2. česká hokejová liga 2019/2020

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
2. česká hokejová liga 2019/2020
◄ 2018/2019  2020/2021 ►  
Extraliga ↑↑  |  1. liga ↑  |  • 2. liga  |  Krajské přebory ↓

Sezóna 2019/2020 je 27. ročníkem 2. české hokejové ligy. Soutěže se účastní celkem 26 týmů. Tato hokejová soutěž je 3. nejvyšší hokejovou soutěží v České republice. Nejvyšší soutěží je Tipsport Extraliga, druhou nejvyšší soutěží je pak Chance Liga, tato stránka pojednává o třetí nejvyšší hokejové soutěži v České republice.

WSM Liga započala proces postupného rozšiřování, tudíž žádný tým z ní do 2. hokejové ligy nesestoupil. Naopak do WSM ligy postoupil tým HC Baník Sokolov. Kromě sestupujícího týmu HC Lední Medvědi Pelhřimov v soutěži nepokračují ani týmy HC Orlová, HC Letci Letňany a NED Hockey Nymburk.

Letňany prodaly licenci týmu HC Příbram (v sezoně 2018/2019 Středočeská krajská liga). Dalším nováčkem je tým BK Nová Paka z královehradecké krajské ligy, který si vybojoval postup v kvalifikaci o 2. ligu. Oproti tomu tým HC Wolves Český Těšín (vítěz Moravskoslezské krajské ligy) sice uspěl v kvalifikaci o 2. ligu, avšak nakonec neprojevil zájem postoupit. Díky spolupráci českého a čínského hokejového svazu je do soutěže zařazeno i mužstvo China Golden Dragon, které má sloužit k rozvoji mladých čínských hokejistů před ZOH 2022 v Pekingu. Původně mělo hrát v Berouně, nakonec své zápasy hraje ve Slaném.


Formát soutěže[editovat | editovat zdroj]

2. hokejová liga se po roce opět vrací k starému systému, kdy 26 týmu bude rozděleno do 3 skupin (Střed, Západ, Východ) po 8 týmech Střed a po 9 týmech Západ a Východ.

Základní část[editovat | editovat zdroj]

V základní části se týmy utkají pětikolově každý s každým (40 zápasů).

Play-off[editovat | editovat zdroj]

Do play off postoupí šest nejlepších z každé skupiny. První dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetích až šestých místech budou hrát malé čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play-off se budou hrát na tři vítězná utkání.

Kvalifikace o 1. ligu[editovat | editovat zdroj]

Úspěšní finalisté jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, ročník 2019/20 bude nesestupový.

Přehled účastníků[editovat | editovat zdroj]

Skupina Sever: HC Vlci Jablonec nad Nisou, Mostečtí lvi, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

Skupina Střed: HC David Servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, HC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon, HC Kobra Praha, SC Kolín

Skupina Východ:BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2005, HC Slezan Opava, SHK iClinic Hodonín, Draci Šumperk,HC Nový Jičín, HC Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí