Assassin's Creed (série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo série

Assassin's Creed je série historicko - akčních her vydávaných od roku 2007 firmou Ubisoft Entertainment. V ČR hry vycházejí na PC s českou lokalizací, na konzole s anglickou, to ale neplatí pro hry od vydání Assassin's Creed III, kde jsou už i na konzoli české titulky. Nejnovější díla jsou nyní Assassin's Creed: Unity a Assassin's Creed: Rogue, která vyšla 2014-11-1313. listopadu 2014 v Evropě a o dva dny dříve (2014-11-1111. listopadu 2014) v USA. Další připravovaný díl je Assassin's Creed: Syndicate, který by měl vyjít ke konci roku 2015.

Assassin's Creed[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo hry Assassin's Creed
Logo hry Assassin's Creed
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Platformy PlayStation 3, Windows, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One
Datum vydání 14. listopadu 2007
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní článek: Assassin's Creed

Assassin's Creed (někdy nesprávně označovaná jako Assassin's Creed I) je historická hra vydaná v roce 2007 firmou Ubisoft Entertainment. Odehrává se v období okolo třetí křížové výpravy ve Svaté zemi. Hlavní postavou prvního dílu je Altaïr Ibn-la' Ahád. Tento díl je jediným dílem hry s českým dabingem.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Altaïr může použít ne moc široké, avšak účinné spektrum zbraní. Patří do něj dýka, vrhací nože nebo meč. Dále může samozřejmě bojovat i holýma rukama a nesmíme zapomínat na proslulou skrytou čepel (hidden blade). Kuš byla zobrazena pouze v traileru, ale ve hře není. Právě již výše uvedená skrytá čepel je Altaïrovou hlavní zbraní, která mu umožňuje provádět vraždy. Na levé ruce nosí Altaïr chránič předloktí, na jehož spodní straně je drážka, ve které je čepel skryta. Altaïrovi byl obřadně uříznut prsteníček levé ruky, právě proto, aby se mohla čepel pohodlně vysunout a neporanila ho. Čepel se pravděpodobně vysouvá a zasouvá určitým pohybem zápěstí. Altaïrovým mistrem je Al Mualim, který mu dává za úkol vraždit křižácké, templářské i saracénské vůdce ve 3 městech: Jeruzalémě, Akře a Damašku. Úkolů je celkem devět, po jejich splnění následuje odhalení pravdy o Al Mualimovi a závěrečná vzpomínka. Hru provází citát: "Nic není pravda, vše je dovoleno" (anglicky Nothing is true, everything is permitted, heslo asasínů). Významným prvkem hry je pohyb, poněvadž Altaïr není omezen jenom ulicemi, ale je schopný šplhu a takzvaného "freeruningu" (akrobatický běh), pohybu po střechách. Hra dává hráči na výběr, zda bude splývat na ulici s davem, anebo bude raději skákat po střechách. Pro dokončení hry je však potřeba zvládat obojí.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Píše se rok 2012. Desmond Miles je víceméně hlavní postavou celé série až do Assassin's Creed III. Pracuje jako barman a je vězněn společností Abstergo. Ve svém DNA má genetické vzpomínky svého prapředka Altaïra Ibn-la' Aháda (v překladu „Ten, kdo létá, syn nikoho“), který patřil k sektě zabijáků Asasínů v roce 1191, v průběhu třetí křížové výpravy. V paměti mu pátrá stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců (Warren Vidic a Lucy Stillman). Postupně se propracovává vzpomínkami svého předka, dokud se nedostane ke vzpomínce, po které vědci touží. Účelem únosu je takzvaný "Kousek ráje" (Piece of Eden) - poklad, jejž Templáři (hlavní antagonisté hry) nalezli v roce 1191 pod Šalamounovým chrámem. Asasínům se jej podaří získat a Altaïr musí vraždit templářské vůdce snažící se získat poklad zpět. V průběhu hry je postupně poodhalována podstata pokladu. Tato, na první pohled bezcenná, zlatá koule se postupně ukáže jako předmět, jenž "vyhnal Adama a Evu z ráje". Postupně se pak ukáže, že tento artefakt je schopný klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi, a že se nejedná o božský či magický artefakt, ale kus nesmírně vyspělé a dost možná mimozemské technologie. Desmondovi věznitelé se nakonec ukážou býti dnešními potomky templářů, kteří se stejně jako před tisíci lety snaží nastolit nový pořádek pomocí tohoto artefaktu.

Director's cut editon[editovat | editovat zdroj]

Director's cut edition je speciální edice, díky níž si můžete užít 5 dalších typů vyšetřování: Útěk po střechách, Tichou eliminaci lučišníka, Doprovod, Zničení stánku a Vraždu.

Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles[editovat | editovat zdroj]

Verze pro Nintendo DS a všechny mobilní systémy. Příběh Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles nás zavede před události prvního dílu, tedy přesněji do roku 1190.

Altaïr přijíždí do svého rodného města, které nalézá v ruinách pod útokem Templářů, a tak mu nezbývá nic jiného, než se jim postavit. Brzy na to je však požádán svým mistrem, Al-Mualimem, aby našel Kalich, který dokáže zastavit válku. Kalich je silným nástrojem, který musí být nalezen a zničen jednou pro vždy.

Assassin's Creed: Bloodlines[editovat | editovat zdroj]

Verze pro PlayStation Portable. Děj Assassin's Creed: Bloodlines se odehrává krátce po konci prvního dílu. Altaïr se dozvídá o plánech Templářů, kteří se chystají utéct na Kypr. To se ovšem Altaïrovi nelíbí, a tak míří na Kypr spolu s Mariou Thorpe, která se ho prve snažila zabít, a poté se do sebe zamilovali. Hra se odehrává pouze v Limassolu a v Kyrenii.

Assassin's Creed II[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Upoutávka na hru Assassin's Creed II
Upoutávka na hru Assassin's Creed II
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Platformy Mac OS X, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání 20.11.2009 - PS3, X360
5. března 2010 - PC
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní článek: Assassin's Creed II

