Želvy Ninja (seriál, 2012)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Želvy Ninja
Teenage Mutant Ninja Turtles Nickelodeon.png
Základní informace
Původní název Teenage Mutant Ninja Turtles
Žánry komediální drama
komediální televizní seriál
Předloha Teenage Mutant Ninja Turtles
Země původu Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy
Jazyk angličtina
Počet řad 5
Počet dílů 124
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Mirage Studios
Premiérové vysílání
TV stanice Nickelodeon a Nicktoons
Vysíláno 28. září 2012 12. listopadu 2017
Posloupnost
Předchozí Zelvy Ninja
Následující Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles
Želvy Ninja na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Želvy Ninja (v anglickém originálu Teenage Mutant Ninja Turtles) je americký 3D počítačový animovaný televizní seriál založený na fiktivním superhrdinském týmu. Seriál se vysílal na Nickelodeonu ve Spojených státech od 29. září 2012 do 12. listopadu 2017. [1]Byl produkován Nickelodeon Animation Studio a Bardel Entertainment, [2] které se zabývají rozvržením a CG animačními službami. Seriál začíná tím, že se želvy poprvé po 15 letech dostanou na povrch. Při boji v dnešním New Yorku používají bojové umění Nindžucu.

Seriál byl poprvé oznámen v říjnu 2009 v návaznosti na zprávy, že mateřská společnost Nickelodeonu Viacom získala práva na licenci Želv Ninja. Seriál byl vytvořen pro chlapce ve věku 6 až 11 let. To byla první polovina strategie Nickelodeonu – restartovat dvě zavedené značky pro nové diváky, shodující se s vývojem nových dílů Winx Club pro dívky od Nickelodeon Animation Studio. V roce 2011 bylo odhaleno, že tvůrčí tým show bude veden designérem Ciro Nielim a spisovateli J. R. Ventimilia a Joshua Sternin .

Během několika měsíců před premiérou, Nickelodeon a Playmates Toys vydaly řady merche představující nové postavy. Dvoudílná premiéra se konala 29. září 2012 a dosáhla sledovanosti 3,9 milionu diváků.[3] Debutová hodnocení byla nejvyšší pro animovanou sérii Nickelodeon od roku 2009, což vedlo k druhé sezoně vyzvednutí v říjnu. Následovaly další tři řady; pátá a závěrečná sezóna byla pojmenována jako Příběhy Želv Ninja a neprovozovala se plně na Nickelodeonu, protože 115.–121. díl měl premiéru výhradně na druhém kanálu: Nicktoons.

Od července 2018 následoval nový seriál s názvem Vzestup Želv Ninja.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

První řada[editovat | editovat zdroj]

Mistr nindžucu Hamato Joši (Tříska) nese své čtyři domácí želvy ulicemi Manhattanuu, když se setká s členy mimozemské rasy zvané Kraang. Během boje s těmito mimozemšťany jsou Joši a želvy vystaveny Kangově chemické látce, která se nazývá mutagen, což způsobuje, že organické bytosti procházejí významnými fyzickými transformacemi. Joši přebírá vlastnosti hnědé krysy a želvy přijímají lidské vlastnosti. Joši se ukryje do kanalizace v New Yorkuu, kde vychovává čtyři želvy jako své syny a předává jim své znalosti o nindžucu.

Nyní teenageři, želvy Leo, Raph, Donnie a Mikey, poprvé vyšli na povrch a zjistí, že Krangové používají mutagen jako součást svého plánu převzít New York. Když si všimnou dospívající dívky April O'Neil poté, co ona a její psychologický otec Kirby jsou uneseni Krangi. Donnie, který se do April zamiluje, jí dokáže zachránit. Zatímco Kirby zůstává vězněn Krangi, April se s želvami spřátelí, a slibují že jejího otce najdou. April je také vyškolena Třískou, aby byla plnohodnotná kunoichi, ženským ninjou.

