Andy Hug

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Andy Hug
RIP Andy Hug ..jpg
Rodné jméno Andreas Hug a Andreas Hug
Narození 7. září 1964
Curych
Úmrtí 24. srpna 2000 (ve věku 35 let)
Bunkjó
Příčina úmrtí leukemie
Web www.andyhug.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Andreas "Andy" Hug (7. září 1964, Curych Švýcarsko24. srpen 2000, Japonsko) byl švýcarský karatista, šampion K-1. Byl prvním nejaponským bojovníkem, který se probojoval do finále mistrovství světa v kyokushinu. Díky své nezdolnosti a odhodlání si v Japonsku vysloužil přezdívku „Modrooký samuraj“.

V dětství byl kvůli neutěšeným rodinným poměrům ve škole terčem šikany. Proto se v deseti letech začal věnovat karate. Brzy se tak vypracoval, že mu bylo švýcarskou federací karate dovoleno bojovat na národním šampionátu. Andy turnaj s přehledem vyhrál. V devatenácti letech poprvé bojoval v Japonsku na třetím mistrovství světa v kyokusinkai karate. O čtyři roky později (1987) se mu jako prvnímu cizinci podařilo probojovat až do finále. Velmi se zasloužil o rozvoj kyokushinu v Evropě.

Do K-1 vstoupil roku 1993. Po dobu svého působení v K-1 bojoval se všemi nejznámějšími bojovníky K-1 (Peter Aerts, Mike Bernando, Mirko Filipovič, Stefan Leko, Ernesto Hoost atd.) a vysloužil si od nich přezdívku „železný muž“.

V srpnu roku 2000 mu lékaři v Japonsku našli na levé straně krku nádor. Andy trpěl leukemií. Nemoc už však byla v pokročilém stádiu a Andy Hug zemřel téhož měsíce.