Assassin's Creed (série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo
Assassin's Creed
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy PlayStation 3, Windows, Xbox 360
Datum vydání 14. listopadu 2007
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

Assassin's Creed je série historickoakčních her vydávaných od roku 2007 firmou Ubisoft Entertainment. V ČR hry vycházejí na PC s českou lokalizací, na konzole s anglickou, to ale neplatí od Assassin's Creed 2, kdy už jsou i na konzoli české titulky.

Assassin's Creed[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed je historická hra vydaná v roce 2007 firmou Ubisoft Entertainment. Odehrává se během třetí křížové výpravy v Jeruzalému.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Altaïr může použít ne moc široké, avšak účinné spektrum zbraní. Patří do něj dýka, vrhací nože, skrytá čepel, meč a samozřejmě může bojovat i holýma rukama+(kuš ale jenom v traileru). Právě již výše uvedená skrytá čepel je Altaïrova hlavní zbraň, která mu umožňuje provádět vraždy. Na levé ruce má chránič předloktí. Na spodní straně je drážka, ve které je skryta čepel. Altaïrovi byl obřadně uříznut prsteníček levé ruky, právě proto, aby se mohla čepel pohodlně vysunout a neporanila ho. Čepel se pravděpodobně vysouvá a zasouvá určitým pohybem zápěstí. Altaïrovým mistrem je Al Mualim, který mu dává za úkol vraždit nepřátelské vůdce (křižácké, templářské i saracénské) ve 3 městech: Jeruzalém, Akko (ve hře jako Acre), Damašek. Úkolů je celkem devět, po jejich splnění následuje odhalení pravdy o Al Mualimovi a závěrečná vzpomínka. Hru provází citát: "Nic není pravda, vše je dovoleno" (což je také ve hře heslo zabijáků). Významným prvkem hry je pohyb, poněvadž Altaïr není omezen jenom ulicemi ale je schopný šplhu a takzvaného "freeruningu" (akrobatický běh), pohybu po střechách. Hra dává hráči možnost, zdali bude raději splývat na ulici s davem, nebo raději skákat po střechách. Pro dokončení hry je však potřeba zvládat obě.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Píše se rok 2012. Hlavní postava se jmenuje Desmond Miles. Pracuje jako barman a je vězněn společností Abstergo. Ve svém DNA má genetické vzpomínky svého prapředka Altaïra Ibn-la' Aháda (v překladu „ten, kdo létá, syn nikoho“) který patřil k sektě zabijáků Asasínů v roce 1191 v průběhu třetí křížové výpravy. V paměti mu pátrá stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců (Warren Vidic a Lucy Stillman). Postupně se propracovává vzpomínkami svého předka, dokud se nedostane ke vzpomínce, po které vědci touží. Účelem únosu je takzvaný "Kousek ráje" (Piece of Eden), poklad, jejž Templáři (Hlavní antagonisté hry) nalezli v roce 1191 pod Šalamounovým chrámem. Asasínům se jej podaří získat a Altaïr musí vraždit templářské vůdce snažící se získat poklad zpět. V průběhu hry je postupně poodhalována podstata pokladu. Tato na první pohled bezcenná zlatá koule se postupně ukáže jako předmět, jenž "vyhnal Adama a Evu z ráje". Postupně se pak ukáže, že tento artefakt je schopný klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi a že se nejedná o božský či magický artefakt, ale kus nesmírně vyspělé a dost možná mimozemské technologie. Desmondovi věznitelé se nakonec ukážou býti dnešními potomky templářů, kteří se stejně jako před tisíci lety snaží nastolit nový pořádek pomocí tohoto artefaktu.

Director's cut editon[editovat | editovat zdroj]

Director's cut edition, je speciální edice, díky níž si můžete užít 5 dalších typů vyšetřování: Útěk po střechách, Tichá eliminace lučišníka, Doprovod, Zničení stánku a Vražda.

Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles[editovat | editovat zdroj]

Verze pro Nintendo DS a všechny mobilní systémy. Příběh Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles nás zavede před události prvního dílu, tedy přesněji do roku 1190. Altaïr přijíždí do svého rodného města, které nalézá v ruinách pod útokem Templářů a Altaïrovi nezbývá nic jiného, než se jim postavit. Brzy na to je však požádán svým mistrem, Al-Mualimem, aby našel Kalich, který dokáže zastavit válku. Kalich je to silným nástrojem, který musí být nalezen a zničen jednou pro vždy.

Assassin's Creed: Bloodlines[editovat | editovat zdroj]

Verze pro PlayStation Portable. Děj Assassin's Creed: Bloodlines se odehrává krátce po konci prvního dílu. Altaïr se dozvídá o plánech Templářů, kteří se chystají utéct na Kypr - To se ovšem Altaïrovi nelíbí a tak míří na Kypr spolu s Mariou Thorpe, která se ho prve snažila zabít a poté se do sebe zamilovali. Hra se odehrává ve dvou městech v Limassolu a v Kyrenii.

Assassin's Creed II[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy Mac OS X, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání 20.11.2009 - PS3, X360
5. března 2010 - PC
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

