Albion (počítačová hra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Albion
Vývojář Ubisoft Blue Byte
Vydavatel Ubisoft Blue Byte
Platforma DOS
Datum vydání 31. srpna 1996
Žánr RPG
Herní mód hra jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Albion je počítačová RPG hra vydaná německou společností Blue Byte Software v roce 1995.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

V roce 2227 je gigantická mezihvězdná loď Toronto vyslána na expedici k pouštní planetě, která by mohla skýtat množství nerostných surovin. Když se loď přiblíží je vyslán malý člun, aby prozkoumal planetu podrobněji. Tento malý člun však kvůli technickým problémům ztroskotá a pilot Tom Driscoll spolu s xenobiologem Rainerem Hoffstetem jsou zachraněni zdejšími inteligentními bytostmi Iskaii. Toronto je loď uzpůsobená k přistaní a následné těžbě, která by však tuto planetu zničila. Tom je s Rainerem nucen informovat posádku Toronta a zabránit zničení živé planety. To však nebudou mít jednoduché.

Herní systém[editovat | editovat zdroj]

Hráč může ovládat skupinu až šesti lidí, v čele s Tomem Driscollem, jako hlavní postavou. Zprvu je složení skupiny pevně dané, ale později si může hráč částečně vybrat. Každá postava má několik schopností a dovedností, které si může vycvičit. Na Albionu existuje magie, a některé postavy proto mají magické schopnosti.

Boj[editovat | editovat zdroj]

Boj se dělí na tahy, na začátku každého tahu hráč nastaví všem postavám, co mají dělat, a poté jen sleduje probíhající kolo. Bojové pole je rozděleno na 36 čtverců s možností diagonálních akcí.

Grafika[editovat | editovat zdroj]

Hra se z grafického hlediska dělí na města, divočiny a dungeony. Ve větších oblastech, zejména divočinách, je obvyklá ptačí perspektiva a ve městech a dungeonech pohled první osoby.

Distribuce[editovat | editovat zdroj]

Hra je momentálně k sehnání na portálu GOG.com za budgetovou cenu.

Protože tuto hru již jinak v podstatě nelze koupit (ani od výrobců), tolerují její autoři a distributor zařazení Albionu mezi tzv. „abandon-ware“ (opuštěné programy). Je tedy možné si ji „polo-legálně“ stáhnout na internetových stránkách, které abandon-ware shromažďují a nabízejí ke stažení. Není to legální v pravém slova smyslu - výrobce o tom ví a nic proti tomu nepodniká, což ovšem neznamená, že je to správné.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]