Achille Silvestrini

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Achille Silvestrini
Achille Silvestrini.jpg
Narození 25. října 1923 (94 let)
Brisighella
Alma mater Papežská lateránská univerzita
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Znak

Achille kardinál Silvestrini (* 23. října 1923 Brisighella) je italský římskokatolický kněz, vatikánský diplomat, kardinál.

Kněz[editovat | editovat zdroj]

Studoval na Univerzitě v Boloni, Papežské lateránské univerzitě a Papežské diplomatické akademii. V roce 1953 nastoupil do diplomatických služeb Svatého stolce. Nejdříve působil na státním sekretariátu jako expert pro země jihovýchodní Asie. V letech 1958 až 1969 byl osobním sekretářem dvou státních sekretářů – Domenico Tardiniho a Amleto Giovanni Cicognaniho. Od roku 1969 pracoval v radě veřejných správ, účastnil se řady setkání a mezinárodních konferencí. Podílel se mj. na všech etapách přípravy Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v Helsinkách a Ženevě v 70. letech 20. století. Od července 1973 byl podsekretářem Rady pro veřejné záležitosti církve, přednášel také na Papežské diplomatické akademii.

Biskup a kardinál[editovat | editovat zdroj]

V květnu 1979 byl jmenován sekretářem zmíněné rady a titulárním arcibiskupem. Biskupské svěcení mu udělil 27. května téhož roku papež Jan Pavel II. V letech 1979 až 1984 vedl jednání s italskou vládou o revizi Lateránských smluv. Při konzistoři 28. června 1988 ho Jan Pavel II. jmenoval kardinálem. V červenci 1988 se stal prefektem Tribunálu Apoštolské signatury, od května 1991 stál v čele Kongregace pro východní církve. Plnil zároveň čestnou funkci velkého kancléře Papežské orientálního institutu. Na tyto funkce rezignoval v listopadu 2000. Jeho nástupcem se stal Ignác Moussa I. Daúd.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Achille Silvestrini na polské Wikipedii.


Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]