Apetito

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jeden druh sýra Apetito z Hodonína

Apetito je český smetanový sýr, vyráběný v Hodoníně od roku 1973. Vyrábí se několik variant tohoto měkkého taveného sýra. Značka „Apetito“ je chráněná.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Tavené smetanové sýry se vyrábí v Hodoníně od roku 1973. Tamní mlékárna byla tehdy státním podnikem Lacram, dnes je součástí společnosti TPK, a ta je součástí francouzské společnosti Bongrain.

Značka Apetito byla v 14. září 1993 zaregistrována pod ochrannou známkou. Konkurenční společnosti začaly na trh dodávat sýry Apettitto (s dvěma t) a Apetita, proto docházelo k opakovaným soudním sporům.

Druhy sýrů Apetito[editovat | editovat zdroj]

Na trhu jsou sýry této značky k dostání v různých baleních (měkké, v krabičkách různých tvarů), jako jedna porce či více kusů, v plátcích, nověji i v sáčkovém balení (omáčky). Sýry jsou buďto čistě smetanové, či obohacené o příchutě (bylinky, šunka, houby atd.). Také nově vyráběné sýrové omáčky v sáčcích jsou dodávány na český a zahraniční trh s různých variantách. Řada sýrů určených pro děti (Apetito Béďa) je bez konzervantů, obohacená vápníkem a vitamíny.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]