20. 11. 2009 vyšlo pokračování série. Děj se odehrává v Itálii, především ve Florencii a v Benátkách. Hlavní postavou tohoto pokračování je Ezio Auditore da Firenze.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Na rozdíl od AltaïraEzio mnohem lepší výbavu: dvě skryté čepele (hidden blades), díky nimž může zabít dva nepřátele najednou. Další zbraní je poniard - rychlý, šikovný, smrtící. V boji zblízka byl poniard často nejužitečnější zbraní. Může být také použit pro rychlý, kradmý atentát. Další nám známou zbraní jsou vrhací nože, kterými je možné zabíjet na dálku. Následuje skrytá pistole, miniaturní a na svou dobu vysoce moderní střelná zbraň umístěná na zápěstí. Ezio též může využít meč, případně bojovou palici či kladivo. Pak jsou zde těžké zbraně - kopí, halapartny, palcáty, sekery a kladiva, které nelze vlastnit, jen je dočasně odcizit nepřátelům v boji. Po boji je Ezio odhodí, protože jsou natolik velké, že by ho omezovaly v pohybu. Ezio také pozná létající stroj, který mu vyrobil známý vynálezce Leonardo da Vinci. Tento stroj budete moci použít v průběhu jedné mise. Nutno podotknout, že Leonardo má ve hře podstatně velkou roli jako Eziův rádce a přítel. Leonardo taktéž pro Ezia luští stránky Assassínského kodexu - svitků, jenž napsal Eziův předek Altaïr s přístupem k znalostem Kousku ráje (podle reálií v druhém díle lze soudit, že artefakt nejenom že dokáže klamat lidskou mysl, ale zároveň obsahuje širokou databázi). Tyto svitky obsahují nejen informace o Assassínech, ale také plány spousty pokročilých zbraní (miniaturní pistole atd.) a Leonardo tyto vynálezy pak pro Ezia staví. Titul nabízí více než 16 sekvencí, které hráč musí dokončit. Jelikož se životnost dobíjí pouze do určitého stupně, je variabilita a množství sekvencí pro každého hráče velkou výzvou. K dispozici jsou navíc rozsáhlé možnosti výběru zabijáckých metod tak, aby byla zajištěna nekončící akce skrze celou hru.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj se odehrává na konci prvního dílu, kdy Lucy donutí Desmonda, aby si vlezl do Animu. Je celá od krve a Desmond netuší, co se děje. V Animu se Desmondovi zjeví zpomínka na narození Ezia Auditore da Firenze. Poté se Lucy a Desmondovi podaří utéct na neznámé místo v Itálii. Tam se Desmond seznámí se svými novými kolegy Shaunem Hastingsem a Rebeccou Crayovou a následně se napojí do Animu. Nepokračuje ale v průzkumu života Altaira Ibn-la' Aháda, ale Ezia Auditore da Firenze. Ezio je mladý, sedmnáctiletý florentský syn bohatého bankéře Giovanniho Auditore. Jednoho rána uspořádá Ezio rvačku s Vierim de Pazzim, nepřítelem Eziovi rodiny. Po rvačce měl Ezio menší románek s Cristinou Vespucci (tehdejší nejkrásnější žena). Následujícího rána dostane Ezio pár úkolů od svého otce. Má roznést několik dopisů. Prostřednictvím své matky se taky setká s Leonardem da Vinci. Když se jednoho dne Ezio vrátí domů, najde svou sestru a matku schovávající se uvnitř. Jeho otec a oba bratři jsou zatčeni a odvedeni do Palazzo Vechcio. Eziovi se k nim podaří dostat , ale na záchranu už není čas. Giovanni řekne Eziovi, aby u nich doma našel dveře vedoucí do tajné místnosti. Tam Ezio najde starou asasínskou róbu, meč, zlomenou skrytou čepel a dopis, který byl adresován příteli Eziovy rodiny, Ubertu Albertovi. Uberto slíbil, že jeho rodina bude do rána osvobozena z vězení. Během toho si všiml také tajemného muže s kápí. Jenže když Ezio přijde na náměstí, jeho otec a bratři jsou falešně obviněni ze zrady a nakonec jsou před jeho očima oběšeni. Ezio tomu chce zabránit, ale je nucen utéct. Následujícího dne jde navštívit svou matku a sestru, které se ukrývají v nevěstinci. Tamní vedoucí, Paola, je bývalá asasínka, která naučí Ezia, jak splynout z davem nebo jak krást. Poté si zajde za Leonardem opravit svou zlomenou čepel. O den později dostane šanci zabít Uberta Albertiho. To se mu podaří a získá od něj dopis, v němž je seznam všech, kteří se podíleli na smrti jeho otce a bratrů.

Poté Ezio odjede i s rodinou za svým strýcem Mariem do Monteriggioni. Při cestě jsou přepadeni oddílem vojáků vedeným Vierim de Pazzi. Vieri se Ezia pokusí zabít, ale na poslední chvíli mu přijde na pomoc Márius se svými žoldnéři. Ti pobijí vojáky, ale Vierimu se podaří utéct. Mário poté přivítá Ezia ve své vile, kde jej naučí bojovat, protože Mário plánuje zabít Vieriho, ale Ezio chce odplout do Španělska.Tím naštve Mária, který za ním přijede do San Gimignano. Tam Ezio najde Vieriho, zavraždí ho a najde u něj kodexovou stránku. Po jeho smrti se Ezio vrátí do Monteriggioni. Tam mu Mário vysvětlí, jaký význam mají tyto kodexové stránky a obeznámí ho s legendární Altairovu zbrojí. Aby k ní získal přístup, potřebuje 6 klíčů, které jsou rozprostřeny po celé Itálii. Poté Ezio odjede do Florencie, kde se sejde s Leonardem, který mu pomocí kodexu vyrobí ještě jednu skrytou čepel a naučí nové techniky jako vzdušné zabití či zabití z úkrytu. Později jde Ezio na Leonardovu radu na tržiště, kde chce najít La Volpa (Lišáka), jelikož ví o tajném templářském setkání pod Santa Maria Novella. Ezio se dostane do katakomb, kde tajně odposlechne jejich rozhovor a dozví se, že templáři plánují atentát na Lorenza di Medici, vládce Florencie. Následující ráno (26.dubna 1478) se na náměstí u Duomo koná slavnostní průvod. Ezio se tam snaží najít templáře. To bohužel nestihne a Lorenzova bratra mezitím zabijí. V následujícím souboji musí Ezio ochránit Lorenza. Lorenzo utrpí zranění, ale s Eziovou pomocí se dostane do bezpečí. Tam mu Lorenze nařídí, aby zabil Francesca de Pazziho, otce Vieriho de Pazzi. Eziovi se jej podaří zabít a o pár dnů později se Ezio sejde zase Lorenzem. Tam předá Eziovi další kodexovou stránku a zadá mu těžký úkol. Musí najít všechny, kteří se podíleli na smrti jeho bratra. Ti se všichni schovávají v San Gimignanu. Jsou to: Bernardo Baronceli, Antonio Maffei, Francesco Salviatti, Stefano da Bagnone a Jacopo de Pazzi, otec Francesca a praotec Vieriho. Ezio jede do San Gimignana, kde je všechny zlikviduje. Na závěr se doslechne o tajném setkání Jacopa a dalších přívrženců templářů. Tam se dozví o dalších cílech a setká se s velmistrem řádu Rodrigem Borgiou, svým největším nepřítelem. Jeho novým cílem je Emilio Barbarigo. Ezio musí nakonec odjet do Benátek. Při cestě ho doprovází Leonardo. Jejich vůz byl však napaden Rodrigovými muži. Nakonec se jim podaří přežít a dostanou se do Forlí, odkud odplují do Benátek.