20.11.2009 vyšlo pokračování, které se odehrává v Itálii, především v Benátkách a Florencii. Hlavním charakterem tohoto pokračování je Ezio Auditore da Firenze.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Na rozdíl od Altaïra má Ezio mnohem lepší výbavu: dvě skryté čepele, díky nimž může zabít dva nepřátele najednou. Další zbraň je poniard, rychlý, šikovný, smrtící. V boji zblízka byl poniard často nejužitečnější zbraň. Můžete také použít pro rychlý, kradmý atentát. Další nám známá zbraň jsou vrhací nože, kterými může zabíjet na dálku. Následuje skrytá pistole, miniaturní a na svou dobu vysoce moderní střelná zbraň, umístěná na zápěstí. Ezio též může využít meč, případně bojová palice či kladivo. Pak jsou zde těžké zbraně,kopí, halapartny, palcáty, sekery a kladiva tyto zbraně nelze vlastnit jen je dočasně odcizit nepřátelům v boji, po boji je Ezio odhodí protože jsou natolik velké že by ho omezovali v pohybu. Ezio také pozná létající stroj, který mu vyrobil známý vynálezce Leonardo da Vinci. Tento stroj budete moci použít v průběhu jedné mise. Nutno podotknout, že Leonardo má ve hře podstatně velkou roli jako Eziův rádce a přítel. Leonardo taktéž pro Ezia luští stránky Assassínského kodexu, svitků jenž napsal Eziův předek Altaïr s přístupem k znalostem kousku ráje (podle reálií v druhém díle lze soudit že artefakt nejenom že dokáže klamat lidskou mysl, ale zároveň obsahuje širokou databázi). Tyto svitky obsahují informace o Assassínech ale také plány spousty pokročilých zbraní (miniaturní pistole atd.) a Leonardo tyto vynálezy pak pro Ezia staví. Titul nabízí více než 16 sekvencí, které hráč musí dokončit. Jelikož se životnost dobíjí pouze do určitého stupně, je variabilita a množství sekvencí pro každého hráče velkou výzvou. K dispozici jsou navíc rozsáhlé možnosti výběru zabijáckých metod tak, aby byla zajištěna nekončící akce skrze celou hru.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj se odehrává dva roky od vydání prvního dílu. Mladíkovi jménem Ezio Auditore da Firenze (předek Desmonda Milese), který netuší že je potomkem asasínase rychle změní život, když mu mocní templáři popraví otce a dva bratry, přežije jen matka a sestra Claudie. Poté s matkou a sestrou odcestuje do vily svého strýce, Maria, kde se naučí boji a zvykům asasínů. Ezio od Maria také zjistí, že templáři se snaží získat moc nad světem a asasíni se jim v tom snaží zabránit.

Ezio ve Florencii, Toskánsku a ve Forli pátrá po vrazích svého otce a templářích, které postupně likviduje. Na konec odcestuje do Benátek kde získá mnoho přátel (převážně asasínů), ale na konci hry, v Římu, ušetří život svému úhlavnímu nepříteli, papežovi Rodrigovi Borgiovi, a tak zasvětí svůj život boji proti templářům.

Ve Hře Ezio nalezne i artefakt "kousek ráje", papež vlastní naopak vzácnou hůl, po zkombinování obou artefaktů se Eziovi otevřou katakomby Sixtínské kaple, kde si promluví s ženským hologramem, která Ezia, respektive Desmonda skrze Ezia, varuje před Zemskou zkázou, která podle Hologramu Minervy Zemi hrozí. Ezio Minervě příliš nerozumí. Minerva je pravděpodobně mimozemšťanka, případně pozemšťanka z daleké budoucnosti. Desmond nakonci uprchne před novodobými templáři a společně s přáteli se snaží vyložit si správně Minervino varování.

Ve hře se objevují i skutečné historické postavy, třeba Leonardo da Vinci, Machiavelli, Kristýna Vespucci, Kateřina Sforza i papež Alexandr VI.

DLC, Updaty a Bonusy[editovat | editovat zdroj]

K dispozici pro PS3 a X360 verzi je i stahovatelný obsah a to ve 2 pokračováních (PC verze jej obsahuje od začátku):

Battle of Forli[editovat | editovat zdroj]

Příběh zapojuje šlechtice Niccola Machiavelliho a Caterinu Sforza bojujících po boku Ezia, aby ochránili posvátný „Piece of Eden“ před nájezdy bratrů Orsiů a templářů. Hra zahrnuje nové mise, včetně speciální vzpomínky, kdy Ezio může znovu použít létající zařízení od Leonarda da Vinci. Nové mise: 1. Vřelé přijetí; 2. Bodyguard; 3. Udržení pevnosti; 4. Kmotr; 5. Checcomate; 6. Daleko od stromu

Bonfire of Vanities[editovat | editovat zdroj]

Tento obsah se opírá o skutečné historické události. Ezio spolupracuje se samotným Machiavellim, aby Florencii zbavil kněze Savonaroly který se snaží ovládnout město a získávat nové příznivce.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Kromě samotné hry, k mání tři edice:

 • Bílá edice - Obsahuje: Hru, bílou figurku Ezia Auditore a jednu novou misi.
 • Černá edice - Obsahuje: Hru, černou figurku Ezia, tři nové mise, soundtrack a art book.
 • Mistrova edice - Obsahuje: Hru, Bílou figurku Ezia, dvě nové mise, soundtrack artbook a občas i prsten Assassinů.

Assassin's Creed II: Discovery[editovat | editovat zdroj]

Verze pro Nintendo DS a systém iOS dostal hra Assassin's Creed II: Discovery. Příběh se odehrává v roce 1490, konkrétně ve Španělsku, kde Ezio osvobozuje ostatní asasíny ze zajetí, ale, do cesty se mu připletou Templáři, kteří chtějí objevit Nový svět. Ezio tak musí zachránit nejen ostatní asasíny, ale i Kryštofa Kolumba a zničit hrozbu, kterou Templáři představují.

