Švestková (Praha)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Švestková
West view of Švestková street in Hloubětín, Prague.jpg
Umístění
Město Praha
Městská část Praha 14
Čtvrť Hloubětín, Kyje
Poloha
Začíná na ulice Podedvorská
Končí na slepé zakončení
Historie
Datum vzniku 1995
Další údaje
Počet adres 14[1]
PSČ 198 00
Kód ulice 508560
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Švestková je ulice v v katastrálním území Hloubětín a Kyje na Praze 14. Začíná na ulici Podedvorské a má slepé zakončení. Od východu do ní postupně ústí Matenská a pak ji protíná Třešňová, která tvoří hranici katastrálního území. Ulice má přibližný západovýchodní průběh.

Vznikla a byla pojmenována v roce 1995.[2] Nazvána je podle švestky, botanicky slivoně domácí nebo švestky domácí (latinsky Prunus domestica), stromu z čeledi růžovitých.[2] Název ulice patří do velké skupiny hloubětínských ulic pojmenovaných podle stromů a jejich plodů. Do stejné skupiny patří např. Jívová, Mandloňová nebo Smrková.

Zástavbu tvoří přízemní a jednopatrové rodinné domy se zahradami. V kyjském (východním) úseku je povrch ulice asfaltový a chodník je ze zámkové dlažby, v hloubětínském (západním) úseku je povrch ulice štěrkový a není tam chodník.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Územně identifikační registr ČR [online]. SEAL, s.r.o., Informačního systému o území (ISÚ) [cit. 2018-12-14]. Dostupné online. 
  2. a b LAŠŤOVKA, Marek, a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství, 2. díl (O-Ž). Praha: Libri, 1998. ISBN 80-85983-25-7. S. 252. 

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • LAŠŤOVKA, Marek, a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství, 2. díl (O-Ž). Praha: Libri, 1998. ISBN 80-85983-25-7. S. 252.