BB Centrum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Letecký pohled na BB Centrum, vlevo dole Severojižní magistrála
Náměstí Brumlovka v centrální části BB Centra
Baarův park, který je otevřen také veřejnosti

BB Centrum je multifunkční areál (administrativní, rezidenční a multifunkční objekty) v Praze 4Michli (v lokalitě Brumlovka), který je budován od roku 1996. Developerem je firma Passerinvest Group řízená Radimem Passerem. Název areálu vychází z místopisného označení ulice „Baarova-Brumlovka“.[1] V roce 2018 zde před budovou fitness centra Brumlovka mezi budovou Alpha a Beta vzniklo náměstí Brumlovka.[2]

Budovy[editovat | editovat zdroj]

V BB Centru se nachází již 17 dokončených budov. V administrativní budovách A, B, C, D, E, G, Alpha, Beta, Gamma, Delta, Villas a Filadelfie našly své sídlo mezinárodní i české společnosti. Několik budov BB Centra je určeno také pro bydlení – Rezidenční park Baarova[3] a Rezidence Villas. Budova Filadelfie byla zařazena do hlasování soutěže Stavba roku.[4]

Vzniklo zde Společenské centrum Bethany a také zde byla vybudována střední, základní a mateřská křesťanská škola Elijáš.

Mezi nejznámější budovy patří Brumlovka – podle níž tato lokalita dostala také název, a v dnešní době se zde nachází fitness a wellness (včetně 25m plaveckého bazénu) Balance Club Brumlovka a menší obchodní pasáž s restauracemi.

Parky a hřiště[editovat | editovat zdroj]

Kyvadlová doprava z metra C Budějovická do a z BB Centra, která je zdarma

V BB Centru se nachází dva jedno-hektarové parky – Park Brumlovka a Baarův park s dětskými hřišti pro širokou veřejnost. V roce 2018 zde před budovou fitness centra Brumlovka mezi budovou Alpha a Beta vzniklo náměstí Brumlovka.[5] A také ve stejném roce zde společnost Passerinvest vybudovala atletický stadion pro veřejnost.

Firmy[editovat | editovat zdroj]

V BB Centru mají své kanceláře k roku 2019 významné společnosti, např.: Passerinvest Group, ČEZ, Moneta Money Bank, Hewlett-Packard, Microsoft, O2 Czech Republic, UniCredit Bank, Škoda Auto, Xerox, Puma, Gorenje a další. Dále se zde nachází obchodní pasáže nabízející služby a obchody pro veřejnost (budova Brumlovka a budova Filadelfie), restaurace, kantýny a kavárny, zejména v okolí náměstí Brumlovka.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Letecký snímek BB Centrum

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. www.passerinvest.cz [online]. [cit. 2017-11-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-11-07. 
  2. Realizace náměstí Brumlovka. www.bbcentrum.cz [online]. [cit. 2019-01-04]. Dostupné online. 
  3. http://www.baarova.cz
  4. http://www.stavbaroku.cz/printDetail.do?Dispatch=ShowDetail&siid=760&coid=37
  5. Realizace náměstí Brumlovka. www.bbcentrum.cz [online]. [cit. 2019-01-04]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]