Assassin's Creed: Project Legacy[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed: Project Legacy byla hra pro Facebook,[1] jež byla vydána jako tzv. tie-in pro propagaci Assassin's Creed: Brotherhood.[2] Hra byla vydána na konci 2010;[3] 15. května 2013 byla ale ze strany Facebooku stažena, neboť nebyla aktualizována po příliš dlouhou dobu.[4]

Assassin's Creed: Brotherhood (Bratrstvo)[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy Mac OS X, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání 17. března 2011 pro PC
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

Assassins Creed: Brotherhood (Assassin's Creed : Bratrstvo) je pokračování populární série her vydaných od Ubisoftu. Hlavním hrdinou je opět Ezio Auditore da Firenze.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Další pokračování světově velice úspěšné série Assassins Creed bude pokračovat v Eziově příběhu odehrávajícím se v Římě a navíc dojde poprvé v této sérii k začlenění hry pro více hráčů. Kritiky velmi kladně přijatý singleplayerový zážitek v podobě Assassins Creed je zpátky a v mnohem vybroušenější podobě. Očekávejte návrat Ezia, který bude svádět lítou bitvu s mocným řádem Templářů. Aby náš assassinský mistr mohl zasáhnout nepřítele přímo do slabin, musí se vypravit do Říma, centra moci, pýchy a korupce. Boj se zkorumpovanými tyrany ovšem nebude snadný, neboť bude vyžadovat sílu, ale co hlavně, bude vyžadovat vůdcovské schopnosti. Ezio totiž povede celé Bratrstvo, které bude bojovat po jeho boku. Své nesmiřitelné nepřátele mohou Asasíni porazit jen tehdy, budou-li spolupracovat. Assassins Creed Brotherhood poprvé nabízí netušenou sféru hry pro více hráčů. Hráči mohou Templářům pomoci tak, že je s použitím Absterga vytrénují v umění vraždy, aby mohli assassiny vyhladit jednou provždy. Budou si moci vybrat z pestré škály unikátních postav, kdy každá disponuje typickými zbraněmi a technikami zabití, a porovnat svůj um v různých herních režimech s hráči z celého světa. Jedná se o samostatnou hru.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj začíná přesně na konci druhého dílu. Ezio se vrátí zpět do Montergiorni, do rodinné vily Auditore. Ta je ale za chvíli obsazena a zničena Cesarem Borgiou, synem Rodriga Borgii (hlavní záporné postavy Assassins Creed II). Cesare zabije Eziova strýce Maria, a tak má Ezio další důvod na pomstu a boj s templáři.

V současnosti si Desmond Miles spolu s Lucy Stillmanovou, Shaunem a Rebecou ve Vile Auditore založili základnu a úkryt před templáři a právě odtud se Desmond připojuje k Enimu.

Poté Ezio uteče z vily do Říma, kde se později shledá i s matkou a sestrou Claudií. Ezio si navíc většinu svého vybavení nechal ve vile Montergiorni a tak si musí znovu vybudovat respekt, s čímž mu Římě pomáhá hlavně Machiavelli, který je Eziovým rádcem. Ezio si navíc buduje svůj vlastní tým (bratrstvo) asasínů, to znamená že si může zavolat na pomoc spřátelené asasíny, případně asasíny posílat samostatně na různé mise, Ezio také v průběhu hry může zbavovat Řím vlivu Borgiů, a budovat obchody, či skupovat památky, čímž vydělává peníze a posiluje svůj vliv. Celý děj se odvíjí opět kolem předmětu Piece of Eden (Kousek Ráje), který byl zpočátku hry uzmut Cesarem Borgiou, který ho odevzdal svému otci.

Ezio si musí v Římě vybudovat respekt a zvýšit vliv asasínů, obnoví tak cech zlodějů a žoldnéřů a také nevěstinec (který vede Claudie spolu s matkou). Machiavelli je mocný asasín a Eziův mentor. Vůdce cechu zlodějů La Volpe podezírá Machiavelliho, že donáší Borgiům, nicméně jeho podezření se nezakládají na pravdě, jak Ezio později zjistí. Eziova sestra Claudie se později stane také asasínkou. Machiavelliho špehové odhalí kde se nachází Cesare Borgia, situace pro jeho odstranění je tak víc než vhodná. Ezio pozoruje jak, v Andělském hradu, papež Rodrigo Borgia přiotráví svého syna Ceareho otráveným jablkem, protože ohrožuje jeho vlastní vliv, Cesare otce zavraždí, chce totiž Jablko (Kousek Ráje)sám pro sebe, sestra Lukrécie bratrovi neprozradí kde se Jablko nachází a Cesare prahnoucí po moci tak ukončí jejich incestní milostný vztah, což Lukrécii velmi rozesmutní. Ezio Cesareho sleduje a Lukrécie mu dokonce trochu pomůže. Ezio se nakonec Jablka zmocní a díky jeho moci definitivně zlikviduje Cesareho armádu a zabije i samotného Cesara Borgiu. Nakonec Jablko bezpečně uschová do skrýše, protože je příliš mocné a Ezio se obává, že by mohlo být zneužito.

V současnosti Desmod s přáteli objeví Eziův úkryt a získají Jablko, které bylo uschováno v kryptě pod Koloseem. Desmondovi se zjeví hologram Minerva, která tvrdí, že apokalypsa je jediný možný způsob jak očistit lidstvo a zachránit ho před sebou samotným. Desmond na konci, pod vlivem Jablka, bodne skrytou čepelí Lucy do břicha a tím ji zabije.

Ve hře opět vystupuje většina postav z ACII, i skutečné historické postavy, např. Leonardo Da Vinci, Lukrécie Borgia, Cesare Borgia, Machiavelli Kristýna Vespucci, Kateřina Sforza a jiní.

DLC, updaty a bonusy[editovat | editovat zdroj]

Pro Assassin's Creed: Bratrstvo byly vydány zatím 3 updaty, 1 DLC + 1 pouze pro PS3 a 5 bonusů. Všechny updaty a DLC obsahuje PC verze hry, konzole si musí některé stáhnout a některé zase koupit. Všechny bonusy do hry obsahuje Kodex Edice hry a některé prodejny, co dávají nějaké bonusy ke hře zdarma.

Koperníkova konspirace[editovat | editovat zdroj]

Toto DLC je exkluzivní pouze pro PS3 které bylo oznámeno jako 1. DLC. Ezia zavede do odhalování věcí okolo astronoma Koperníka.

Da Vinciho zmizení[editovat | editovat zdroj]

Zatím největší DLC pro hru. Toto DLC přináší do Singleplayeru příběh, ve kterém bude Leonardo unesen a hráč bude muset rozluštit a vybádat, kde se Leonardo nachází. Příběh trvá přibližně na 4 až 5 hodin. Dále DLC přináší jednu novou mapu Alhambra a 4 nové postavy Dama Rossa, Vyvrhel, Rytíř a Markýz do Multiplayeru.