Po příjezdu do Benátek se Ezio rozhodne, že prozkoumá Emiliovu vilu. Přitom si všimne, jak se skupina zlodějů snaží dostat do palazza. Jedna z nich, Rosa, je zraněna šípem a Ezio ji eskortuje s dalšími zloději do bezpečí. V úkrytu se Ezio seznámí s jejich vůdcem Antoniem. Antonio už nějakou dobu plánuje, jak se dostat do vily Emilia a zabít jej, ale protože byla spusta jeho druhů uvězněna, Ezio je musí vysvobodit. Nakonec se mu to podaří a Emilio je zavražděn. Krátce předtím jej viděl Ezio hovořit s neznámým mužem, jak se později dozví, s Carlem Grimaldim, Monacký knížetem. Zloději nakonec zaberou Emiliovu vilu. O pár dnů později mají mít templáři setkání na náměstí svatého Marka. Ezio tam sleduje Carla se Silviem Barbarigem,bratrem Emilia.Tam se setkají s ostatními Templáři, kteří se právě doslechnou o Emiliově smrti. Je mezi nimi i Rodrigo Borgia.Tam vymyslí plán. Carlo Grimaldi má otrávit dožete Giovanni Moceniga. Na jeho místo nastoupí Marco Barbarigo, jeden z dalších Emiliových bratrů. A Silvio s jeho nohsledem Dantem se mají postarat o jakýkoliv odpor. Ezio se proto sejde s Antoniem a proberou plán jak se dostat do Palazzo Ducale, sídla Benátského dožete. Po několika pokusech se jim tam stále nedaří dostat a chtějí to vzdát, ale Ezio si vzpomene, jak mu Leonardo ukazoval jeho prototyp létajícího stroje. Ezio stroj otestuje, ale zřítí se s ním. Leonardo nakonec přijde na to, jak stroj udržet ve vzduchu. Vždycky, když stroj prolétne nad ohněm, zvýší se jeho rychlost i výška. Ezio proto musí nastavit po celých Benátkách ohně. Nakonec se mu podaří vzlétnout a dostat se až do Palazza. Ezio chce na poslední chvíli zachránit dožete, ale je příliš pozdě a Mocenigo umírá na otravu. Mezitím se Eziovi podaří zabít Carla, u nějž najde další kodexovou stránku a uteče. O pár měsíců později je v Benátkách slavný Carnevalle. Ezio je v té době nehledanějším mužem v Benátkach. Znovu se sejde s Leonardem a ukáže mu novou kodexovou stránku. V ní je návod na sestrojení malé primitivní pistole. Ezio se s ní rychle naučí zacházet a pak se sejde s Antoniem v nevěstinci. Tam se také seznámí se sestrou Teodorou, s níž naplánuje, jak zabít Marca Barbariga. V den vyvrcholení oslav plánuje Marco udělat velký bál, na nějž se může dostat držitel tzv.Zlaté masky, která se dá vyhrát splněním 3 úkolů na karnevalu. Eziovi se podaří všechny úkoly splnit, ale Silvio podplatí organizátora akce a nakonec dostane masku Dante, jeho bodyguard. Ezio mu ji ukradne a odejde na bál. Marco se nachází na lodi, takže jej Ezio zastřelí pomocí své malé pistole. O pár dnů později se setká Ezio znovu s Antoniem a budoucím dožetem, Agostinem Barbarigem, bratrem Marka. Spolu vymyslí, jak eliminovat Silvia a Danta, kteří se ukrývají ve Vojenské čtvrti. K jejich vylákání však potřebují pomoc, a proto osvobodí kondotiéra (vůdce žoldnéřských vojsk) Bartolomea da Alviana z vězení. Spolu pak osvobodí i jeho zajaté vojáky a nakonec se utkají se Silviovými a Dantovi vojáky. Silivo a Dante chtějí utéct na Kypr, ale Ezio je při útěku na poslední chvíli zabije. Když se jich Ezio zeptá proč na Kypr, řeknou mu, že chtěli přivést záhadný artefakt. O pár měsíců později se Ezio dozví, že Rodrigo Borgia přijel do Benátek se záhadným artefaktem. V přístavu vysleduje jeho posla, který jej má ukrýt na jedno tajné místo. Ezio se tam dostane, zabije posla, získá jeho oblek a v převlečení odnese artefakt k Rodrigovi. Ezio se ale prozradí a je nucen s Rodrigem bojovat. Na poslední chvíli ho ale zachrání jeho přátelé Bartolomeo, Antonio, strýc Mário, La Volpe, Paola a Teodora. Ti následně pobijí Rodrigovy muže a podaří se jim utéct. Ezio netuší, že všichni jeho přátelé jsou také asasíni a ještě ten den je Ezio přijmut do řádu. Záhadný artefakt (úlomek ráje) je nakonec v Eziově držení. O 10 let později se mu podaří získat zbytek kodexových stránek. Pomocí Orlího pohledu uvidí mapu s tajnými kryptami. Jedna z nich je i v Římě. Navíc se Rodrigo stal papežem Alexandrem VI. Ezio se s ním utká ve finálním souboji, při kterém je Rodrigo poražen, Ezio jej ale nechá žít. Nakonec pod Sixtinskou kaplí objeví tajemnou kryptu, kde uvidí bohyni Minervu, která jej varuje před katastrofou, která hrozí lidstvu. Ezio to ale nepochopí. Nakonec se Desmond probere v pravou chvíli. Jejich úkryt byl nalezen a závěrečném souboji se utká Desmond s Warrenem Vidicem, jeho únoscem. Nakonec ale uteče, stejně jako Desmond s ostatními.

Ve hře se objevují i skutečné historické postavy, např. Leonardo da Vinci, Niccolò Machiavelli, Cristina Vespucci, Caterina Sforza i papež Alexandr VI.

DLC, Updaty a Bonusy[editovat | editovat zdroj]

K dispozici pro PS3 a X360 verzi je i stahovatelný obsah, a to ve 2 pokračováních (PC verze jej obsahuje od začátku):

Bitva o Forlì[editovat | editovat zdroj]

Příběh zapojuje šlechtice Niccola Machiavelliho a Caterinu Sforza, bojující po boku Ezia, aby ochránili posvátný „Piece of Eden“ před nájezdy bratrů Orsiů a templářů. Hra zahrnuje nové mise, včetně speciální vzpomínky, kdy Ezio může znovu použít létající zařízení od Leonarda da Vinci. Nové mise: 1. Vřelé přijetí; 2. Bodyguard; 3. Udržení pevnosti; 4. Kmotr; 5. Checcomate; 6. Daleko od stromu.

Ohňostroj marnosti[editovat | editovat zdroj]

Tento obsah se opírá o skutečné historické události. Ezio spolupracuje se samotným Machiavellim, aby Florencii zbavil kněze Savonaroly, který se snaží ovládnout město a získat nové příznivce.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Kromě samotné hry jsou k mání tři edice:

 • Bílá edice - Obsahuje: Hru, bílou figurku Ezia Auditore a jednu novou misi.
 • Černá edice - Obsahuje: Hru, černou figurku Ezia, tři nové mise, soundtrack a art book.
 • Mistrova edice - Obsahuje: Hru, Bílou figurku Ezia, dvě nové mise, soundtrack artbook a občas i prsten Assassinů.

Assassin's Creed II: Discovery[editovat | editovat zdroj]

Verze pro Nintendo DS a systém iOS dostal hra Assassin's Creed II: Discovery. Příběh se odehrává v roce 1490, konkrétně ve Španělsku, kde hlavní hrdina osvobozuje ostatní asasíny ze zajetí, ale kde se mu do cesty připletou Templáři, kteří chtějí objevit Nový svět. Ezio tak musí zachránit nejen ostatní asasíny, ale i Kryštofa Kolumba a zničit hrozbu, kterou Templáři představují.

