Akta Fowl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Akta Fowl
Autor Eoin Colfer
Původní název The Artemis Fowl Files
Překladatel Veronika Volhejnová
Ilustrátor Tony Fleetwood
Země Irsko
Jazyk angličtina
Edice Artemis Fowl
Žánry fantasy
Vydavatel Albatros
Datum vydání 2004
Česky vydáno 2007
Počet stran 156
ISBN ISBN [[Speciální:Zdroje knih/978-80-00-01971-0[1]|978-80-00-01971-0[1]]]
Předchozí a následující díl
Artemis Fowl (kniha) Artemis Fowl – Arktický incident
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Akta Fowl je kniha Eoina Colfera, doprovodný svazek k sérii Artemis Fowl, která vypráví o známém hrdinovi Artemisovi Fowlovi a také kapitánce Myrtě Krátké.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Kniha je rozdělena na tři části: LEPReko, Dodatky a Sedmý trpaslík.

LEPReko[editovat | editovat zdroj]

V první části se dozvíme kompletní příběh nástupu Desátnice Krátké, která je rozhodnutá udělat při postupových zkouškách dojem na Julia Břízného a stát se tak první ženou v historii podzemní policie. Všechno však zkříží Juliův bratr Turnball Břízný, který touží po bratrově smrti. Turnball se od majora Vždyzelena dozví, že se zkoušky budou konat na ostrovech Tern Mór, a tak se svými komplici na ostrov dorazí a jeho plán se plní. Julius je unesen i s nejlepším policistou v LEPReko Riskem Chaluhou. Myrta se mezitím vše dozví a místo toho, aby poslechla nadřízeného a vyslala signál, začala proti Turnballovi jednat. Podaří se jí to, a tak získá místo Kapitánky.

Dodatky[editovat | editovat zdroj]

V dodatcích jsou různá tajemství, rozhovory, hry a Klusákovy vynálezy. Jsou zde k uplatnění i testy a různá jiná překvapení.

Sedmý trpaslík[editovat | editovat zdroj]

Poslední část 150stránkové knihy navazuje na předešlý příběh. Artemis se spojí s permoníkem Slámou Hrabošem, se kterým chce ukrást vzácný lidský poklad Čelenku paní Fei Fei. Přestože se do děje zapojí i LEPReko, Artemis čelenku získá, a i když ji musí předat Myrtě, zůstane mu drahokam, vyměněný na čelence za falešný, který daruje své matce.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Akta Fowl na Kosmas.cz