Achtung, die Kurve!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Achtung, die Kurve!
VývojářiKamil Doležal, Filip Oščádal
PlatformyDOS, Amiga
Datum vydání1994
Žánrarkáda
Módymultiplayer
Médiastažení z internetu
OvládáníKlávesnice, myš
Data mohou pocházet z datové položky.

Achtung, die Kurve!, také známá jako Zatacka, je freeware, DOSová počítačová hra, která podporuje hru dvou až šesti hráčů na jednom počítači. Autoři hry jsou pravděpodobně Radim Křivánek a Vláďa Chvátil, hra byla pravděpodobně napsána v roce 1993 v Borland C++. Amiga verze volně vychází z DOSové hry a autory jsou Filip Oščádal a Kamil Doležal.

Přestože je grafika hry primitivní, mnoho hráčů na celém světě si ji oblíbilo hlavně kvůli hratelnosti.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Hráči se náhodně objeví na mapě a jejich "had" se rozjede kupředu a zanechává za sebou stopu. Hráč může ovládát pouze směr jakým se had pohybuje, a to dvěma tlačítky pro zatáčení na pravou a levou stranu. Když "had" narazí na okraj mapy nebo do stopy, zanechané jiným "hadem", končí. Cílem hry je přežít všechny ostatní. Obvykle tak, že donutíte soupeře aby narazili, nebo si vytvořite dostatek prostoru, kde můžete přežít déle než soupeř. V náhodných časových intervalech se na "tělech hadů" vytváří mezery (velikost mezer je různá), kterými mohou ostatní hráči projíždět. Tyto mezery jsou velmi užitečné při unikání z ohraničeného prostoru, nebo dovolují hráči ukázat jeho dovednosti.

Bodování[editovat | editovat zdroj]

Vždy, když některý z hráčů skončí, dostanou ostatní, kteří ještě neskončili, bod. Vítězí ten, kdo dosáhne určité bodové hranice, která záleží na počtu hrajících hráčů.

Počet hráčů Body potřebné pro vítězství Maximální počet bodů
2 10 10
3 20 21
4 30 32
5 40 43
6 50 54

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]