Logo Assassin's Creed: Project Legacy

Assassin's Creed: Project Legacy[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed: Project Legacy byla hra pro Facebook,[1] jež byla vydána jako tzv. tie-in pro propagaci Assassin's Creed: Brotherhood.[2] Hra byla vydána na konci 2010;[3] 15. května 2013 byla ale ze strany Facebooku stažena, neboť nebyla po příliš dlouhou dobu aktualizována.[4]

Assassin's Creed: Brotherhood (Bratrstvo)[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo Assassin's Creed: Brotherhood
Logo Assassin's Creed: Brotherhood
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Platformy Mac OS X, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání 17. března 2011 pro PC
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní článek: Assassins Creed: Brotherhood

Assassins Creed: Brotherhood (Assassin's Creed: Bratrstvo) je dalším pokračováním populární série her vydaných Ubisoftem. Hlavním hrdinou je opět Ezio Auditore da Firenze.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Další pokračování světově velice úspěšné série Assassin's Creed bude pokračovat v Eziově příběhu odehrávajícím se v Římě, a navíc poprvé v této sérii dojde k začlenění hry pro více hráčů. Kritiky velmi kladně přijatý singleplayerový zážitek v podobě Assassin's Creed je zpátky v mnohem vybroušenější podobě. Očekávejte návrat Ezia, který bude svádět lítou bitvu s mocným řádem Templářů. Aby náš assassinský mistr mohl zasáhnout nepřítele přímo do slabin, musí se vypravit do Říma, centra moci, pýchy a korupce. Boj se zkorumpovanými tyrany ovšem nebude snadný, neboť bude vyžadovat sílu, ale co hlavně, bude vyžadovat vůdcovské schopnosti. Ezio totiž povede celé Bratrstvo, které bude bojovat po jeho boku. Své nesmiřitelné nepřátele mohou Asasíni porazit jen tehdy, budou-li spolupracovat. Assassin's Creed: Brotherhood poprvé nabízí netušenou sféru hry pro více hráčů. Hráči mohou Templářům pomoci tak, že je s použitím Absterga vytrénují v umění vraždy, aby mohli asasíny vyhladit jednou provždy. Budou si moci vybrat z pestré škály unikátních postav, kdy každá disponuje typickými zbraněmi a technikami zabití, a porovnat svůj um v různých herních režimech s hráči z celého světa. Jedná se o samostatnou hru.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj začíná přesně na konci druhého dílu. Ezio se vrátí zpět do Montergiorni, do rodinné vily Auditore. Ta je ale za chvíli obsazena a zničena Cesarem Borgiou, synem Rodriga Borgii (hlavní záporné postavy Assassin's Creed II). Cesare zabije Eziova strýce Maria, a tak má Ezio další důvod k pomstě a boji s templáři.

V současnosti si Desmond Miles spolu s Lucy Stillmanovou, Shaunem a Rebecou ve Vile Auditore založili základnu a úkryt před templáři a právě odtud se Desmond připojuje k Animu.

Ezio uteče z vily do Říma, kde se později shledá i se svou matkou a sestrou Claudií. Většinu svého vybavení si nechal ve vile Montergiorni, a tak si musí znovu vybudovat respekt, s čímž mu Římě pomáhá hlavně Niccolò Machiavelli, který je Eziovým rádcem. Ezio si navíc buduje svoje bratrstvo asasínů, to znamená. že si může zavolat na pomoc spřátelené asasíny, případně asasíny posílat samostatně na různé mise. Ezio také v průběhu hry může zbavovat Řím vlivu Borgiů, a budovat obchody či skupovat památky, čímž vydělává peníze a posiluje svůj vliv. Celý děj se opět odehrává kolem předmětu Piece of Eden (Kousek Ráje), který byl zpočátku hry uzmut Cesarem Borgiou, který ho odevzdal svému otci.

Ezio si musí v Římě vybudovat respekt a zvýšit vliv asasínů, obnoví tak cech zlodějů a žoldnéřů a také nevěstinec (který povede Claudie spolu s matkou). Machiavelli je mocný asasín a Eziův mentor. Vůdce cechu zlodějů La Volpe podezírá Machiavelliho, že donáší Borgiům, nicméně jeho podezření se nezakládají na pravdě, jak Ezio později zjistí. Eziova sestra Claudie se později také stane asasínkou. Machiavelliho špehové odhalí, kde se nachází Cesare Borgia, situace pro jeho odstranění je tak víc než vhodná. Ezio pozoruje jak v Andělském hradu papež Rodrigo Borgia přiotráví svého syna Ceareho otráveným jablkem, protože ohrožuje jeho vlastní vliv. Cesare otce nakonec zavraždí sám, chce totiž Jablko (Kousek Ráje) sám pro sebe, ale jeho sestra, Lucrezia Borgia, bratrovi neprozradí, kde se Jablko nachází a Cesare prahnoucí po moci tak ukončí jejich incestní milostný vztah, což Lucrezii velmi rozesmutní. Ezio Cesareho sleduje a Lucrezie Eziovi dokonce trochu pomůže. Ezio se nakonec Jablka zmocní a díky jeho moci definitivně zlikviduje Cesareho armádu a zabije i samotného Cesara Borgiu. Nakonec Jablko bezpečně uschová do skrýše, protože je příliš mocné a Ezio se obává, že by mohlo být zneužito.

V současnosti Desmod s přáteli objeví Eziův úkryt a získají Jablko, které bylo uschováno v kryptě pod Koloseem. Desmondovi se zjeví hologram Minervy, která tvrdí, že apokalypsa je jediným možným způsobem, jak očistit lidstvo a zachránit ho před sebou samotným. Desmond na konci, pod vlivem Jablka, bodne skrytou čepelí Lucy do břicha a tím ji zabije.

Ve hře opět vystupuje většina postav z AC:II, i skutečné historické postavy, např. Leonardo Da Vinci, Lucrezie Borgia, Cesare Borgia, Rodrigo Borgia, Nicolo Machiavelli, Kristýna Vespucci, Kateřina Sforza a jiní.

DLC, updaty a bonusy[editovat | editovat zdroj]

Pro Assassin's Creed: Bratrstvo byly vydány zatím 3 updaty, 1 DLC + 1 pouze pro PS3 a 5 bonusů. Všechny updaty a DLC obsahuje PC verze hry, konzole si musí některé stáhnout a některé zase koupit. Všechny bonusy do hry obsahuje Kodex Edice hry a některé prodejny, co dávají nějaké bonusy ke hře zdarma.

Koperníkova konspirace[editovat | editovat zdroj]

Toto DLC je exkluzivní pouze pro PS3, které bylo oznámeno jako 1. DLC. Ezia zavede do odhalování věcí okolo astronoma Koperníka.

Da Vinciho zmizení[editovat | editovat zdroj]

Zatím největší DLC pro hru. Toto DLC přináší do Singleplayeru příběh, ve kterém bude Leonardo unesen a hráč bude muset rozluštit a vybádat, kde se Leonardo nachází. Příběh trvá přibližně 4 - 5 hodin. Dále DLC přináší jednu novou mapu Alhambra a 4 nové postavy: Damu Rossa, Vyvrhele, Rytíře a Markýze do Multiplayeru.

Animus Project Update 1.0 – Tento Update do hry přináší nový herní mód Advanced Alliance, který je stejný jako Alliance, ale mírně náročnější. Dále ještě přináší mapy Mont Saint-Michel, Normandie, Francie. Vše pouze pro Multiplayer hry.

Animus Project Update 2.0 – Update do hry přináší mapu Pienza a nový herní mód Chest Capture, kde si týmy kradou truhlice.

