Beatrix von Storchová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Beatrix von Storchová
2019-09-01 Wahlabend Sachsen by Sandro Halank–017.jpg
Stranická příslušnost
Členství Alternativa pro Německo (od 2013)
Svobodná demokratická strana

Narození 27. května 1971 (49 let)
Lübeck
Choť Sven von Storch (od 2010)
Rodiče Huno Friedrich Peter Max von Holstein-Gottorp, Herzog von Oldenburg a Felicitas-Anita Gräfin Schwerin von Krosigk
Příbuzní Nikolaus von Oldenburg (děd z otcovy strany)
Lutz Schwerin von Krosigk (děd z matčiny strany)
Alma mater Univerzita Heidelberg
Universita v Lausanne
Profese politička a advokátka
Webová stránka beatrixvonstorch.de
Commons Kategorie Beatrix von Storch
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Beatrix von Storchová (* 27. května 1971 Lübeck, Německo), plným jménem Beatrix Amelie Ehrengard Eilika von Storch, je německá politička za stranu Alternativa pro Německo (AfD).

Politické působení[editovat | editovat zdroj]

Od července 2014 byla poslankyní Evropského parlamentu. Zvolena byla za německou AfD. Původně patřila ke skupině Evropští konzervativci a reformisté, ale z té jí spolu s kolegou Marcusem Pretzellem hrozilo vyloučení po výrocích o možném použití střelných zbraní proti ilegálním imigrantům v dubnu 2016.[1] Proto z této skupiny odešla a stala se členkou skupiny Evropa svobody a přímé demokracie.

V AfD zastává funkci místopředsedkyně strany. Společně se svým manželem má vazby na několik pravicových organizací. Od 24. září 2017 je poslankyní Německého spolkového sněmu za AfD. Mandát v Evropském parlamentu přenechala stranickému kolegovi.

Původ a studium[editovat | editovat zdroj]

Pochází z původně velkovévodského rodu Oldenburků. Do starobylé rodiny svobodných pánů Storchů se provdala v říjnu 2010 sňatkem se Svenem von Storch. Dříve, než vystudovala právo na Heidelberské a na Lausannské univerzitě, pracovala jako bankéřka. Po studiu a před svým vstupem do politiky pracovala v Berlíně v právnickém oboru. Je bezdětná.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Frakce konzervativců chce vyloučit členy AfD za slova o střelbě do migrantů. E15 [online]. 2016-03-09 [cit. 2016-12-26]. Dostupné online. 
  2. WEHNER, Markus. Beatrix von Storch: Die Protestunternehmerin. Frankfurter Allgemeine Zeitung. 2015-08-29. Dostupné online [cit. 2016-02-17]. ISSN 0174-4909. (Deutsch) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]