Animus Project Update 1.0 – Tento Update do hry přináší nový herní mód Advanced Alliance, který je stejný jako Alliance ale náročnější mírně. A dále ještě přináší mapy Mont Saint-Michel, Normandie, Francie. Vše je pouze pro Multiplayer hry.

Animus Project Update 2.0 – Update do hry přináší mapu Pienza a nový herní mód Chest Capture, kde si týmy kradou truhlice.

Harlekýn – MP postava. Harlekýn, nebo také kašpárek, šašek je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ho dostat z Kodex Edice nebo jako bonus ke koupi. "Nelítostný aristokrat skrývající se pod úšklebnou maskou."

Důstojník – MP postava. Důstojník je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ho dostat z Kodex Edice nebo jako bonus ke koupi. "Muž skrývající se pod svým kabátem a neváhající po vás vytasit svůj bodec."

Harlekýna – MP postava. Harlekýna je bonusová postava do Multiplayeru. Lze ji dostat pouze za koupi z uPlay (za 40 uPlay bodů). "Ve svém elegantním obleku bude pro ni zabití ještě zábavnější."

Drachenská zbroj – SP bonus. Bonusová zbroj pro Ezia. Ve hře je brána pouze jako vzhled nikoliv jako nové brnění (zbroj), každopádně ale stojí za to ji nosit.

Trajánské tržiště – SP mapa. Na vrcholku zničené věže čeká poklad. Porazte stráže Borgiů, abyste získali odměnu!

Akvadukty – SP mapa. Dojděte na stavějící se akvadukty, porazte kapitána a dojděte si pro odměnu.

Assassins Creed: Revelations (Odhalení)[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Logo
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy Android, OnLive, PlayStation 3, Symbian, Windows, Xbox 360
Datum vydání

PS3,X360: 15.11.2011

PC: 2.12.2011
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

Assassin's Creed : Revelations (Assassin's Creed : Odhalení) je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně v Turecku (tehdejší Osmanská říše), ale i v Sýrii, konkrétně v pevnosti Masyaf. Ve hře se naposled objeví hlavní představitel AC II a AC: Brotherhood, Ezio Auditore da Firenze.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Již čtvrtý díl světově velice oblíbené a úspěšné série her Assassin's Creed zavede hráče do srdce tehdejší Osmanské říše, Konstantinopole (Istanbulu), kde sílící armáda templářů brzy začne ohrožovat celé impérium. V této hře se hráči naposled vžijí do kůže asasína Ezia Auditore da Firenze, kterému je už 52 let. Ten se tentokrát vydává zpět po stopách legendárního mentora a velmistra řádu asasínů Altaïra Ibn - La' Aháda. Eziovi se také rozšířil zbraňový arzenál. Novinkou je tzv. hookblade (háková čepel), kterým se Ezio zachytne dopravních lan. Výraznou změnou také projde Eagle Vision – Orlí pohled. Ten se proměnil v Eagle Sense – Orlí smysl. S jeho pomocí bude Ezio moct sledovat a dokonce i předvídat pohyb zaměřených osob. Změnou prošli i asasíni, kteří budou nyní moct mít až 15 úroveň. Vylepšením prošel i koncept Borgiovských věží. Tentokrát budeme moct v rámci misí zabírat tzv. Assassin's Dens – Assassínská doupata. Ty ale budou moct být na rozdíl od věží v Brotherhoodu (Bratrstva) napadené. Pokud se tak stane může k věži Ezio poslat asasínského pomocníka. Jestliže k doupěti Ezio přiřadí Mistra asasína, stane se téměř nedobytnou. Asasínská doupata budou mít také vliv na nepřátelské stráže, které se postupně stanou neutrálními. Také si ze střech těchto budov je možné natahovat transportní lana. Nepovinných misí je tentokrát málo a místo nich přišli náhodné mise. Desmonda najde v Animu tzv. Black Room (Černou místnost), kde budeme moci odhalovat vzpomínky ztracené v podvědomí. Novinky jsou i v multiplayeru – nové módy, postavy, mapy a zbraně. Zajímavostí je tvorba vlastních postav a zbraní v MP.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Desmond Miles je po nervovém zhroucení, jež utrpěl na konci dílu Brotherhood (Bratrstvo), připojen k Animu a ocitá se na Ostrově, který je základní a jednoduchou simulací prostředí. Zde se setkává se Subjektem 16, který mu sdělí, že musí pro úspěšný únik dokončit kompletní synchronizaci, jinak nebude Animus schopen separovat jednotlivé postavy v jeho mysli. Desmond tedy pokračuje v příběhu Ezia, který přichází do Masyafu, aby odkryl Altaïrovo tajemství. K tomu je potřeba pěti vzpomínkových klíčů od knihovny, z nichž jeden je již ve vlastnictví Templářů a zbylé čtyři uschoval na Altaïrův rozkaz Niccolo Polo v Konstantinopoli (Istanbulu).

Ezio tedy pluje do Konstantinopole, setkává se Yusufem Tazimem (vůdce Konstantinopolských asasínů) a s pomocí Sofie Sartor, Sulejmana a místní větve řádu Asasínů klíče nachází, každý klíč obsahuje hratelnou Altaïrovu vzpomínku.

V Altaïrových vzpomínkách umírá Altaïrův mentor Al Mualin a kvůli zrádnému asasínovi Abbasovi se asasínské bratrstvo rozštěpilo. Altaïr ukryl Jablko, aby ho uchránil před mocichtivým Abbasem, a stáhl se do ústraní. Nakonec Altaïr Abbase zabije a Jablko ukryje v své kryptě (knihovně), než zemře uzavřen ve své kryptě, předá pět klíčů od knihovny (neboli své krypty) Niccolovi Polovi (otci Marca Pola).