Harlekýn – MP postava. Harlekýn, nebo také kašpárek, šašek je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ho dostat z Kodex Edice nebo jako bonus ke koupi. "Nelítostný aristokrat skrývající se pod úšklebnou maskou."

Důstojník – MP postava. Důstojník je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ho dostat z Kodex Edice nebo jako bonus ke koupi. "Muž skrývající se pod svým kabátem a neváhající po vás vytasit svůj bodec."

Harlekýna – MP postava. Harlekýna je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ji dostat pouze za koupi z uPlay (za 40 uPlay bodů). "Ve svém elegantním obleku bude pro ni zabití ještě zábavnější."

Drachenská zbroj – SP bonus. Bonusová zbroj pro Ezia. Ve hře je brána pouze jako vzhled nikoliv jako nové brnění (zbroj), každopádně ale stojí za to ji nosit.

Trajánské tržiště – SP mapa. Na vrcholku zničené věže čeká poklad. Porazte stráže Borgiů, abyste získali odměnu!

Akvadukty – SP mapa. Dojděte na stavějící se akvadukty, porazte kapitána a dojděte si pro odměnu.

Assassins Creed: Revelations (Odhalení)[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo Assassin's Creed: Revelations
Logo Assassin's Creed: Revelations
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Platformy Android, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání PS3,X360: 15.11.2011
PC: 2.12.2011
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní článek: Assassin's Creed : Revelations

Assassin's Creed : Revelations (Assassin's Creed: Odhalení) je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně v Turecku (tehdejší Osmanská říše), ale i v Sýrii, konkrétně v pevnosti Masyaf. Ve hře se naposled objeví hlavní představitel AC II a AC: Brotherhood, Ezio Auditore da Firenze. Hra vyšla 15. listopadu 2011.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Již čtvrtý díl světově velice oblíbené a úspěšné série her Assassin's Creed zavede hráče do srdce tehdejší Osmanské říše, Konstantinopole (Istanbulu), kde sílící armáda templářů brzy začne ohrožovat celé impérium. V této hře se hráči naposled vžijí do kůže asasína Ezia Auditore da Firenze, kterému je už 52 let. Ten se tentokrát vydává zpět po stopách legendárního mentora a velmistra řádu asasínů Altaïra Ibn-la' Aháda. Eziovi se opět rozšířil zbraňový arzenál. Novinkou je hookblade (háková čepel). Výraznou změnou také projde Eagle Vision (Orlí pohled). Ten se proměnil v Eagle Sense (Orlí smysl). S jeho pomocí bude Ezio moct sledovat a dokonce i předvídat pohyb zaměřených osob. Změnou prošli i asasíni, kteří budou nyní moct dosáhnout až 15. úrovně. Vylepšením prošel i koncept Borgiovských věží. Tentokrát budeme moct v rámci misí zabírat tzv. Assassin's Dens (Assassínská doupata). Ty ale budou moct být, na rozdíl od věží v AC: Brotherhood (Bratrstvo), napadené. Pokud se tak stane, může Ezio k věži poslat asasínského pomocníka. Jestliže k doupěti Ezio přiřadí Mistra asasína, stane se téměř nedobytnou. Asasínská doupata budou mít také vliv na nepřátelské stráže, kteří se postupně stanou neutrálními. Ze střech těchto budov je také možné si natahovat transportní lana. Nepovinných misí je tentokrát málo a místo nich přišly náhodné mise. Desmonda najde v Animu tzv. Black Room (Černá místnost), kde budeme moci odhalovat vzpomínky ztracené v podvědomí. Novinky jsou i v multiplayeru – nové módy, postavy, mapy a zbraně. Zajímavostí je tvorba vlastních postav a zbraní v MP.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Desmond Miles je po nervovém zhroucení, jež utrpěl na konci dílu Brotherhood (Bratrstvo), připojen k Animu a ocitá se na Ostrově, který je základní a jednoduchou simulací prostředí. Zde se setkává se Subjektem 16, který mu sdělí, že musí pro úspěšný únik dokončit kompletní synchronizaci, jinak nebude Animus schopen separovat jednotlivé postavy v jeho mysli. Desmond tedy pokračuje v příběhu Ezia, který přichází do Masyafu, aby odkryl Altaïrovo tajemství. K tomu je potřeba pěti vzpomínkových klíčů od knihovny, z nichž jeden je již ve vlastnictví Templářů a zbylé čtyři uschoval na Altaïrův rozkaz Niccolo Polo v Konstantinopoli (Istanbulu).

Ezio tedy pluje do Konstantinopole, setkává se Yusufem Tazimem (vůdce Konstantinopolských asasínů) a s pomocí Sofie Sartor, Sulejmana a místní větve řádu Asasínů klíče nachází, každý klíč obsahuje hratelnou Altaïrovu vzpomínku.

V Altaïrových vzpomínkách umírá Altaïrův mentor Al Mualin a kvůli zrádnému asasínovi Abbasovi se asasínské bratrstvo rozštěpilo. Altaïr ukryl Jablko, aby ho uchránil před mocichtivým Abbasem, a stáhl se do ústraní. Nakonec Altaïr Abbase zabije a Jablko ukryje ve své kryptě (knihovně). Než zemře, uzavřen ve své kryptě, předá pět klíčů od knihovny (neboli své krypty) Niccolovi Polovi (otci Marca Pola).

Za posledním klíčem Ezio putuje až do Cappadocie za Palaoiolem, kterého zabije a získá tak poslední klíč. V Konstantinopoli mezitím výjde najevo, že Sulejmanův strýc Ahmet je templářský zrádce. Ahmet unese Sofii Sartor, do níž je Ezio zamilován, aby Ezia nalákal. Ve vyhrocené situaci plné pouličních bojů umírá asasín Yusuf, Sofii ale Ezio zachrání. Sulejmanův otec Selim I. se vrátí zpět do Konstantinopole, zavraždí Ahmeta a Ezio získá zpět Altaïrovy klíče.

V Masyafu pak odemyká Altaïrovu knihovnu, ve které nachází kostru samotného Altaïra a Jablko, které zde zanechává. Ezio poté promlouvá k Desmondovi, o kterém tuší, že ho může určitým způsobem slyšet. Sděluje mu svůj záměr opustit řád a věří, že s pomocí nápověd, které odkryl, najde Desmond odpovědi na otázky, po kterých celý život Ezio a Altaïr pátrali. V tu samou chvíli se Desmondovi zjevuje hologram Jupitera, ten mu odkrývá celé tajemství první civilizace, která byla zničena mohutnou solární erupcí, které nedokázali Jupiter, Juno a Minerva zabránit. Jejich kompletní výzkum byl uložen ve speciálních podzemních kryptách a zůstává na samotném Desmondovi, aby našel centrální kryptu a zabránil tak druhé sluneční erupci. Naštěstí se však dodávka s Desmondem, jeho otcem Billem, Rebeccou a Shaunem objevuje právě u centrální krypty, která se následně po Desmondově probuzení aktivuje.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Kromě normální edice byly k dostání opět i sběratelské edice. Tentokrát hned tři:

Animus Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • Speciální krabičku s motivem Animu
 • Podrobnou encyklopedii popisující hlavní postavy a události ve světě Assassin's Creed
 • Soundtrack
 • Krátký animovaný film Assassin's Creed: Embers
 • Vězení Vlada Napichovače
 • Větší množství munice do kuše a pistole, větší počet bomb
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Harlekýn (Ottoman Jester)
 • Brutova zbroj
 • Exkluzivní předmět na úpravu postav