Poté, co se dozvěděl o přítomnosti Třísky a želv v New Yorku, Třískův adoptivní bratr a dlouholetý nepřítel Oroku Saki (Trhač) přijíždí z Japonska a nařídí jeho rodnému klanu, Foot, aby vystopovala Třísku a želvy a zníčili je. Ale objevě se dva Trhačovi učedníci, hvězda bojových umění Chris Bradforda a brazilského pouličního zloděje Xevera Montese , který se zmutují v Psoboucha (později Řvouna) a v Rybáka. Trhač se dozví o přítomnosti Kranga díky své adoptivní dcery Karai a pomůžou si s Krangi, aby zničil jejich vzájemné nepřátele.

Želvy později zjistí, že Krangové přišli na Zemi z dimenze X a postavil si základnu ve společností s názvem TCRI a plánují použit mutagen a hodně Krangových schopností, s kterýma se narodila April, aby přeměnil Zemi na další dimenzi X. Poté, co želvy zachránily Kirbyho, Krangové napadil New York, želvy a April ale situaci zachrání, a pošlou Technodrom,( loď vůdce Arci kranga), pošlou ke dnu moře. Mezitím co Tříska bojuje s Trhačem zjistí, že Karai je jeho vlastní dcera Miwa, kterou trhač vychoval jako vlastní a myslí si, že její matku zabil Tříska. Želvy, které slaví vítězství nad Krangi, Tříska stále skrývá pravdu o Karai.

Druhá řada[editovat | editovat zdroj]

Želvy se snaží zabránit dalším mutacím, ke kterým dochází díky Kragovích zbylých lahviček mutagenu. Ale bohužel Kirby je mezi obětmi mutantů. Z nedorozumění se April, velmi rozčílí na želvy a přestane se sni mi bavit. Želvy však dostanou své odpuštění, když ji zachrání před Karai, která dočasně ovládá klan Foot, zatímco je Trhač v Japonsku. Spolu s April přišel nový příte Casey Jones, který pomáhá chránit doupě želv. Kirby je nakonec změněn zase do lidské podoby, když se Donniemu podaří vymyslet retro-mutagen, což způsobuje, že organické bytosti se přemění do své hlavní podoby, ale musí to udržet daleko od bývalého vynálezce TCRI Baxtera Stockmana , který byl zmutován do Mouchy, zatímco byl zaměstnán u Trhače.

Mezitím se Trhač vrací z Japonska s novým zmutovaným japonským lovcem odměn s Tygřím drápem. Tygří dráp je později poslán portálem do animované série z roku 1987–1996 , později se však vrátí do reality roku 2012.

Během bitvy s želvami Karai je informována o své skutečném otci Leonardem (který je od 1.série do Karai zamilovaný), ale je příliš neochotná ji přijmout. Když je odvezena do doupěte, konečně si uvědomí pravdu a odmítá být s Trhačem, který jí poté, u sebe uvěznění. Opakovaně se pokusí Karai osvobodit nakonec uspějí, ale Trhač ji znovu zajme a použije ji jako návnadu na zničení želv a Třísky. Karai se však nakonec vinou trhače promění v albinskou zmije, a uteče.

Trhačův Foot Clan má pomoci Arci krangovi, který právě zdokonalil dříve nestabilní mutagen, zahájil druhou invazi na New York. Začínají ničením želvího doupěte a musejí ho opustit. Arci krkang začne mutovat obyvatele New Yorku, včetně Kirbyho, pozemská armáda a želvy útočí na Krangi. Trhač Lea těžce zranil. a Tříska je během bitvy s Trhačem zraněn a hozen do vody která ho odplaví pryč. Želvy, April a Casey musejí opustit město a jet na farmu rodiny O'Neilů, kde budou v bezpečí.

Třetí řada[editovat | editovat zdroj]

Skupina se schovává na farmě rodiny O'Neil , aby se zotavila ze své ztráty domova. Leo se uzdravuje po delší dobu, ale pomáhá mu parta. Nakonec se vrací do New Yorku s cílem najít, pana Třísku, Karai, Kirbyho a jejich další chybějící spojence a osvobodit město od Krangů. Úspěšně se jim podaří dostat do města, Třísku se jim podařilo najít a založili dočasnou základnu v opuštěné Antonio's Pizze. Donnie začíná pracovat na nových vzorcích retro-mutagenů, a pokračuje hledání Kirbyho a Karai.

