Šablona:Styl

Tuto stránku mohou editovat jen zavedení uživatelé a správci.
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Použití

Tato šablona mění styl textu. Používejte tuto šablonu jen tam, kde je to nevyhnutelná. Je určena pro naprosto extrémní případy. Téměř vždy vyhnutí je. Udržujte jednotný jednoduchý styl Wikipedie.

Parametry

Všechny parametry jsou nepovinné a pojmenované, přičemž parametr text je shodný s prvním nepojmenovaným parametrem. Pokud není zadán žádný parametr, nic se nevloží.

barva

Nepovinný parametr určující barvu textu. Hodnota může být jakákoli barva vyjádřená buď názvem z tabulky barev, nebo tří- či šestičíslicovým šestnáctkovým kódem (s uvozujícím #).

pozadí

Nepovinný parametr určující barvu pozadí textu. Hodnota může být jakákoli barva vyjádřená buď názvem z tabulky barev, nebo tří- či šestičíslicovým šestnáctkovým kódem (s uvozujícím #).

velikost

Nepovinný parametr určující velikost fontu textu. Možné hodnoty jsou normální, malé a velké. Implicitní hodnota je normální. Přesnou relativní velikost lze určit v procentech, např. zvětšit o polovinu vložením parametru: velikost=150%. Možno je zadat také přímo hodnoty, které jsou definovány v CSS.

dekorace

Nepovinný parametr určující dekoraci textu. Možné hodnoty jsou žádná, přeškrtnutí, podtržení, blikání a nadtržení. Implicitní hodnota je žádná. Možno je zadat také přímo hodnoty, které jsou definovány v CSS.

transformace

Nepovinný parametr určující transformaci textu. Možné hodnoty jsou žádná, verzálky, minusky a kapitalizace. Implicitní hodnota je žádná. Možno je zadat také přímo hodnoty, které jsou definovány v CSS.

varianta

Nepovinný parametr určující variantu fontu textu. Možné hodnoty jsou normální a kapitálky. Implicitní hodnota je normální. Možno je zadat také přímo hodnoty, které jsou definovány v CSS.

text

Nepovinný parametr, samotný text, jehož styl má být změněn. Pokud není zadán, je vynechána celá změna stylu a nic se nevloží. Parametr je shodný s prvním nepojmenovaným parametrem. Pojmenovaný parametr má přednost.

Příklady

{{styl|barva=red|pozadí=green|velikost=velké|dekorace=přeškrtnutí|varianta=kapitálky|Toto je velký, přeškrtnutý, červený text na zeleném pozadí psaný kapitálkami.}}

dá:

Toto je velký, přeškrtnutý, červený text na zeleném pozadí psaný kapitálkami.


{{styl|velikost=malé|transformace=kapitalizace|text=Toto je malý kapitalizovaný text.}}

dá:

Toto je malý kapitalizovaný text.


{{styl}}

dá:

Související šablony