Collectors Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • Podtácek s motivem Assassin's creed
 • Speciální sběratelskou krabičku s pečetí assassínů
 • Artbook s 50 ilustracemi a artworky ke hře
 • Soundtrack
 • Krátký animovaný film Assassin's Creed: Embers
 • Vězení Vlada Napichovače
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Harlekýn (Ottoman Jester)

Special Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • Exkluzivní obal hry
 • Soundtrack
 • Zbroj Tureckého Assassína
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Doktor (Ottoman Doctor)

DLC, updaty a bonusy[editovat | editovat zdroj]

The Ancestors – Character Pack[editovat | editovat zdroj]

4 postavy do multiplayeru: Privatýr, Korzárka, Zbojnice a Gladiátor

The Mediterranean Traveler – Map Pack[editovat | editovat zdroj]

6 map do multiplayeru: Jerůzalém, císařská čtvrť Konstantinopole, obchodní čtvrť Konstantinopole, Florencie, San Donato a Siena

The Lost Archive[editovat | editovat zdroj]

Toto DLC přináší dvouhodinový příběh ve kterém hráči prozkoumají záhadnou minulost Subjectu 16 a Lucy Stillmanové. DLC také odemkne bonusový obsah jako je Turecká asasínská zbroj (pouze vzhled), Altaïrova róba, Brutova zbroj (pouze vzhled), vylepšení kapacity bomb, šípů a kulek, misi "Vězení Vlada Napichovače" a 3 postavy pro multiplayer (Osmánský šašek, Doktor a Křižák).

Assassin's Creed III[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo Assassin's Creed III
Logo Assassin's Creed III
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Platformy PlayStation 3, Symbian, Wii U, Windows, Xbox 360
Datum vydání 30. října 2012 – PS3, Xbox 360
23. listopadu 2012 – PC
30. listopadu 2012 – WiiU
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Hlavní článek: Assassin's Creed III

Assassin's Creed III je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně v USA (Boston, New York, ale i divočina). Ve hře se objevují noví hrdinové.

Tento titul je první v sérii, který byl dostupný i pro konzoli Wii U od Nintenda.

O hře[editovat | editovat zdroj]

AC III nabízí zcela jinou dobu, jiné prostředí, jiného hlavního protagonistu (respektive předka) a také nový engine (AnvilNext). Odehrává se převážně v období Americké války za nezávislost. Ve hře jsou zmíněny i některé významné historické milníky (např. Bostonské pití čaje) a historické postavy (např. George Washington). Objevily se novinkové funkce, jako je třeba páčení zámků, možnost probíhání některými domy, také je nově nutné si podzemní chodby rychlého cestování projít a vyhledat, Connor se může věnovat i lovu zvěře a obchodování s různými výrobky a surovinami, které získává buď sám, nebo je vyrábí řemeslnicí, kteří pracují pro Daveportovu usedlost. Connor se také nově léčí samovolně, bez použití lékárniček ("autoheal") a je opět možné při cestách využívat koně. Hra obsahuje také námořní plavby a souboje lodí, byť jde většinou o nepovinné úkoly. Některé prvky z předchozích her naopak vymizely, třeba už není možné kupovat městské budovy, ve městech se také už neobjevují žoldnéři, zloději a kurtizány/cikáni, není možné používat hákovou čepel a vrhací nože, bratrstvo asasínů bylo velmi zjednodušeno.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na počátku Desmond Miles odchází do tajemného chrámu, který by měl údajně zvrátit obávaný konec světa. Ovšem v roli předka, hráč se ocitá v roli templáře Haythama Kenwaye v druhé polovině 18. století v Koloniální Americe během Americké revoluce, který je ale jen dočasnou postavou. Kenway v Londýnském divadle spáchal vraždu, aby získal tajemný amulet (klíč) a posléze utekl do Bostonu. Seznámí se s indiánkou Kaniethí:io (Zia), s níž později zplodí Ratonhnhaké:tona (později pojmenovaném jako Connor), tedy hlavního předka - hrdinu hry.

Ratonhnhaké:ton (Connor Kenway), napůl indián z kmene Mohawků a napůl Angličan, syn Haythama Kenwaye. Nenosí ale jeho jméno, protože Haythama neměl v lásce. Byl to templář. Když byl Ratonhnhaké:ton dítětem, kolonisté mu vypálili jeho rodnou vesnici, přičemž zemřela i jeho matka. Za útokem stál templář Charles Lee a Ratonhnhaké:ton přísahal, že se pomstí. Později se setkal s duchem Juno, která mu poradila aby sledoval asasínský symbol a chránil svatyni. Ratonhnhaké:ton se tedy vydá za Achillem Davenportem, který ho zasvětí do asasínských tajů a vycvičí ho, stává se Ratonhnhaké:tonovým přítelem a mentorem, později ho pojmenovává jako Connora, Achillova starého učitele.

Děj hry probíhá v rozmezí let 17531783 a hlavním úkolem hráče bude pomstít se za padlé obyvatele vesnice a také zabít svého templářského otce a jeho pravou ruku Charlese Leeho. V průběhu hry se Connor setká se Samuelem Adamsem, Templáři vyprovokují třeba Bostonské pití čaje, pokusí se zavraždit George Washingtona - z čehož je obviněn Connor a je proto i krátce vězněn a málem popraven. Asasíni pomáhají spíše patriotům a templáři zase "červenokabátníkům" (Britům). Connor krátce spojí síly i se svým otcem Haythamem a sní o spojení templářů a asasínů. Zjistí, že příkaz na vypálení jeho rodné osady vydal George Washington a ne jeho otec, jak se domníval. Connor se nakonec otočí zády i k patriotům a zabije svého otce. Vedení templářů tak přebere Charles Lee, jehož později také konečně zabije. Connor nalezne Jablko ("kousek ráje"), které musel ukrýt, setká se i s Juno. Amulet (klíč) uschová do Achilova hrobu, který již zesnul.

Desmond, k němuž se přidal i jeho otec, nalezne klíč (amulet). Juno ho vyzve, aby se pokusil spasit svět, což učiní i přesto, že se ho Minerva snaží přesvědčit, aby Juno neposlouchal, prý si chce svět podmanit sama pro sebe. Desmond ale Minervu neposlechne a obětuje se za, snad, lepší svět.

Ve hře se objevují i skutečné historické postavy, např. Samuel Adams, John Hancock, George Washington, aj.

DLC[editovat | editovat zdroj]

 • Ukrytá tajemství přidává do hry 3 dodatečné mise (Ztracené mayské ruiny, Duch války a Potopené tajemství), jejichž splnění odemkne hráčům další zbraň do hry. Dále tento DLC balíček přináší dva vzhledy pro hru jednoho hráče (Kapitán Aquily a Koloniální asasín) a dvě postavy do hry pro více hráčů (Červenokabátnice a Ostrostřelec).
 • Bitvou zocelený balíček přidává do hry tři nové hratelné postavy (Guvernér, Horal a Kojot) a tři nové mapy do hry pro více hráčů (Charlestown, pevnost St. Mathieu a Saint Pierre).
 • The Tyranny of King Washington (Tyranie krále Washingtona) třídílné DLC využívá alternativní reality, kdy George Washington získal Americkou korunu a zatoužil po absolutní moci. Hráč ho však musí v roli Connora pochopitelně zastavit.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Speciální edice, ve kterých se nachází bonusy a spousta jiného.

