Atletika na Letních olympijských hrách 1964

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Atletika
na Letní olympijských hrách 1964
Athletics pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní asociace atletických federací
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Japonsko Japonsko
Olympijský stadion (Tokio)
Datum 14. října - 21. října 1964
Soutěže 24 muži, 12 ženy
Startující xxx mužů, xxx žen z xx zemí
Soutěže
100 m muži ženy
200 m muži ženy
400 m muži ženy
800 m muži ženy
1500 m muži
5 000 m muži
10 000 m muži
Maraton muži
80 m překážek ženy
110 m překážek muži
400 m překážek muži
Steeplechase muži
chůze na 20 km muži
chůze na 50 km muži
Dálka muži ženy
Trojskok muži
Výška muži ženy
Tyč muži
Koule muži ženy
Disk muži ženy
Oštěp muži ženy
Kladivo muži
Pětiboj ženy
Desetiboj muži
4×100 m muži ženy
4×400 m muži

<< 1960 seznam medailistů 1968 >>

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Stříbro Bronz
100 m  Bob Hayes
Spojené státy americké (USA)
 Enrique Figuerola
Kuba (CUB)
 Harry Jerome
Kanada (CAN)
200 m  Henry Carr
Spojené státy americké (USA)
 Paul Drayton
Spojené státy americké (USA)
 Edwin Roberts
Trinidad a Tobago (TRI)
400 m  Michael Larrabee
Spojené státy americké (USA)
 Wendell Mottley
Trinidad a Tobago (TRI)
 Andrzej Badeński
Polsko (POL)
800 m  Peter Snell
Nový Zéland (NZL)
 Bill Crothers
Kanada (CAN)
 Wilson Kiprugut
Keňa (KEN)
1500 m  Peter Snell
Nový Zéland (NZL)
 Josef Odložil
Československo (TCH)
 John Davies
Nový Zéland (NZL)
5000 metrů  Robert Schul
Spojené státy americké (USA)
 Harald Norpoth
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Bill Dellinger
Spojené státy americké (USA)
10 000 metrů  William Mills
Spojené státy americké (USA)
 Mohammed Gammoudi
Tunisko (TUN)
 Ron Clarke
Austrálie (AUS)
110 metrů překážek  Hayes Jones
Spojené státy americké (USA)
 Blaine Lindgren
Spojené státy americké (USA)
 Anatolij Michajlov
Sovětský svaz (URS)
400 metrů překážek  Rex Cawley
Spojené státy americké (USA)
 John Cooper
Velká Británie (GBR)
 Salvatore Morale
Itálie (ITA)
3000 m překážek  Gaston Roelants
Belgie (BEL)
 Maurice Herriott
Velká Británie (GBR)
 Ivan Běljajev
Sovětský svaz (URS)
4×100 m Spojené státy americké (USA)
Paul Drayton
Gerry Ashworth
Richard Stebbins
Bob Hayes
Polsko (POL)
Andrzej Zieliński
Wiesław Maniak
Marian Foik
Marian Dudziak
Francie (FRA)
Paul Genevay
Bernard Laidebeur
Claude Piquemal
Jocelyn Delecour
4×400 m Spojené státy americké (USA)
Ollan Cassell
Michael Larrabee
Ulis Williams
Henry Carr
Velká Británie (GBR)
Tim Graham
Adrian Metcalfe
John Cooper
Robbie Brightwell
Trinidad a Tobago (TRI)
Edwin Skinner
Kent Bernard
Edwin Roberts
Wendell Mottley
Chůze na 20 km (silnice)  Ken Matthews
Velká Británie (GBR)
 Dieter Lindner
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Vladimir Golubničij
Sovětský svaz (URS)
Chůze na 50 km (silnice)  Abdon Pamich
Itálie (ITA)
 Paul Nihill
Velká Británie (GBR)
 Ingvar Pettersson
Švédsko (SWE)
Maratonský běh  Abebe Bikila
Etiopie (ETH)
 Basil Heatley
Velká Británie (GBR)
 Kokichi Tsuburaya
Japonsko (JPN)
Skok do dálky  Lynn Davies
Velká Británie (GBR)
 Ralph Boston
Spojené státy americké (USA)
 Igor Ter-Ovanesjan
Sovětský svaz (URS)
Trojskok  Józef Schmidt
Polsko (POL)
 Oleg Fedosejev
Sovětský svaz (URS)
 Viktor Kravčenko
Sovětský svaz (URS)
Skok do výšky  Valerij Brumel
Sovětský svaz (URS)
 John Thomas
Spojené státy americké (USA)
 John Rambo
Spojené státy americké (USA)
Skok o tyči  Fred Hansen
Spojené státy americké (USA)
 Wolfgang Reinhardt
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Klaus Lehnertz
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Vrh koulí  Dallas Long
Spojené státy americké (USA)
 Randy Matson
Spojené státy americké (USA)
 Vilmos Varjú
Maďarsko (HUN)
Hod diskem  Al Oerter
Spojené státy americké (USA)
 Ludvík Daněk
Československo (TCH)
 Dave Weill
Spojené státy americké (USA)
Hod oštěpem  Pauli Nevala
Finsko (FIN)
 Gergely Kulcsár
Maďarsko (HUN)
 Jānis Lūsis
Sovětský svaz (URS)
Hod kladivem  Romuald Klim
Sovětský svaz (URS)
 Gyula Zsivótzky
Maďarsko (HUN)
 Uwe Beyer
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Desetiboj  Willi Holdorf
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Rein Aun
Sovětský svaz (URS)
 Hans-Joachim Walde
Tým sjednoceného Německa (EUA)