Za posledním klíčem Ezio putuje až do Cappadocie za Palaoiolem, kterého zabije a získá tak poslední klíč. V Konstantinopoli mezitím výjde najevo, že Sulejmanův strýc Ahmet je templářský zrádce, Ahmet unese Sofii Sartor, do níž je Ezio zamilován, aby Ezia nalákal. Ve vyhrocené situaci plné pouličních bojů umírá asasín Yusuf, Sofii ale Ezio zachrání. Sulejmanův otec Selim I. se navrátí zpět do Konstantinopole a Ahmeta zavraždí a Ezio získá zpět Altaïrovi klíče.

V Masyafu pak odemyká Altaïrovu knihovnu, ve které nachází kostru samotného Altaïra a Jablko, které zde zanechává. Ezio poté promlouvá k Desmondovi, o kterém tuší, že ho může určitým způsobem slyšet. Sděluje mu svůj záměr opustit řád a věří, že s pomocí nápověd, které odkryl, najde Desmond odpovědi na otázky, po kterých celý život Ezio a Altaïr pátrali. V tu samou chvíli se Desmondovi zjevuje hologram Jupitera, ten mu odkrývá celé tajemství první civilizace. Ta byla zničena mohutnou solární erupcí, které nedokázali Jupiter, Juno a Minerva zabránit. Jejich kompletní výzkum byl uložen ve speciálních podzemních kryptách a zůstává na samotném Desmondovi, aby našel centrální kryptu a zabránil tak druhé sluneční erupci. Naštěstí se však dodávka s Desmondem, jeho otcem Billem, Rebeccou a Shaunem objevuje právě u centrální krypty, která se následně po Desmondově probuzení aktivuje.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Kromě normální edice byly k dostání opět sběratelské edice. Tentokrát hned tři:

Animus Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • Speciální krabičku s motivem Animu
 • Podrobnou encyklopedii popisující hlavní postavy a události ve světě Assassin's Creed
 • Soundtrack
 • Krátký animovaný film Assassin's Creed : Embers
 • Vězení Vlada Napichovače
 • Větší množství munice do kuše a pistole, větší počet bomb
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Harlekýn (Ottoman Jester)
 • Brutova zbroj
 • Exkluzivní předmět na úpravu postav

Collectors Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • podtácek s motivem Assassin's creed
 • Speciální sběratelskou krabičku s pečetí assassínů
 • Artbook s 50 ilustracemi a artworky ke hře
 • Soundtrack
 • Krátký animovaný film Assassin's Creed: Embers
 • Vězení Vlada Napichovače
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Harlekýn (Ottoman Jester)

Special Edition[editovat | editovat zdroj]

Tato edice obsahuje:

 • Exkluzivní obal hry
 • Soundtrack
 • Zbroj Tureckého Assassína
 • Dvě MP postavy – Křižák (Crusader) a Osmanský Doktor (Ottoman Doctor)

DLC, updaty a bonusy[editovat | editovat zdroj]

The Ancestors – Character Pack[editovat | editovat zdroj]

4 postavy do multiplayeru: Privatýr, Korzárka, Zbojnice a Gladiátor

The Mediterranean Traveler – Map Pack[editovat | editovat zdroj]

6 map do multiplayeru: Jerůzalém, císařská čtvrť Konstantinopole, obchodní čtvrť Konstantinopole, Florencie, San Donato a Siena

The Lost Archive[editovat | editovat zdroj]

Toto DLC přináší dvouhodinový příběh ve kterém hráči prozkoumají záhadnou minulost Subjectu 16 a Lucy Stillmanové. DLC také odemkne bonusový obsah jako je Turecká asasínská zbroj (pouze vzhled), Altaïrova róba, Brutova zbroj (pouze vzhled), vylepšení kapacity bomb, šípů a kulek, misi "Vězení Vlada Napichovače" a 3 postavy pro multiplayer (Osmánský šašek, Doktor a Křižák)

Assassin's Creed III[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy PlayStation 3, Symbian, Wii U, Windows, Xbox 360
Datum vydání 30. října 2012 – PS3, Xbox 360
23. listopadu 2012 – PC
30. listopadu 2012 – WiiU
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

Assassin's Creed III je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně v USA (Boston, New York ale i divočina). Ve hře se objevují noví hrdinové.

Tento titul je první v sérii, který byl dostupný i pro konzoli Wii U od Nintenda.

O hře[editovat | editovat zdroj]

AC III nabízí zcela jinou dobu, jiné prostředí, jiného hlavního protagonistu (respektive předka) a také nový engine (AnvilNext). Odehrává se převážně v období Americké války za nezávislost. Ve hře jsou zmíněny i některé významné historické milníky (např.: Bostonské pití čaje) a historické postavy. Objevily se novinkové funkce, jako je třeba páčení zámků, možnost probíhání některými domy, také je nově nutné si podzemní chodby rychlého cestování projít a vyhledat, Connor se může věnovat i lovu zvěře a obchodování s různými výrobky a surovinami, které získává buď sám, nebo je vyrábí řemeslnicí, kteří pracují pro Daveportovu usedlost; Connor se také nově léčí samovolně, bez použití lékárniček ("autoheal") a je opět možné při cestách využívat koně. Hra obsahuje také námořní plavby a souboje lodí, byť jde většinou o nepovinné úkoly. Některé prvky z předchozích her naopak vymizely, třeba už není možné kupovat městské budovy, ve městech se také už neobjevují žoldnéři, zloději a kurtizány/cikáni, není možné používat hákovou čepel a vrhací nože, bratrstvo asasínů bylo velmi zjednodušeno.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na počátku Desmond Miles odchází do tajemného chrámu, který by měl údajně zvrátit obávaný konec světa. Ovšem v roli předka, hráč se ocitá v roli templáře Haythama Kenwaye v druhé polovině 18. století v Koloniální Americe během Americké revoluce, který je ale jen dočasnou postavou. Kenway v Londýnském divadle spáchal vraždu aby získal tajemný amulet (klíč) a posléze utekl do Bostonu. Seznámí se s indiánkou Kaniethí:io (Zia), s níž později zplodí Ratonhnhaké:tona (později pojmenovaném jako Connor), tedy hlavního předka-hrdinu hry.