Freedom edition[editovat | editovat zdroj]

 • 24 cm vysokou figurku Connora
 • kovovou krabičku, o jejíž vzhled se postaral oceněný komiksový výtvarník Alex Ross
 • zápisník George Washingtona
 • jednu exkluzivní litografii
 • 2 herní mise do hry jednoho hráče
Ztracené mayské ruiny – odměna: Šavle kapitána Kidda
Duch války – odměna: Válečný kyj amerického domorodce Pontiaca
 • 1 herní balíček do hry pro vice hráčů
Balíček Ostrostřelce – 1 nová postava Ostrostřelec, 1 relikvie, 1 emblém a 1 speciální obrázek a titul "Šašek"

Join or Die[editovat | editovat zdroj]

 • asasínský medailon
 • zápisník George Washingtona
 • 1 herní misi do hry jednoho hráče
Duch války – odměna: Válečný kyj amerického domorodce Pontiaca
 • 1 herní balíček do hry pro vice hráčů
Balíček Ostrostřelce – 1 nová postava Ostrostřelec, 1 relikvie, 1 emblém a 1 speciální obrázek a titul "Šašek"

Speciální GAME edice[editovat | editovat zdroj]

 • 1 herní misi do hry jednoho hráče
Nebezpečné tajemství – odměna: Mušketa s křesacím zámkem

Assassin's Creed III: Liberation / Assassins Creed: Liberation HD[editovat | editovat zdroj]

Hlavní článek: Assassin's Creed III: Liberation

Spin-off ke třetímu dílu s podtitulem Liberation (Osvobození) vyšel nejprve exkluzivně 30. října 2012 na PS Vita. Hra byla dále 14. ledna 2014 vydána na PS3 a Xbox 360; 15. ledna 2014 na PC - všude v HD rozlišení, bez české lokalizace a převážně v digitální distribuci (na PC i v krabicové verzi).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hlavní hrdinkou je Aveline de Grandpré (první ženská protagonistka) bojující za práva a osvobození otroků, přičemž se i ona dostane k artefaktům, po kterých Templáři tak hrozně touží. Příběh se odehrává v letech 17651777, kdy na severu dochází k vyostření situace vedoucí až k americké revoluci a také se španělské síly chystají k ovládnutí Louisiany na jihu. Hra se odehrává v New Orleans i v divočině (s bažinami plnými voodoo magie, ale i se starobylými mayskými ruinami). Asasínka Aveline chce získat pro svou zemi a lid svobodu, kromě tradičních asasínských dovedností umí efektivně využívat převleky a tak se nepozorovaně dostat do střežených oblastí.

Logo Assassin's Creed IV - Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag[editovat | editovat zdroj]

Hlavní článek: Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV – Black Flag je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně na vlnách Karibského moře, ale hráči navštíví i kubánskou Havanu, typicky britský Kingstonu, pirátské útočiště Nassau a spoustu menších karibských ostrůvků. Příběh se odehrává na počátku 18. století, konkrétně roku 1715. Hlavním představitelem hry je pirát vycvičený asasíny, napůl Angličan a napůl Velšan, Edward Kenway, který je také otcem Haythama a dědeček Connora z třetího dílu.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Největší a nejdůležitější novinkou Assassin's Creed IV je Edwardova loď Jackdaw (Kavka), kterou bude Edward postupně vylepšovat. Ve hře budou také velmi důležité námořní souboje a "pirátský život", přepadáváním lodí získává Edward peníze a suroviny - loď je možné i zcela potopit, a zisk je pak mnohem menší - zajatou loď je možné přibrat do své imaginární flotily, nebo posádku propustit a lodní vrak použít na opravu lodě Jackdaw. Lodní bitvy se objevily už v AC III, ale tentokrát jsou mnohem propracovanější a komplexnější. Je možné se také potápět pomocí zvonu a prozkoumat potopené vraky lodí a pochopitelně i získat ukryté bohatství, taktéž je možné věnovat se rybolovu (respektive harpunování) a průzkumu různých ostrovů a jeskyň, stejně jako je možné vykrádat sklady zboží, Edward také může dobývat námořní pevnosti. Ve hře se opět dá využít služeb žoldáků a tanečnic, je kladen větší důraz na plíživé a tiché úkoly. Bratrstvo asasínů se ve hře již neobjevuje, je nahrazeno Edwardovou flotilou, je tak možné obchodovat a přivydělávat si. Rychlé cestování je ve hře mnohem snazší než v předešlých hrách. Ve hře se opět objevují i skutečné historické postavy, například: Benjamin Hornigold, Anne Bonny, Charles Vane či Edward „Černovous“ Thatch.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hra začíná rokem 1715 a odehrává se v karibském moři. Hlavní postavou je Edward Kenway. Edward je korzár, zabije asasína, vezme si pak jeho úbor a tajemnou ampulku s krví, přečte si dopis, který měl asasín u sebe a dozví se tak, že asasín byl zrádce a ampulku chtěl předat templářům v Havaně. Edward se rozhodne dokončit jeho misi za něj, očekává totiž za splnění úkolu odměnu. Edward je také ženatý s Karolínou Scottovou, kterou jeho korzárský život vůbec netěší, Edward ale nevydrží na jednom místě a je korzárem hlavně proto, aby zabezpečil svůj budoucí domov a rodinu.

V současnosti je do Animu napojen Vzorek 17, který pracuje pro Abstergo Entertainment, společnost, která ze vzpomínek předků vytváří zábavné hry. Abstergo Entertainment je jakousi satirickou obdobou Ubisoftu, v současnosti se krátce objeví i Shaun a Rebeca.

Edward v Havaně předá ampulku templářům, v přestrojení za již mrtvého asasína, později ale vysvobodí templářského zajatce Adéwaleho a uzme templářskou loď, kterou později pojmenuje "Kavka", tak se stane pirátským kapitánem a Adéwale jeho prvním důstojníkem.

Edward je hlavně pirát, přepadává lodě a pevnosti, čímž rozšiřuje svůj vliv a majetek, s templáři bojuje jen okrajově. Karolína později svého manžela opustí, Edward žije ryzím pirátským životem v pirátském městečku Nassau a pomáhá třeba Černovousovi najít léky pro jeho nemocnou posádku, a také pije hodně rumu... Asasínům sice pomáhá, do asasínského myšlení ho zasvěcuje Mary Readová (nejprve vystupuje jako muž), ale nepřidá se k nim.

Nassau je ale později zkolonizováno, což piráty nepotěší. Edward se kromě pirátství žene i za svým snem navštívit tajemnou Observatoř, protože věří, že díky ní by se mohl stát vládcem karibských moří. Do Observatoře ho nakonec dovede Bartoloměj Roberts, společně najdou tajemnou lebku, která umí z kapky krve (tedy i z ampulky krve, kterou Edward na začátku získal od mrtvého asasína, odevzdal ji templářům a později si ji zpět ukradl) vyobrazit úlomky vzpomínek, či dokonce sledovat dění přímo očima žijícího člověka. Tento mocný artefakt by z Bartoloměje a Edwarda učinil nejmocnější piráty Karibiku. Roberts ale Edwarda zradí a lebku si odnese sám. Edward z Observatoře sice uprchne, ale je zatčen a skoro rok je vězněn. Ve vězení se setká s Marry Readovou a Anne Bonnyovou, obě mají být popraveny, poprava je ale odložena, protože jsou těhotné. Edward jim spolu s asasíny pomůže uprchnout, Marry ale při útěku zemře.