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Stříbro Bronz
100 m  Wyomia Tyusová
Spojené státy americké (USA)
 Edith McGuire
Spojené státy americké (USA)
 Ewa Kłobukowska
Polsko (POL)
200 m  Edith McGuire
Spojené státy americké (USA)
 Irena Kirszensteinová
Polsko (POL)
 Marilyn Blacková
Austrálie (AUS)
400 m  Betty Cuthbertová
Austrálie (AUS)
 Ann Elizabeth Packerová
Velká Británie (GBR)
 Judy Amooreová
Austrálie (AUS)
800 m  Ann Elizabeth Packerová
Velká Británie (GBR)
 Maryvonne Dupureurová
Francie (FRA)
 Marise Chamberlainová
Nový Zéland (NZL)
80 metrů překážek  Karin Balzerová
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Teresa Ciepły
Polsko (POL)
 Pam Kilbornová
Austrálie (AUS)
4×100 m Polsko (POL)
Teresa Ciepły
Irena Kirszensteinová
Halina Górecka
Ewa Kłobukowska
Spojené státy americké (USA)
Willye Whiteová
Wyomia Tyusová
Marilyn Whiteová
Edith McGuire
Velká Británie (GBR)
Janet Simpsonová
Mary Randová
Daphne Ardenová
Dorothy Hymanová
Skok do dálky  Mary Randová
Velká Británie (GBR)
 Irena Kirszensteinová
Polsko (POL)
 Taťána Ščelkanovová
Sovětský svaz (URS)
Skok do výšky  Jolanda Balașová
Rumunsko (ROU)
 Michele Brownová
Austrálie (AUS)
 Taisija Čenčiková
Sovětský svaz (URS)
Vrh koulí  Tamara Pressová
Sovětský svaz (URS)
 Renate Garischová-Culmbergerová
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Galina Zybinová
Sovětský svaz (URS)
Hod diskem  Tamara Pressová
Sovětský svaz (URS)
 Ingrid Lotzová
Tým sjednoceného Německa (EUA)
 Lia Manoliuová
Rumunsko (ROU)
Hod oštěpem  Mihaela Peneșová
Rumunsko (ROU)
 Márta Rudasová
Maďarsko (HUN)
 Jelena Gorčakovová
Sovětský svaz (URS)
Pětiboj  Irina Pressová
Sovětský svaz (URS)
 Mary Randová
Velká Británie (GBR)
 Galina Bystrovová
Sovětský svaz (URS)

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Umístění Stát Zlato Zlato Stříbro Stříbro Bronz Bronz Celkem Celkem
1 Spojené státy americké (USA) 14 7 3 24
2 Sovětský svaz (URS) 5 2 11 18
3 Velká Británie (GBR) 4 7 1 12
4 Tým sjednoceného Německa (EUA) 2 5 3 10
5 Polsko (POL) 2 4 2 8
6 Nový Zéland (NZL) 2 0 2 4
7 Rumunsko (ROU) 2 0 1 3
8 Austrálie (AUS) 1 1 4 6
9 Itálie (ITA) 1 0 1 2
10 Belgie (BEL) 1 0 0 1
Etiopie (ETH) 1 0 0 1
Finsko (FIN) 1 0 0 1
13 Maďarsko (HUN) 0 3 1 4
14 Československo (TCH) 0 2 0 2
15 Trinidad a Tobago (TRI) 0 1 2 3
16 Kanada (CAN) 0 1 1 2
Francie (FRA) 0 1 1 2
18 Kuba (CUB) 0 1 0 1
Tunisko (TUN) 0 1 0 1
20 Japonsko (JPN) 0 0 1 1
Keňa (KEN) 0 0 1 1
Švédsko (SWE) 0 0 1 1