Alternativa pro Českou republiku 2017

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Alternativa pro Českou republiku 2017
Datum založení 16. června 2016
Předseda Richard Perman
Sídlo 180 00 Praha, Primátorská 296/38
Ideologie pravicově konzervativní
Oficiální web
apcr.cz

Alternativa pro Českou republiku 2017 (zkratka APAČI) je české euroskeptické, konzervativní a pravicové politické hnutí. Hnutí bylo zaregistrováno 16. června 2016. Jeho předsedou je Richard Perman. Lídry hnutí byli v jeho začátcích Petr Hampl a Martin Konvička. Po senátních volbách v roce 2016 oba hnutí opustili, Alternativa se v té tobě oprostila od aktivistických tendencí a začala se profilovat jako pravicová konzervativní strana.[zdroj?]

Program[editovat | editovat zdroj]

Jejich hlavní programové cíle jsou:

Spolupráce národních států, ne kolonie

Návrat zpět ke společenství samostatných, hospodářsky spolupracujících států, tedy před Lisabonskou smlouvu. Funkční společný trh, pravomocné rozhodování národních států. Žádná euroarmáda ani ideopolicie, žádný povinný a přeregulovaný „nadnárodní superstát“, neovladatelně vedený k totalitě nikým nevolenými byrokraty. Ochrana vnějších hranic – společná i v kompetenci národních států.

Suverénní národ v bezpečné Evropě

Pojmenování problémů je prvním krokem k jejich řešení. Politická cenzura je nepřípustná, svoboda slova, názoru a kritického myšlení musí mít přednost před politickou korektností. Podpora společných aktivit Visegrádské čtyřky, případně Trojmoří. Větší prostor pro eurokritickou a eurorealistickou politiku. Naopak žádná podpora „neziskových“ organizací obcházejících demokratické mechanismy států prosazováním vlastní nebo cizí politické agendy.

Azylová a migrační politika bez multikulturalismu

Sebevědomá migrační politika, která bude pro země přínosem, ne ohrožením. Konec zavírání očí před ilegální migrací a s ní spojeným etnobyznysem. Žádné vnucené kvóty a „společná“ azylová politika. Důraz na kulturní integraci a pracovní uplatnění příchozích. Aktivní využívání možnosti deportace těch, kteří porušují zákon. Nulová tolerance politických a náboženských konfliktů, zavlečených migrací ze zemí třetího světa. Nulová tolerance šíření a podpory antidemokratických politických ideologií, i jejich maskování za náboženství.

Důsledné trvání na evropském pojetí demokracie a lidských práv. Pokud bude odklon od nich nadále pokračovat, podpoříme czexit.

Volby[editovat | editovat zdroj]

Volby do Evropského parlamentu v Česku 2019[editovat | editovat zdroj]

Hnutí ohlásilo záměr účastnit se voleb do Evropského parlamentu v roce 2019. Jako lídryně kandidátky byla ohlášena Klára Samková, na dalších místech pak Luděk Nezmar, Ivan Hrbek, Milan Vodička a Vojtěch Merunka.[1][2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Advokátka Samková povede ve volbách do Evropského parlamentu kandidátku Alternativy pro ČR | Domov. Lidovky.cz [online]. 2019-02-14 [cit. 2019-03-13]. Dostupné online. (česky) 
  2. Kandidáti APČR do EP

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]