Bad English

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Bad English
Základní informace
PůvodUSA Los Angeles, Kalifornie
Žánryhard rock, glam metal, heavy metal
Aktivní roky1988–1991
VydavatelEpic
Příbuzná témataJourney, Ozzy Osbourne, The Babys, The Dead Daisies, Wild Dogs, Marty Friedman
Současní členové
John Waite
Dřívější členové
Neal Schon
John Waite
Jonathan Cain
Ricky Phillips
Deen Castronovo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bad English byla americká glammetalová superskupina, kterou založil kytarista Neal Schon a klávesista Jonathan Cain (z Journey), zpěvák John Waite a baskytarista Ricky Phillips (z The Babys) a bubeník Deen Castronovo (z Wild Dogs). Skupina hrála od roku 1988 až do roku 1991, a mezitím vydala dva studiová alba Bad English a Backlash.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Začátek skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupinu v roce 1987 založili po rozpadu skupiny Journey Neal Schon a Jonathan Cain spolu se zpěvákem Johnem Waitem. Později se k nim připojili baskytarista Ricky Phillips, který dřív hrál s Johnem Waitem ve skupině The Babys, a bubeník Deen Castronovo, který hrál ve skupině Wild Dogs a s kytaristou Martym Friedmanem.

První album[editovat | editovat zdroj]

V červnu 1989 skupina vydala své debutové album Bad English, které obdrželo pozitivní recenze a také šlo dobře na odbyt. Album se v žebříčku Billboard 200 umístilo na 21. místě. Skupina také vydala několik singlů, z toho When I See You Smile se v žebříčku Billboard Hot 100 umístil na 1. místě, Price of Love na 5. místě a Possession na 21. místě; Forget Me Not se v žebříčku Mainstream Rock umístil na 2. místě, Best of What I Got na 9. místě a Heaven Is a 4 Letter Word na 12. místě.

Od března do června 1990 skupina koncertovala po USA se skupinou Whitesnake na podporu alba.

Druhé album[editovat | editovat zdroj]

V srpnu 1991 skupina vydala druhé a poslední album Backlash, které nesklidilo velký úspěch kritiky a v žebříčku Billboard 200 se umístilo jen na 72. místě. Jediný singl alba Straight to Your Heart se v žebříčku Billboard Hot 100 umístil na 42. místě. Skupina se rozpadla ještě před mixováním alba.

Schon a Phillips chtěli hrát a skládat tvrdší a ostřejší skladby, zatímco Waite a Cain chtěli hrát a skládat jemnější a melodičtější skladby.

Důvod rozpadu skupiny[editovat | editovat zdroj]

John Waite prozradil, že miloval hraní pro publikum na stadionech, ale bylo to nepříjemné z firemního rockového obrazu, který podle jeho názoru skupina prezentovala a po rozpadu se vrátil k sólové kariéře. Schon a Castronovo odešli hrát do začínající rockové skupiny Hardline, nicméně oba nakonec skupinu opustili před vydáním debutového alba skupiny. Schon se začal věnovat jiným projektům a Castronovo se připojil do skupiny Ozzyho Osbourna, se kterým nahrál album Ozzmosis. Schon v polovině 90. let hrál na dvou sólových albech Jonathana Caina a později znovu dali dohromady skupinu Journey. Phillips se vrátil k práci hostujícího hráče a nahrál alba pro skupinu Coverdale and Page a zpěváka Eddieho Moneyho, než se v roce 2003 připojil do kapely Styx.

Dřívější členové[editovat | editovat zdroj]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bad English na anglické Wikipedii.