Železniční trať Kojetín–Tovačov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kojetín–Tovačov
Nádražní budova v Tovačově
Nádražní budova v Tovačově
Číslo 304
Provozovatel dráhy SŽDC
Technické informace
Délka 10.8 km
Rozchod koleje 1435 mm (normální)
Napájecí soustava neelektrizovaná trať
Počet kolejí 1
Maximální rychlost 50
Externí odkazy
Geodata (OSM) OSM, WMF
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Průběh trati
Legenda
0 Kojetín
Trať 300
3.753 Uhřičice obec
5,310 Uhřičice
Valová
7.773 Lobodice
7.860 Hláska Skašov
vlečka PREFA, štěrkovna
9.84 Oplocany
vlečka PREFA
Blata
10.762 Tovačov
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Železniční trať Kojetín–Tovačov (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 304, dříve 334) je jednokolejná regionální dráha. Provoz na trati byl zahájen v roce 1895.

V roce 1981 byla zastavena osobní doprava a trať později přestala být uváděna v jízdním řádu pro cestující. Nyní se trať využívá pro manipulační jízdy a pro zvláštní vlaky, příležitostně i pro nákladní vlaky se štěrkem.

Železniční stanice a zastávky[editovat | editovat zdroj]

Na trati jsou nyní funkční 2 stanice a 2 zastávky. Mezi úplně zrušené zastávky patří a Uhřičice.

ŽST. Kojetín[editovat | editovat zdroj]

Stanice Kojetín z větší části náleží trati 300, proto se zde o ní zmíním jen stručně. Tovačovka v ŽST. Kojetín začíná, v dnešní době je možné dostat se na Trať 304 z 2. a 4. staniční koleje. Jen dodám, že stanice v Kojetíně je ovládána pomocí elektromechanického zabezpečovacího zařízení, jež je rozděleno do tří častí, 1. Stavědlo – Ovládá výhybky v první polovině stanice (Tj. Směr Trať 300Chropyně a 303Kroměříž), 2. Stavědlo – Ovládá výhybky v druhé polovině stanice (Tj. Směr Trať 300Nezamyslice a Trať 304Tovačov). Třetí a poslední částí je ústřední stavědlo, které je umístěno ve výpravní budově a slouží k podávání příkazů stavědlům, staničním hlášením a změnám návěstních znaků. Kojetínská stanice má 11 staničních kolejí a 3 manipulační koleje.

Zastávka Uhřičice-Obec[editovat | editovat zdroj]

Je náhrada za zrušenou zastávku Uhřičice, která byla daleko od obce a byla tímto nepraktická. Nyní se nachází přímo v obci Uhřičice.

ŽST. Lobodice[editovat | editovat zdroj]

Lobodická stanice má dvě koleje a odbočuje z ní vlečka do areálu PREFA, štěrkovny. Dříve byla stanice řízena pomocí výpravčího, který dával svolení k odjezdu a výhybkářů, kteří stavěli vlakové cesty. Nyní je stanice stále ovládána ručně, ovšem již pouze pomocí pracovníků, kteří přestavení vlakové cesty potřebují (Nemá stálé obsazení). Výhybky jsou chráněny klíčem, které brání jejich přestavení neoprávněnými osobami.

Hláska Skašov[editovat | editovat zdroj]

Sloužila jako informátor pro stanici Lobodice o průjezdu vlaku do Lobodic. Dále měla za úkol přestavovat výhybku směr Tovačov nebo vlečka do Štěrkoven. Nyní je tato hláska zrušena, budova byla zbořena roku 2019. Místo ní je nainstalována samovratná výhybka a tři hlavní návěstidla značící volnost trati.

Zastávka Oplocany[editovat | editovat zdroj]

Tuto zastávku si obec Oplocany vyžádala při stavbě a podložila velkou spotřebou a produkcí obce. Tato zastávka byla později zrušena a v roce 2019 opět obnovena.

ŽST. Tovačov[editovat | editovat zdroj]

Stanice Tovačov je poslední stanicí této trati. Má tři staniční koleje, z toho jednu kusou a jednu bývalou (Nyní z rozhodnutí SŽDC zrušenou). Jako jediná stanice celé Tovačovky má výpravní budova i jedno nadzemní patro, nyní je však prodána soukromé osobě. Dříve zde stálo i skladiště a strážní domek. I zde byla trať řízena pomocí výpravčího a výhybkářů, kteří přestavovali výhybky. Nyní je však stanice prázdná a výhybky jsou zabezpečeny pomocí klíče proti přestavování neoprávněnými osobami.

Stanice Lobodice, Tovačov a Uhřičice jsou nyní používány při jízdách zvláštních vlaků.

Současné využití[editovat | editovat zdroj]

V současné době pravidelně pořádá zvláštní osobní vlaky s historickými vozidly občanské sdružení Kroměřížská dráha. Ve změně knižního jízdního řádu 2010/2011 v příloze "Nostalgické vlaky" ze dne 12.6.2011 byly vedeny zvláštní vlaky, které vyjely ve dnech 22. a 23.10.2011 v rámci akce "Výlov Hradeckého rybníka". Trať 334 se tak po mnoha letech objevila v knižním jízdním řádu.

V roce 2013 se uskutečnily tři již tradiční mimořádné jízdy. O víkendu 4. a 5.5.2013 vyjel na trať motorový vůz M131.1 "Hurvínek" v rámci akce Key Disc Dog Freestyle + Plastic People of Tovačov. Dále je plánována tradiční jízda na akci Tovačovský portál a Kojetínské hody, které by se měly uskutečnit o víkendu 17. a 18.8.2013. V říjnu pojedou zvláštní vlaky na další tradiční akci – Výlov Hradeckého rybníka.

I v roce 2016 se chystají tři nostalgické jízdy, a to: Odemykání lokálky, Tovačovský portál a Kojetínské hody a Vlaky na Výlov Hradeckého rybníka. V létě 2019 jely zvláštní vlaky každou sobotu od 29.6. do 31.8.[1]

Navazující tratě[editovat | editovat zdroj]

Kojetín[editovat | editovat zdroj]

  • Trať 300 Brno hl. n. – Holubice – Nezamyslice – Kojetín – Přerov
  • Trať 303 Kojetín – Kroměříž – Hulín – Valašské Meziříčí

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Místní dráha Kojetín-Tovačov. Prototypy.cz [online]. [cit. 2019-10-18]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]