Ratonhnhaké:ton (Connor Kenway), napůl indián (z kmene Mohawků) a napůl Angličan, syn Haythama Kenwaye. Nenosí ale jeho jméno, protože Haythama neměl v lásce. Byl to templář. Když byl Ratonhnhaké:ton dítětem, tak mu kolonisté vypálili jeho rodnou vesnici, zemřela i jeho matka, za útokem stál templář Charles Lee, Ratonhnhaké:ton přísahal, že se pomstí. Později se setkal s "duchem Juno, která mu poradila aby sledoval asasínský symbol a chránil svatyni. Ratonhnhaké:ton se tedy vydá za Achillem Daveportem, který ho zasvětí do asasínských tajů a vycvičí ho, stává se Ratonhnhaké:tonovým přítelem a mentorem, později ho pojmenovává jako Connora.

Děj hry probíhá v rozmezí let 17531783 a hlavním úkolem hráče bude pomstít se za padlé obyvatele vesnice a také zabít svého templářského otce a jeho pravou ruku Charlese Leeho. V průběhu hry se Connor setká se Samuelem Adamsem, Templáři vyprovokují třeba Bostonské pití čaje, pokusí se zavraždit George Washingtona - z čehož je obviněn Connor a je proto i krátce vězněn. Asasíni pomáhají spíše loajalistům a templáři zase "červenokabátníkům" (britům). Connor krátce spojí síly i se svým otcem a sní o spojení templářů a asasínů, zjistí, že příkaz na vypálení jeho rodné osady vydal George Washington a ne jeho otec, jak se domníval. Connor se otočí nakonec zády i k Loajalistům, zabije svého otce. Vedení tepmlářů tak přebere Charles Lee, později konečně zabije i Charlese Leeho. Connor nalezne Jablko ("kousek ráje"), které musel ukrýt, setká se i s Juno. Amulet (klíč) uschová do Achilova hrobu, který již zesnul.

Desmond, k němuž se přidal i jeho otec, nalezne klíč (amulet) Juno ho vyzve aby se pokusil spasit svět, což učiní i přesto, že se ho Minerva snaží přesvědčit, aby Juno neposlouchal, prý si chce svět podmanit sama pro sebe. Desmon Minervu ale neuposlecne a obětuje se za, snad, lepší svět.

Ve hře se objevují i skutečné historické postavy, např.: Samuel Adams, John Hancock, George Washington, aj.

DLC[editovat | editovat zdroj]

 • Ukrytá tajemství přidává do hry 3 dodatečné mise (Ztracené mayské ruiny, Duch války a Potopené tajemství), jejichž splnění odemkne hráčům další zbraň do hry. Dále tento DLC balíček přináší dva vzhledy pro hru jednoho hráče (Kapitán Aquily a Koloniální asasín) a dvě postavy do hry pro více hráčů (Červenokabátnice a Ostrostřelec).
 • Bitvou zocelený balíček přidává do hry tři nové hratelné postavy (Guvernér, Horal a Kojot) a tři nové mapy do hry pro více hráčů (Charlestown, pevnost St. Mathieu a Saint Pierre).
 • The Tyranny of King Washington (Tyranie krále Washingtona) třídílné DLC využívá alternativní reality, kdy George Washington získal Americkou korunu a zatoužil po absolutní moci. Hráč ho však musí pochopiteně zastavit.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Speciální edice, ve kterých se nachází bonusy a spousta jiného.

Freedom edition[editovat | editovat zdroj]

 • 24 cm vysokou figurku Connora
 • kovovou krabičku, o jejíž vzhled se postaral oceněný komiksový výtvarník Alex Ross
 • zápisník George Washingtona
 • jednu exkluzivní litografii
 • 2 herní mise do hry jednoho hráče
Ztracené mayské ruiny – odměna: Šavle kapitána Kidda
Duch války – odměna: Válečný kyj amerického domorodce Pontiaca
 • 1 herní balíček do hry pro vice hráčů
Balíček Ostrostřelce – 1 nová postava Ostrostřelec, 1 relikvie, 1 emblém a 1 speciální obrázek a titul "Šašek"

Join or Die[editovat | editovat zdroj]

 • asasínský medailon
 • zápisník George Washingtona
 • 1 herní misi do hry jednoho hráče
Duch války – odměna: Válečný kyj amerického domorodce Pontiaca
 • 1 herní balíček do hry pro vice hráčů
Balíček Ostrostřelce – 1 nová postava Ostrostřelec, 1 relikvie, 1 emblém a 1 speciální obrázek a titul "Šašek"

Speciální GAME edice[editovat | editovat zdroj]

 • 1 herní misi do hry jednoho hráče
Nebezpečné tajemství – odměna: Mušketa s křesacím zámkem

Assassin's Creed III: Liberation / Assassins Creed: Liberation HD[editovat | editovat zdroj]

Nejprve exkluzivně na PS Vita se dostavil i spin-offin k třetímu dílu s podtitulem Liberation (Osvobození). Hra později, 24. ledna 2014, bude hra vydána i na PC, PS3, Xbox 360 v HD rozlišení, bez české lokalizace a převážně v digitální distribuci, ale na PC výjde i v krabicové verzi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hlavní hrdinkou je Aveline de Grandpré (první ženská protagonistka) bojující za práva a osvobození otroků, přičemž se i ona dostane k artefaktům, po kterých Templáři tak hrozně touží. Příběh se odehrává v roce 1765. Když na severu dochází k vyostření situace vedoucí až k americké revoluci a také se španělské síly chystají k ovládnutí Louisiany na jihu. Hra se odehrává v New Orleans i v divočině (s bažinami plnými voodoo magie, ale i se starobylými mayskými ruinami) Asasínka Aveline, chce získat pro svou zemi a lid svobodu, kromě tradičních asasínských dovedností umí i efektivně využívat převleky a tak se nepozorovaně dostat do střežených oblastí.

