ČEVAK

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ČEVAK
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1. května 1994 jako 1. JVS a.s.
Sídlo České Budějovice, Česká republika
Adresa sídla Severní 2264/8, České Budějovice, 370 10, Česko
Klíčoví lidé Jiří Heřman, předseda představenstva Christian Hasenleithner, místopředseda představenstva
Charakteristika firmy
Oblast činnosti Vodohospodářství
Služby dodávky vody a odvádění odpadních vod
Zaměstnanci 900
Mateřská společnost ENERGIE AG Oberösterreich
Identifikátory
Oficiální web ČEVAK a.s.
IČO 60849657
LEI 315700X65H9TI0R0DZ85
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ČEVAK a.s. je vodohospodářská společnost se sídlem v Českých Budějovicích. Hlavním předmětem její činnosti je provozování infrastrukturního majetku měst a obcí – především úpraven pitné vody, vodovodních a kanalizačních sítí a čistíren odpadních vod.

Společnost vznikla transformací dvou firem rakouského koncernu ENERGIE AG Oberösterreich – společnosti 1. JVS a.s. a společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, a.s., jež se rozdělila na dvě části. Část zabývající se provozováním vodohospodářského majetku se sloučila s 1. JVS a.s., která zároveň změnila své jméno na ČEVAK a.s.

Nově koncipovaná společnosti se stala pátým největším vodárenským provozovatelem v České republice. Dodávky pitné vody a odvádění odpadních vod zajišťuje pro téměř 540 tisíc obyvatel Jihočeského a části Plzeňského kraje.

Společnost dodává pitnou vodu a odvádí vodu odpadní pro více než 500 tisíc obyvatel Jihočeského kraje a částí krajů Plzeňský a Vysočina. Vedle své hlavní činnosti také poskytuje i další služby související s provozem a údržbou vodovodů a kanalizací. Jedná se například o odvoz a likvidaci odpadních vod a kalů, čištění kanalizací a kanalizačních přípojek, laboratorní rozbory pitných a odpadních vod a kalů, servis, prodej a úřední přezkušování vodoměrů, prodej vodárenského a kanalizačního materiálu, odstraňování poruch a havárií na vodovodech a kanalizacích, stavby vodovodů, kanalizací a souvisejících zařízení, hydrogeologické služby a technickou a technologickou podporu.

Jediným akcionářem společnosti je ENERGIE AG BOHEMIA s. r. o.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]