počátku 20. století, aby shromažďovala odbornou literaturu a usnadňovala řešení odborných ekonomických a sociálních otázek. V roce 1937 obsahovala zhruba 200 000 svazků.

Ekonomické informační centrum vzniklo ve 20. letech, aby shromažďovalo odborné dokumenty týkající se veřejné správy. V roce 1934 bylo připojeno k ministerstvu obchodu a v roce 1938 k Francouzské národní knihovně.

V roce 1945 byly jeho fondy znovu odděleny. Část zůstala v Národní knihovně a část byla připojena k ministerstvu ekonomiky, ale hned v následujícím roce byly fondy převedeny pod nově vzniklý Institut national de la statistique et des études économiques. Zde byly spojeny s knihovnami předchůdců statistického úřadu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bibliothèque centrale de l'Institut national de la statistique et des études économiques na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]