Assassin's Creed IV – Black Flag[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed
Vývojáři Ubisoft Montreal
Vydavatel(é) Ubisoft
Platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, Windows, Xbox 360, Xbox One
Datum vydání 1.11.2013 - PC, PS3, X360, WiiU
Žánr akční adventura, stealth
Módy singleplayer, multiplayer
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/ac3/en-us/index.aspx

Assassin's Creed IV – Black Flag je dalším pokračováním oblíbené série her vydaných společností Ubisoft. Hra se odehrává převážně na vlnách Karibského moře, ale hráči navštíví i kubánskou Havanu, typicky britský Kingstonu, pirátského útočiště Nassau a spoustu menších karibských ostrůvků. Příběh se odehrává na počátku 18. století, konkrétně roku 1715. Hlavním představitelem hry je pirát vycvičený asasíny, napůl Angličan a napůl Velšan, Edward Kenway, který je také otcem Haythama a dědeček Connora z třetího dílu.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Největší a nejdůležitější novinkou Assassin's Creed IV je Edwardova loď Jackdaw (Kavka), kterou bude Edward postupně vylepšovat. Ve hře budou také velmi důležité námořní souboje a "pirátský život", přepadáváním lodí získává Edward peníze a suroviny - loď je možné i zcela potopit, a zisk je pak mnohem menší - zajatou loď je možné přibrat do své imaginární flotily, nebo posádku propustit a lodní vrak použít na opravu lodě Jackdaw. Lodní bitvy se objevily už v AC III, ale tentokrát jsou mnohem propracovanější a komplexnější. Je možné se také potápět pomocí zvonu a prozkoumat potopené vraky lodí a pochopitelně i získat ukryté bohatství, taktéž je možné věnovat se rybolovu (respektive harpunování) a průzkumu různých ostrovů a jeskyň, také je možné vykrádat sklady zboží, Edward také může dobývat námořní pevnosti. Ve hře se opět dá využít služeb žoldáků a tanečnic, je kladen větší důraz na plíživé a tiché úkoly. Bratrstvo asasínů se ve hře již neobjevuje, je nahrazeno Edwardovou flotilou, je tak možné obchodovat a přivydělávat si. Rychlé cestování je ve hře mnohem snazší, než v předešlých hrách. Ve hře se opět objevují i skutečné historické postavy, například: Benjamin Hornigold, Anne Bonny, Charles Vane či Edward „Černovous“ Thatch.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hra začíná rokem 1715 a odehrává se v karibském moři. Hlavní postavou je Edward Kenway. Edward je pirát, zabije asasína, vezme si pak jeho úbor a tajemnou ampulku s krví, přečte si dopis, který měl asasín u sebe a dozví se tak, že asasín byl zrádce a ampulku chtěl předat templářům v Havaně. Edward se rozhodne dokončit jeho misi za něj, očekává totiž za splnění úkolu odměnu. Edward je také ženatý s Karolínou Scottovou, kterou jeho pirátský život vůbec netěší, Edward ale nevydrží na jednom místě a je pirátem hlavně proto, aby zabezpečil svou budoucí rodinu.

V současnosti je do Animu napojen Vzorek 17, který pracuje pro Abstergo Entertainment, společnost, která ze vzpomínek předků vytváří zábavné hry. Abstergo Entertainment je jakousi satirickou obdobou Ubisoftu, v současnosti se krátce objeví i Shaun a Rebeca.

Edward v Havaně předá ampulku templářům, v přestrojení za již mrtvého asasína, později ale vysvobodí templářského zajatce Adéwaleho a uzme templářskou loď, kterou později pojmenuje "Kavka", tak se stane pirátským kapitánem a Adéwale jeho prvním důstojníkem.

Edward je hlavně pirát, přepadává lodě a pevnosti, čímž rozšiřuje svůj vliv a majetek, s templáři bojuje jen okrajově. Karolína později svého manžela opustí, Edward žije ryzím pirátským životem v pirátském městečku Nassau a pomáhá třeba Černovousovi najít léky, pro jeho nemocnou posádku, a také pije hodně rumu... Asasínům sice pomáhá, do asasínského myšlení ho zasvěcuje Mary Readová (nejprve vystupuje jako muž), ale nepřidá se k nim.

Nassau je, ale později zkolonizováno, což piráty docela naštve. Edward se kromě pirátství žene i za svým snem, navštívit tajemnou Observatoř, protože věří, že díky ní by se mohl stát vládcem karibských moří, do Observatoře ho nakonec dovede Bartoloměj Roberts, společně najdou tajemnou lebku, která umí z kapky krve (tedy i z ampulky krve, kterou Edward na začátku získal od mrtvého asasína, odevzdal ji templářům a později si ji zpět ukradl) vyobrazit úlomky vzpomínek, či dokonce sledovat dění přímo očima žijícího člověka, pokud je k dispozici kapka jeho krve. Tento mocný artefakt by z Bartoloměje a Edwarda učinil nejmocnější piráty Karibiku. Roberts ale Edwarda zradí a lebku si odnese sám. Edward z Observatoře sice uprchne, ale je zatčen a skoro rok je uvězněn. Ve vězení se setká s Marry Readovou a Anne Bonnyovou, obě mají být popraveny, poprava je ale odložena, protože jsou těhotné. Edward jim spolu s asasíny pomůže uprchnout, Marry ale bohužel při útěku zemře.

Ke konci se Edward přidá k asasínům, zavraždí zrádce - Woodse Rogerse (napomohl kolonizaci Nassau) a Bartoloměje Robertse, a tak získá zpět tajemnou lebku. Nakonec zavraždí i templáře, po kterém jde od počátku příběhu, Laurena Torrese.

Příběh končí, když se Edward setká se svou dcerou Jenny Scottovou, jejíž matka Karolína zemřela.

V dovětku Edward vzal do londýnského divadla svou dceru Jenny a mladšího synka Haythama.

