Łucznik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo Fabryka Broni

Značka Łucznik je obchodní značka pro domácí spotřebiče polské výroby. Pod značkou Łucznik jsou vyráběny a prodávány především šicí stroje a overlocky, ale též řada dalších výrobků, jako jsou grily, vysavače, vysoušeče vlasů, žehlicí lisy, a další.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Historii značky Łucznik lze rozdělit do tří základních období: období před druhou světovou válkou, období po druhé světové válce, a současnost.

Období před druhou světovou válkou[editovat | editovat zdroj]

Kořeny značky Łucznik lze nalézt v roce 1927 v německém městě Breslau (dnešní polské město Wrocław, česky Vratislav), kde existovala továrna zaměřená na výrobu průmyslového zboží.

Období po druhé světové válce[editovat | editovat zdroj]

Po druhé světové válce byla ve Wrocławi založena společnost ASPA, která se opět zaměřila na výrobu průmyslového zboží. Jednalo se především o výrobky pro vojenské použití, dále o vodoměry a různé železné odlitky. Vedle toho továrna ve Wrocławi dodávala součástky pro výrobu šicích strojů probíhající v továrně ve městě Radom. Výroba šicích strojů později přešla zcela pod Wrocławskou továrnu, kdy se polské šicí stroje vyráběly již pod značkou Łucznik.

Současnost značky Łucznik[editovat | editovat zdroj]

V souladu s novými trendy, které se ve výrobě domácí elektroniky prosadily, došlo k přesunu prvotní výroby do průmyslových závodů významných světových výrobců elektroniky a elektrotechniky na Dálném Východě. Zde jsou především šicí stroje a overlocky vyráběny pro všechny hlavní společnosti, včetně značky Łucznik. Klíčová část výroby však byla ponechána v Polsku, kde probíhá především konečná montáž, příprava pro prodej a kontrola kvality.

Nové nástroje se však netýkají pouze zvyšování efektivity výroby, ale výrazně zasahují i kvalitu výrobků. Za tím účelem existují certifikáty ISO, provádí se kontrola kvality a výrobky též mají potvrzení o kvalitě. Výrobní programy společnosti ASPA se těmto trendům rovněž přizpůsobily.

Šicí stroje, overlocky a další výrobky značky Łucznik jsou v současné době distribuovány oficiálním zastoupením v České republice a na Slovensku, které představuje společnost OK business, s.r.o. Čeští a slovenští zákazníci tak mohou využívat výhody a služby, které výrobky Łucznik přinášejí do jejich domácností.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]