Ke konci se Edward přidá k asasínům, zavraždí zrádce - Woodse Rogerse (napomohl kolonizaci Nassau) a Bartoloměje Robertse, a tak získá zpět tajemnou lebku. Nakonec zavraždí i templáře, po kterém jde od počátku příběhu, Laurena Torrese.

Příběh končí, když se Edward setká se svou dcerou Jenny Scottovou, jejíž matka Karolína zemřela.

V dovětku Edward vezme svou dceru Jenny a mladšího synka Haythama do londýnského divadla.

Assassin's Creed: Unity[editovat | editovat zdroj]

Logo Assassin's Creed: Unity

Hlavní článek: Assassin's Creed: Unity

Další díl s podtitulem Unity (Jednota) se odehrává v pozdějších letech 18. století ve Francii,[5] zejména v Paříži, během Velké francouzské revoluce.[6] Hlavním hrdinou je francouzsko - rakouský asasín Arno Dorian. Hra vyšla 11. listopadu 2014 v US a 13. listopadu tohoto roku globálně na PlayStation 4, Windows a Xbox One.[7] Knižní adaptace se stejnojmenným názvem vyšla jako první 20. listopadu 2014 v UK a poté 2. prosince tohoto roku v US.

Assassin's Creed: Rogue[editovat | editovat zdroj]

Logo Assassin's Creed: Rogue

Hlavní článek: Assassin's Creed: Rogue

Hra vyšla prozatím na Xbox 360 a PS3 13. listopadu 2014 (11. listopadu v US) a 10. března 2015 by měla vyjít na PC bez české lokalizace[zdroj?]. Příběh sleduje Shaye Patricka Cormaca, který začíná jako asasín, ale později se z něj stane Templář, který začne likvidovat své bývalé asasínské přátele. Hra se odehrává mezi lety 1752 - 1761, tedy na pozadí Sedmileté války. Příběhově zapadá mezi Assassin's Creed IV - Black Flag a Assassin's Creed III, je tedy prequelem AC: Unity. Hra se odehrává v New Yorku a okolí, hratelnost se pak zaměřuje převážně na lodní bitvy, podobně jako AC:BF. Shayova loď - Morrigan - je o něco menší než Kavka (Jackdaw) z AC:BF, ale je lépe vybavená (opět ji bude možné vylepšovat), třeba i hořlavým olejem proti pronásledovatelům [8].

Assassins Creed: Syndicate[editovat | editovat zdroj]

Hlavní článek: Assassin's Creed: Syndicate

Assassin's Creed: Syndicate - děj se bude odehrávat v 19. století, ve Viktoriánském období v Anglii a představí zcela nového asasína Jacoba Freye. Po oficiálním uveřejnění Ubisoftem se dovídáme, že nový díl se nejmenuje Victory, ale Syndicate. Hra vyjde koncem roku 2015 na Windows, PlayStation 4 a Xbox One.[zdroj?] Na rozdíl od předešlých dílů vyvíjí hru tentokrát studio Ubisoft Québec.[zdroj?]

Assassin's Creed: Chronicles[editovat | editovat zdroj]

Ubisoft oznámil další díl série a je jím titul s podnázvem Chronicles. Jedná se o trilogii zasazenou do tří různých časových linií s různými protagonisty. Děj zavítá do

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Filmová adaptace[editovat | editovat zdroj]

Sežazeno dle data vydání

 • Assassin's Creed Lineage - Krátký francouzko-kanadský hraný film od společnosti Ubisoft, který vyšel roku 2009. Časově se řadí před hru Assassin's Creed II zabývá se událostmi před touto hrou a popisuje asasínský život Giovanniho Auditore. Milánský vévoda byl zavražděn a templářský velmistr Rodrigo Borgia začíná mít moc... Trvání: 36 minut, Režie: Yves Simoneau, Hudba: George S. Clinton, Hrají: Romano Orzari, Devon Bostick, Claudia Ferri, Michel Perron, Jesse Rath.
 • Assassin's Creed Ascendance - Krátký kanadský animovaný film, který vyšel roku 2010. Má za úkol zafungovat jako jakýsi most mezi hrami Assassin's Creed II a Assassin's Creed: Brotherhood. Ascendance sleduje hlavního hrdinu Ezia Auditoreho, jak se snaží sesadit z trůnu rodinu Borgia a dozví se pravdu o brutálním způsobu nástupu Caesara Borgii k moci. Trvání: 14 minut, Režie: Laurent Bernier, Hudba: Jesper Kid a Inon Zur
 • Assassin's Creed Embers - Krátký kanadský animovaný film, který vyšel roku 2011. Časově se řadí za hru Assassin's Creed: Revelations a popisuje úplný konec Eziova života. Ezio se se svou rodinou usadil v rodné Florencii. Ví, že se jeho čas krátí, ale tahle věc ho netíží. Někdo ho chce totiž zabít... Trvání: 21 minut, Hudba: Jesper Kyd
 • Assassin's Creed - Americká filmová adaptace první hry série Assassin's Creed je stanovena na 21. prosince 2016. Film bude natáčet Ubisoft skrz novou filmovou pobočku Ubisoft Motion Pictures. Příběh Desmonda Milese, který byl unesen tajnou organizací Templářů (Abstergo Industries) a prožije díky programu jménem Animus vzpomínky svého předka - středověkého asasína Altaira, díky čemuž se jeho schopnosti naučí a nakonec se Templářům postaví. Hlavní roli Altaira bude hrát Michael Fassbender (Centurion), který bude film i produkovat[9]. Scénář: Scott Frank, Režie: Justin Kurzel, Další herci: Marion Cotillard

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. MACK, Christopher. A Review of Ubisoft’s Facebook Take on Assassin’s Creed Franchise, Project Legacy. InsideSocialGames [online]. 2010-10-07 [cit. 2014-03-16]. Dostupné online.  (anglicky) 
 2. GASKILL, Jake. Ubisoft Launches Assassin's Creed Project Legacy Facebook Game. G4TV.com [online]. 2010-09-30 [cit. 2014-03-16]. Dostupné online.  (anglicky) 
 3. Assassin's Creed: Project Legacy [online]. IGN, [cit. 2014-03-16]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. Assassin's Creed: Project Legacy [online]. More AC, [cit. 2014-03-16]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Příští zastávka série Assassin's Creed je Francie. Deník.cz [online]. 2014-03-27 [cit. 2014-03-31]. Dostupné online.  
 6. ZACH, Ondřej. Další Assassin's Creed se odehrává v Paříži během revoluce. BonusWeb.cz [online]. 2014-03-24 [cit. 2014-05-25]. Dostupné online.  
 7. KARMALI, Lukee. Ubisoft Confirms Assassin's Creed: Unity, Release Date Teased. IGN [online]. 2014-03-21 [cit. 2014-03-31]. Dostupné online.  (anglicky) 
 8. Assassin's Creed: Rogue bude obsahovat pouze singleplayer
 9. Fassbender v Assassin's Creed

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]