Battery box

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bateriové systémy slouží k ukládání energie vyrobené pomocí domácí fotovoltaické elektrárny. Nejvhodnější jsou pro uživatele, které zajímá maximální energetická soběstačnost a ochrana proti možným výpadkům sítě. Jsou vhodné do domů různých velikostí s vyšší spotřebou elektrické energie.

Battery Box představuje kompaktní bateriové úložiště, které obsahuje nejen střídač, ale i veškeré řízení systému. Je vyráběn v několika variantách, které se liší ve svých chytrých funkcích. Je na výběr jak ve třífázovém, tak i v jednofázovém provedení pro menší domy s nižší spotřebou elektrické energie.

Jak funguje Battery Box[editovat | editovat zdroj]

Uživatel získá s ostrovním OFF-GRID systémem úplnou nebo částečnou nezávislost na distribuční síti elektrické energie, díky kombinaci s domácí fotovoltaikou navíc plně využije výhod obou systémů.

Battery Box dokáže využívat distribuční soustavu, ale umí skvěle fungovat i v případě její poruchy. Bateriové úložiště tedy kromě kontroly a úspory nákladů za elektrickou energii slouží také jako významný prvek energetické bezpečnosti – díky uložené energii chrání domácnost před nečekanými výpadky elektrické energie. S pomocí tlačítka SafetyStop dojde k okamžitému odpojení od sítě v případě nouze.[1]

Systém také umí pracovat s předpovědí počasí a díky tomu lépe řídí výrobu a hospodaří s uloženou energií. Nedochází tak k zbytečnému plýtvání tam, kde to není nutné.

Výhody systému[editovat | editovat zdroj]

Se zařízením Battery Box si uživatel uschová svou energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů v rámci kompaktního all-in-one řešení (pouze s jedním kabelem na vstupu i výstupu). V systému je možné nastavit priority spotřeby u regulovatelných spotřebičů (např. elektromobil, rekuperace, tepelné čerpadlo, bazén, klimatizace, ohřev vody).

Dalšími výhodami tohoto zařízení je ovládání prostřednictvím dotykového displeje a možnost měnit kapacitu baterií podle potřeb dané domácnosti. Třífázové řešení umožňuje měření po fázích, každou fázi je navíc možné regulovat v rozmezí 0–100 %. Battery Box má minimální nároky na prostor, vejde se třeba i pod schodiště.

  1. CESǀBatteryBox. cesbatterybox.cz [online]. [cit. 2021-09-14]. Dostupné online. (česky)