Mezitím Trhač zmutuje ruského obchodníka se zbraněmi Ivana Steranka a jeho jediného známého žáka, high-tech mistra zloděje Antona Zecka, na Bebopa a Rocksteadyho za krádež Kuro Kabuto (přilba). Chtěli Kuro Kabuto a lovení Karai výměnou za bezpečný odlet z města, než je pošlou, musei znovu najít Karai. Oba dva uspěli a chytli ji za zády želv. Trhač slibuje, že vyléčí Karai z jejího utrpení. Želvy se naproti tomu setkávají s nedávno založeným týmem mutantů zvanými Mocní Mutatvoři (kteří se tvoří z mutantních spojenců, které vytvořili během posledních dvou sezón, jako je Sekáč, Kožehlav, Holup Petea a bývalý britský neurochemista Dr. Tyler Rockwell), kteří jsou podporováni jejich lidským spojencem Jackem J. Kurtzmanem. I když mají mutatvoři a želvy nějaké spory, společně se jim podaří vyhnat Krangi zpět do Dimenze X a osvobodit New York, ale Trhače vytváří sérum pro kontrolu mysli určené pro želvy, Mutanty a Karai.

Želvy se později seznámí s budoucí ochránkyni času Renet, která je pošle do minulosti, kde se setkají s mladším Hamato Yoshim a s Oroku Sakim, stejně jako Yoshiho zesnulá manželka a matka Karai Teng Shen. Během bitvy mezi Yoshim a Saki uvnitř hořícího doja clanu Hamato je Shen náhodou zabita Sakim, který chtěl zabít Yoshiho. Saki opouští dojo poté, co jeho obličej a vlasy shoří, unese Yoshiho a Shenovu dceru Miwu, slibuj že se oni postará a dá ji jméno Karai a nechá Yoshi zemřít. Ale po jeho útěku želvy zachrání Yoshiho, bylo to „vždy předurčený“, pak se vrátí do přítomnosti s Renet.

Když se Krang vrátí na Zemi, želvy zjistí, že Krang má dalšího nepřítele z dimenze X z Triceratonské říše. Přes své nejlepší úsilí Trhač zradí želvy, a během boje bodne Třísku, bezohlední Triceratoni aktivují Srdce temnoty, stroj vytvářející černé díry, který zničí Krangi, Zemi i všechny na ní. Ale želvy, April a Casey, jsou zachráněny přátelským robotem jménem profesora Honeycutta (také zvaného Prchadroit), který pomocí své kosmické lodi vezme želvy, April a Casey na cestu do vesmíru.

Čtvrtá řada[editovat | editovat zdroj]

Poté, co byly želvy, April a Casey zachráněny před zničení Země, Prchadroit použije svou kosmickou loď Ulixes na vrácení o šest měsíců zpět v čase, aby pro něj a želvy zabránil Triceratonské říši vedené císařem Zanmoranem znovu sestavit tři části Srdce temnoty, které jsou po celém vesmíru a musejí je najít dřiv, než dojde ke ztrátě všeho na Zemi. Kromě boje s Triceratony se želvy potýkají také s novými nepřáteli ve vesmíru, jako je Lord Vringath Dregg planety Sectoid a také lovec Armaggon, a dokonce zažívají dobrodružství se svými interdimenzionálními protějšky z roku 1987 a jejich nepřítelem Krangem který je vyhnaným příbuzným Subprime Krangem. Navzdory úsilí želv, Triceratoni jsou stále schopni sbírat všechny tři kusy Generátoru černých děr, želvy se musí vrátit na Zemi aby spojily své síly se svými minulými já, aby varovaly Třísku dříve, než ho zabije Trhač. Poté, zastaví odpočet Srdce temnoty a porazí Triceratony. Prchadrot musí zničit generátor černých děr poblíž Triceratonské vesmírné flotily, což způsobí explozi a zničení Triceratonů. V boje proti Triceratonům odejdou minulé verze želv, April a Casey ze Země s minulým Prchadroite v Ulixech, zatímco současná Prchadroitova hlava se spustí ve vesmíru.

