Alan Harper

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Alan Harper
Hra Dva a půl chlapa
První výskyt "Rozvod"
Vytvořený/á Chuck Lorre
Ztvárnil/a Jon Cryer
Informace
Pohlaví muž
Barva vlasů černá
Povolání chiropraktik
Titul Dr.
Rodina Charlie Harper (bratr), Evelyn Harper (matka), Charles Francis "Frank" Harper (otec, zemřel)
Manžel(ka) Judith Melnick (1989-2004), Kandi Harper (2006)
Děti Jake Harper (syn)
Nábož. vyznání Křesťanství
Národnost USA Američan
Dabing Josef Carda Česká republika
Lionel Tua Francie
Franco Mannella Itálie
Alexandre Moreno Portugalsko
Podrobnosti o postavě na IMDb

Dr. Alan Jerome Harper je fiktivní postava z amerického sitcomu Dva a půl chlapa. Postavu ztvárnil americký herec Jon Cryer.

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

Alan je velice stydlivý muž, pokud jde o ženy, i když měl již několik milostných vztahů, pokaždé skončily špatně. Tím se liší od svého bratra Charlieho, který dostane skoro každou holku do postele.

Alan byl ženatý s Judith Melnickovou, která je matkou jeho syna Jakea. Poté, co se Alan s Judith rozvedl, musel jí platit měsíčně 3875 dolarů na alimenty. Asi dva roky po rozvodu, poznal Alan Charlieho bývalou milenku - Kandi, se kterou se později oženil v Las Vegas. Ale ani tohle manželství Alanovi dlouho nevydrželo a už po půl roce se s Kandi rozvedl (došly jim peníze, které s Alanem vyhráli při líbánkách v Las Vegas).

Alan pracuje jako chiropraktik ve své vlastní klinice v San Fernando Valley. Vlastní vůz značky Volvo. Žije v pokoji pro hosty v Charlieho domě.

V 7. sérii Alan potká Lyndsey McElroy, která má pubertálního syna Eldridge, který je kamarádem Jakea. Alan se k Lyndsey přestěhuje, avšak hned po nastěhování jí vypálí celý dům. A tak se Alan, Lyndsey, Jake a Eldridge nastěhují k Charliemu. Po opravě svého domu se Lyndsey a Eldridge nastěhují zpátky, Lyndsey dá Alanovi od svého domu klíče, ten se však chová jako totální demet, proto mu je sebere a Alan zůstane i s Jakem u Charlieho.

Související články