DLC[editovat | editovat zdroj]

 • Freedom Cry - sleduje život Adéwalého, prvního Edwardova společníka, 15 let po událostech původního příběhu. Mimo to se také vrátí jedna ze starých postav a ‘známý předmět’, DLC je zasazeno do nové lokace Port-au-Prince (bývalá Francouzká kolonie). Vyjde 17. prosince 2013 na PC, X360 a Xbox One a 18. prosince 2013 na PS4 a PS3.
 • Sacrificed Secrets - DLC Mise. Vyjde pro windows, Xbox 360, Xbox One, PS3 a PS4.

Edice[editovat | editovat zdroj]

Hra bude mít opět sběratelské edice

The Black Chest Edition[editovat | editovat zdroj]

 • 55 centimetrů velká figurka hlavního hrdiny Edwarda na své lodi Jackdaw
 • Exkluzivní Steelbook
 • Vysoce kvalitní Artbook
 • Všechny dodateční singleplayerové mise, skiny a další obsah
 • 2 Litografie
 • Sběratelská krabička
 • Oficiální soundtrack
 • Pirátská mapa světa
 • Černá vlajka

The Buccaneer Edition[editovat | editovat zdroj]

 • Figurka hlavního hrdiny Edwarda na své lodi Jackdaw
 • Vysoce kvalitní Artbook
 • Oficiální soundtrack
 • 2 Litografie
 • Sběratelská krabička
 • Dodatečný ingame obsah

The Skull Edition[editovat | editovat zdroj]

 • Sběratelská krabička
 • Vysoce kvalitní Artbook
 • Oficiální soundtrack
 • 2 Litografie
 • Dodatečný ingame obsah

Assassin's Creed: Pirates[editovat | editovat zdroj]

Hříčka vyjde pro iOS a Android 5. prosince 2013 za 5 dolarů. Nabídne hráčům námořní bitvy v reálném čase hledání pokladů, vylepšování lodě (více děl na palubě, lepší kormidlo nebo lepší plachty) a zaměstnávat nové členy posádky při prozkoumávání mapy představující Rajské ostrovy, sopečné břehy, mangrovové porosty aj. Děj se odehrává v 18. století v době rozkvětu pirátství v Karibiku, ale nemá nic společného s Assassin's Creed 4: Black Flag. Hlavní postavou bude Alonzo Batillę. Vše se bude točit kolem zkušenostních bodů, které budete získávat za každou splněnou misi.

Assassin's creed Unity[editovat | editovat zdroj]

Další díl s podtitulem Unity se má odehrávat v 18. století ve Francii.[5] Vyjít by měl na podzim roku 2014 pro PlayStation 4, Windows a Xbox One.[6]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

 • Assassin's Creed: Renesance (Assassin's Creed: Renaissance) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází z druhého dílu hry, popisuje Eziův život. V češtině kniha vyšla roku 2010 v překladu Kateřiny Niklové.
 • Assassin's Creed: Bratrstvo (Assassin's Creed: Brotherhood) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází ze hry Assassin's Creed: Bratrstvo, popisuje Eziův život. V češtině kniha vyšla roku 2011 v překladu Kateřiny Niklové.
 • Assassin's Creed: Tajná křížová výprava (Assassin's Creed: The Secret Crusade) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází z prvního dílu hry, popisuje Altairův život prostřednictvím Ezia. V češtině kniha vyšla roku 2012 v překladu Kateřiny Niklové.
 • Assassin's Creed: Odhalení (Assassin's Creed: Revelations) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází ze hry Assassin's Creed: Odhalení, popisuje Eziův život. V češtině kniha vyšla roku 2012 v překladu Kateřiny Niklové.
 • Assassin's Creed: Opuštěný (Assassin's Creed: Forsaken) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází ze třetího dílu hry, popisuje život Haythama Kenwaye prostřednictvím Connora. V češtině kniha vyšla roku 2013 v překladu Kateřiny Niklové.
 • Assassin's Creed: Černá vlajka (Assassin's Creed: Black Flag) kniha od autora píšícího pod pseudonymem Oliver Bowden, děj vychází ze čtvrtého dílu hry, popisuje život Edwarda Kenwaye. V češtině kniha vyšla roku 2014 v překladu Kateřiny Niklové.

Filmová adaptace[editovat | editovat zdroj]

Filmová adaptace Assassin's Creed je stanovena na 22. května 2015. Film bude natáčet Ubisoft (skrz novou filmovou pobočku Ubisoft Motion Pictures). Příběh Desmonda Milese, který díky programu jménem Animus prožívá vzpomínky svých předků - středověkých asasínů Altaira a Ezia -, bude adaptovat nejspíše první díl, hlavní roli (Altaira) si zahraje pravděpodobně Michael Fassbender, který bude film i produkovat[7].

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons
Wikimedia Commons nabízí obrázky, zvuky či videa k tématu

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. MACK, Christopher. A Review of Ubisoft’s Facebook Take on Assassin’s Creed Franchise, Project Legacy. InsideSocialGames [online]. 2010-10-07 [cit. 2014-03-16]. Dostupné online.  (anglicky) 
 2. GASKILL, Jake. Ubisoft Launches Assassin's Creed Project Legacy Facebook Game. G4TV.com [online]. 2010-09-30 [cit. 2014-03-16]. Dostupné online.  (anglicky) 
 3. Assassin's Creed: Project Legacy [online]. IGN, [cit. 2014-03-16]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. Assassin's Creed: Project Legacy [online]. More AC, [cit. 2014-03-16]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Příští zastávka série Assassin's Creed je Francie. Deník.cz [online]. 2014-03-27 [cit. 2014-03-31]. Dostupné online.  
 6. KARMALI, Lukee. Ubisoft Confirms Assassin's Creed: Unity, Release Date Teased. IGN [online]. 2014-03-21 [cit. 2014-03-31]. Dostupné online.  (anglicky) 
 7. Fassbender v Assassin's Creed