O týdny později po zmizení Triceratonské invaze a zmizení Foot Clanu je April povýšená kunoichi v době, kdy dorazí čarodějka Shinigami, a je odhaleno, že s Karaiinou přítelkyní, se chystá přestavět klan Hamato a zbavit se Trhače, který se stále zotavuje z posledně prohraného boje s Třískou. Zatímco Karai a Shinigami dostali na stranu nějaké ninjy, Foot Clanu posiluje Footboty armáda vytvořená Elita Footbots. Kromě toho některé další organizace zločinců plánují převzít území clan Foot. Krystalický střep s nepředstavitelnou silou, který April obdržel od mimozemských Aeonů během jejich vesmírného dobrodružství, na ni začíná působit zlověstně. Pomocí speciálního vzorce mutagenů od Stockmana Oroku Saki se zotavuje a stává se Super-Trhačem, aby převzal kontrolu nad Foot Clanem. Jakmile je vyroben stabilní mutagen, Super-Trhač útočí na želvy, Mocný Mutatvory, Karai a Shinigami, boj končí tím, že Tříska padne v boji proti Super-Trhačovi a je pohřben na farmně rodiny O'Neil. To vede až do závěrečné bitvy u skrytého sídla Super-Trhače, kde se Leovi podaří zničit Super-Trhače a zvedne zmutovanou masku Kuro Kabuta na vítězství želv.

Pátá řada[editovat | editovat zdroj]

Po smrti Super-Trhače Tygří dráp vedl nespecifikované Foot Cultistsu k získání Scroll of Demodragona a speciální kontrolní amulet s názvem "Seal of the Antcients", který by mu umožnil vyvolat demodragona Kavaxase. Když je Kavaxas vyvolán z Nizozemska, plánuje Tygří dráp využije schopnosti Kavaxase. Dává mu přikázat aby oživil Trhače. Po předvedení schopnosti oživení na Řvounovi, který padl když byl utopen Kožehlavem, Kavaxas uvádí, že bude potřebovat Kuro Kabuto, která obsahuje Trhačva mentální energie. Když Řvoun a Tygří dráp našli Kuro Kabuto poté, co Kavaxas vysál duši Trhačovo bývalého pravicového muže Hattori Tatsu, Kavaxas prohlašuje, že budou potřebovat Trhačovo srdce, aby nastalo oživení. Foot Clan získá trhačovo srdce, které bylo ve vlastnictví Dona Viziosa. Po umístění Trhačova srdce na jeho mrtvé tělo Kavaxas oživí Trhače na Zombie Trhače. To je věc co Tygří dráp nakonec neplánoval, když zombie Trhač zničil pečeť Antiků, což Kavaxasovi umožnilo otevřít nizozemský světa, aby ovládl oba světy. Zatímco Třískův duch pomáhá těm, kdo bojují na zemi, Mikeymu se podaří pomocí gumy přilepit Seal of Ancients zpět k sobě, což mu umožnilo zbavit Kavaxase jeho škod a otevřít zpátky portál do Nizozemska, Zombie Trhač nakonec vtáhne Kavaxas zpět do Holandského světa.

Poté, želvy se potýkají s různými problémy, jako je návrat Lorda Dregga když spolupracuje s Newtralizerem, byli převezeni do Miyamoto Usagi do jiné reality, kde pomáhají chránit mopse Kintara od zlého vlka Jei, také dobrodružství ve alternativním budoucím světě kde vládnou mutantní zvířata a další dobrodružství zahrnující návrat Savanti Romera, kde spolupracuje s hrabětem Draculou, aby učinil Zemi více obyvatelnou pro příšery.

Ve finální série se želvy, April, Casey, Karai, Shinigami a Mutatvoři brzy spojili s protějšky želv ninja z reality roku 1987. Společně čelí návratu Bebopa a Rocksteadyho, kteří jsou najati protějšky Trhače a Kraanga z reality 1987. Darebáci plánují zmocnit se Zemi. V realitě roku 2012 plně nastartují technodrom poté, co byly náhodně pozměněni Bebop a Rocksteady. Zatímco želvy a jejich spojenci bojují proti hordě pěších vojáků z reality 1987–1996 a s kamenovými vojáky z reality 2012 vedených Traagem a Granitorem , Bebop a Rocksteady objevují Trhačův a Krangův plán zničení Země a rozhodnout se stát hrdiny aby zachránil planetu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Teenage Mutant Ninja Turtles (2012 TV series) na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]