Alfred T. Palmer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Alfred T. Palmer
Alfred T. Palmer - US Office of War Information photographer in 1942.jpg
Narození 1906
San Pedro
Úmrtí 1993 (ve věku 86–87 let)
Web www.alfredtpalmer.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Muž při sváření

Alfred T. Palmer (19061993) byl americký filmař a válečný fotograf.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1941 do roku 1943 sloužil pro americkou vládu během druhé světové války při poskytování veřejných informačních služeb. Byl členem agentury Farm Security Administration[1], která pomocí plakátů pracovala na podpoře vlastenectví, varovala cizí vyzvědače a pokoušela se získat ženy, aby pracovaly pro válku. Agentura měla také pobočku v zahraničí. Fotografové zaměstnaní v této společnosti vytvořili přibližně 1600 barevných fotografií, které zachycují život ve Spojených státech, včetně Portorika a Panenských ostrovů. Společnost FSA byla vytvořena v USA v roce 1935 v rámci New Deal. Jejím úkolem bylo v krizi pomáhat proti americké venkovské chudobě. FSA podporovalo skupování okrajových pozemků, práci na velkých pozemcích s moderními stroji a kolektivizaci. Se vstupem USA do druhé světové války však nastala změna: projekt FSA dostal jiné jméno – Office of War Informations (OWI) – a také jiný program. Ve válce musela propaganda ukazovat, jak jsou Spojené státy silné a ne jaké mají potíže. V roce 1948, kdy FSA zanikla, byla dokonce snaha pořízené dokumenty zničit, aby nemohly být použity pro komunistickou propagandu.[2]

Alfred T. Palmer se specializoval na portréty mužů a žen při práci v průmyslu. Používal přirozené osvětlení, při kterých se zaměřil na osobu v jejím prostředí - někdy vznikaly až extrémní kontrasty.

Galerie[editovat | editovat zdroj]


Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.alfredtpalmer.com/history/
  2. PETÁK. diplomová práce [online]. Opava: Slezská univerzita, Filozoficko-přírodovědecká fakulta, Institut tvůrčí fotografie [cit. 2009-03-05]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]