Bajofondo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bajofondo
Bajofondo Tangoclub.jpg
Základní informace
Jinak zvaný/á Bajofondo Tango Club
Původ ArgentinaArgentina Argentina/ UruguayUruguay Uruguay
Žánry Tango, Neotango, elektronická hudba
Aktivní roky 2002 – současnost
Vydavatel Universal Music Latin
Web www.bajofondo.com
Současní členové
Gustavo Santaolalla, Juan Campodónico, Luciano Supervielle, Martín Ferrés, Verónica Loza, Javier Casalla, Gabriel Casacuberta, Adrián Sosa
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bajofondo [čti bachofondo] je jihoamerická hudební skupina, která se skládá z osmi hudebníků z Argentiny a Uruguaye. Skupina, která si říká „kolektiv skladatelů, zpěváků a umělců“, si dříve říkala „Bajofondo Tango Club“, ale poté, co se jejich tvorba rozšířila na více hudebních stylů, zkrátila své jmeno na „Bajofondo“. Bajofondo je často srovnávána se skupinou Gotan Project.

Jejich raná tvorba v sobě mísila akustické tango a elektronickou hudbu, což byl vyvíjející se styl tanga známý jako „Electrotango“ nebo „Tango Fusion“, který vrátil tango zpět mezi větší povědomí posluchačů. Bajofondo také inovuje svou hudbu styly jako je Drum and Bass, House, Chill Out and Trip-Hop.

Jejich první album, Bajofondo Tango Club, vyšlo v roce 2002 s velkým úspěchem. Druhá deska, která byla sólovým projektem pianisty, DJ a skladatele Luciana Supervielle, byla vřele uvítána přívětivými recenzemi. Nejnovější třetí album Mar Dulce je směs alternativní latinské hudby (Alternative Latin) a moderní hudby z oblasti podél Río de la Plata na hranicích mezi Argentinou a Uruguayí.

Členové skupiny[editovat | editovat zdroj]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]