Běloruská státní pedagogická univerzita Maksima Tanka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Běloruská státní pedagogická univerzita
Мінскі настаўніцкі інстытут, Мінскі інстытут народнай адукацыі, Педагагічны факультэт БДУ, Беларускі дзяржаўны вышэйшы педагагічны інстытут, Мінскі дзяржаўны педагагічны інстытут, Мінскі дзяржаўны педагагічны інстытут імя А. М. Горкага a Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт
Logo univerzity
Logo
Belarus-Minsk-BSPU-Main Building.jpg
Datum založení 1914
Počet studentů 15 500
Další informace
Adresa Minsk, 220 050, Bělorusko
Zeměpisné souřadnice
www.bspu.by
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Běloruská státní pedagogická univerzita Maksima Tanka (bělorusky Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма ТанкаBelaruski dzjaržaŭny pedahahičny ŭniversitet ima Maksima Tanka, rusky Белорусский государственный педагогический университет имени Максима ТанкаBelorusskij gosudarstvennyj pedagogičeskij universitět imeni Maksima Tanka) je univerzita v Minsku, hlavním městě Běloruska.

Dějiny[editovat | editovat zdroj]

Původ univerzity sahá do roku 1914, kdy byla otevřena jako učitelský ústav, jehož cílem bylo vzdělávání pedagogických pracovníků v tehdejší Minské gubernii ruského impéria. Po roce 1920 byla začleněna do Běloruské státní univerzity, ale k roku 1931 z ní byla opět vyčleněna. V roce 1936 byla přejmenována k poctě Maxima Gorkého, k přejmenování k poctě Maksima Tanka došlo v roce 1995.

Významní absolventi[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Białoruski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Maksima Tanka na polské Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]