Al Haig

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Al Haig
Základní informace
Rodné jméno Alan Warren Haig
Narození 19. července 1922
Newark, New Jersey, USA
Úmrtí 16. listopadu 1982 (ve věku 60 let)
New York CIty, New York, USA
Příčina úmrtí Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Žánry jazz
Povolání hudebník
Nástroje klavír
Hlasový obor Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Aktivní roky 19451982
Vydavatelé Esoteric Records, Spotlite Records
Příbuzná
témata
Dizzy Gillespie, Charlie Parker
Významná díla Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Ocenění Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Manžel(ka) Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Partner(ka) Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Děti Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Rodiče Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Příbuzní Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Sídlo Chyba Lua v modulu mw.wikibase.entity.lua na řádku 34: The entity data must be a table obtained via mw.wikibase.getEntityObject.
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Al Haig (rodným jménem Alan Warren Haig; 19. července 1922 Newark, New Jersey16. listopadu 1982 New York CIty, New York)[1] byla americký jazzový klavírista. Začínal v roce 1945 v kapele Dizzy Gillespieho, ze které odešel v následujícím roce. V letech 1948−1950 hrál s Charlie Parkerem a následně se Stanem Getzem. V následujících letech působil převážně jako leader kapely a spolupracoval i s dalšími hudebníky, mezi které patří Miles Davis, Phil Woods nebo Lee Konitz. Zemřel na infarkt ve svých šedesáti letech.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. YANOW, Scott. Al Haig [online]. Allmusic, [cit. 2013-08-06]. Dostupné online. (anglicky)